Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

За завітами Кучми?

Ця стаття – не про Тимошенко. З Юлією Володимирівною усе зрозуміло. Вона майстерно спровокувала суд – спочатку на обрання найбільш жорстокого запобіжного заходу, а потім на винесення абсурдно жорстокого вироку. Якби не така її поведінка – а раптом дали б їй півроку умовно? Тоді Захід міг би і проковтнути, а для неї будь-яка судимість – це смерть, бо автоматично знімає її з виборів.

Влада ще й підіграла їй у цьому, призначивши суддю, який, за чутками, є ненависником жінок - мабуть, щоб Тимошенко його не причарувала. Знову вони готуються до минулої війни. А розумна Юля навіть не намагалася сподобатись судді – вона демонстративно знущалася з нього.

Головний ворог Тимошенко – і на минулих, і на майбутніх виборах – зовсім не Янукович, а наші любі «противсіхи». Отримавши такий наджорстокий вирок, вона завдала їм нищівного удару. Коли один у Межигір’ї, а друга у СІЗО – кепкувати з приводу відсутності різниці між двома сортами того самого стає просто аморальним.

Отримавши сім років, Тимошенко одночасно здобула гарантію, що сидіти не буде – ні сім років, ані рік – і візьме участь у наступних виборах.

Отже, ця стаття не про Юлю, а якраз про Януковича. Янукович попав. Певніше, попався. Піймався на той самий гачок, на який вже колись ловили Кучму.
Маю на увазі не те, що Кучма теж саджав Тимошенко (хоча і з цього Янукович, якби був розумніший, міг би зробити висновки – чим такі речі кінчаються). Я зараз про історію з Гонгадзе.

З-за кордону Кучмі штучно створили ситуацію, коли на нього впала підозра у наказі вбити журналіста – в тому, чого цивілізований світ не пробачає. Це було зроблено для того, аби Президент України опинився у міжнародній ізоляції і не мав іншого шляху, крім як до Росії.
Світ і справді відвернувся від Кучми, але під Росію він мав мужність не піти – вирішив краще віддати владу, хоча Конституційний Суд дозволив йому балотуватися втретє.

Розумному і хитрому Кучмі цю ситуацію створили – а Янукович, схоже, створив її собі сам. Зробив те, чого теж не пробачає цивілізований світ – посадив політичного опонента. Тепер не знає, як виплутатись. Прийняття нового закону, апеляція, касація – скільки клопоту, а в результаті Тимошенко все одно на волі і бере участь у виборах з рейтингом вищим, ніж був у неї до того, як він затіяв її кримінальне переслідування.
А всього і треба було – лаяти її за невигідні газові угоди, але навіть пальцем не чіпати.

До речі, ще одна різниця на користь Кучми - ту ж Юлю він саджав за економічні зловживання. На Заході крадіям не співчувають. А саджати за перевищення повноважень, тобто, за те, що людина проявила ініціативу, взяла на себе відповідальність і вирішила якесь питання – це огидно їхньому капіталістичному нутру. Такі люди у них там – еліта нації, а зовсім не зеки. А от в СРСР за таке справді саджали – з тих часів і статтю безглузду ми успадкували.

Янукович за ці 10 років не дуже порозумнішав. А от Юля справді набралася досвіду і керувала економікою так, що жодного криміналу їй пришити не змогли. Як на мій погляд, це диво і прояв чи не геніальності з її боку – адже у нас робити якусь справу без порушень нереально, і вона, без сумніву, теж багато чого порушувала – а от, не знайшли.

За великим рахунком, головна проблема нашої влади в тому, що в її очільника менталітет кримінального злочинця. Кримінальник переконаний, що будь-який суд винесе таке рішення, як накажуть згори, і ніхто й не писне, і взагалі - що на хамстві можна пройти світ. Але як тільки отримує гідну відсіч – одразу лякається і відступає.

Цю особливість можновладної психіки, на жаль, не враховують наші протестувальники, які систематично дозволяють владі «забалакати ситуацію», приймають від неї обіцянки і дрібні поступки і розходяться, після чого на організаторів і просто найактивніших заводяться карні справи. Сьогоднішні обшуки у афганців – напередодні заявлених ними масових виступів! – зайве тому свідчення.

А може - можна ж трохи помріяти! – Янукович кращий, ніж ми усі думаємо, і вже почав розмірковувати про те, щоб завершити свою каденцію подібно до Кучми – тобто, скомпрометувавши себе по вуха, добровільно піти від влади, аби не занапастити країну? Адже цей ініційований ним законопроект про декриміналізацію не має до Юлиного випадку жодного відношення і стосується не перевищення повноважень, а фінансових злочинів. Може, то Янукович вже підстилає собі соломку?

Tags: суд, тимошенко, янукович
Subscribe

 • УНСОвцям...

  Усіх вояків УНА-УНСО, ветеранів війн з інтервалом більше ніж в 20 років - з річницею створення Організації. Ви вже увійшли в історію - тим, що…

 • Локі

  Архівні фото. Унсовські вишколи, 2008-2009 роки. У зеленому береті - Локі (Михайло Жизневський).

 • З приводу співпраці "Правого сектора" і ВО "Свобода"

  Нещодавно у деяких ЗМІ з'явилася інформація, що члени політичної партії "Правий сектор" нібито підуть на місцеві вибори по списках ВО "Свобода". З…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 121 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →

 • УНСОвцям...

  Усіх вояків УНА-УНСО, ветеранів війн з інтервалом більше ніж в 20 років - з річницею створення Організації. Ви вже увійшли в історію - тим, що…

 • Локі

  Архівні фото. Унсовські вишколи, 2008-2009 роки. У зеленому береті - Локі (Михайло Жизневський).

 • З приводу співпраці "Правого сектора" і ВО "Свобода"

  Нещодавно у деяких ЗМІ з'явилася інформація, що члени політичної партії "Правий сектор" нібито підуть на місцеві вибори по списках ВО "Свобода". З…