Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Акція у Броварах на підтримку Віталія Запорожця (фото, відео)

1 жовтня, у суботу, в Броварах пройшла акція на підтримку мешканця с.Семиполки Броварського району Київщини Віталія Запорожця, який, доведений до відчаю знущанням з боку майора міліції Симоненка, застрелив останнього і був затриманий через два дні.

Віталія катували, утримували у СІЗО м.Чернігова, а потім стало відомо, що його привезли до Броварської міліції. Мешканці сіл Семиполки і Княжичі плюс громадські активісти, разом більше сотні людей, пікетували міліцію і вмикали для Запорожця патріотичну музику.

Організаторів акції де-факто було два: Комітет визволення політв’язнів на чолі з Миколою Коханівським, і місцева "Свобода", яка подала заявку на мітинг біля пам’ятника Тарасу Шевченку, неподалік від якого знаходиться міліція. Там акція і почалася. Коханівський, як завжди, казав радикальні речі - що Віталій Запорожець виконав Заповіт Шевченка - "І вражою злою кров’ю волю окропіте". Казав, що моральні страждання і образи, які відчувають поодинокі чесні міліціонери, коли він обзиває міліцію в цілому, нічого не варті у порівняння з тими стражданнями, яких зазнають несправедливо переслідувані міліцією.

Міліції, до речі, понаїхала сила-силенна. Приїхав навіть спеціальний "прослуховуючий" бобик №1553, знайомий всім учасникам масових акцій у Києві. Мене трохи здивував міліціонер у цивільному з відеокамерою. Він у всіх, хто був з фото- або відеотехнікою, розпитував, для кого вони знімають - і сам, без додаткових питань, розповідав, що він з міліції, причому не з Броварської, а з київського главку. Як правило, вони так не роблять.

Поки Коханівський виступав, учасники акції розгорнули розтяжку "Віталій Запорожець - наш герой!". Наступний промовець, свободівець Юрко Ноєвий розповів, як міліція тероризувала селян у Семиполках, і разом з іншими активістами продемонстрував присутнім фото побитих селян - жертв міліцейської сваволі у Княжичах.

Далі було незрозуміло, що робити, оскільки заявка від місцевої "Свободи" була подана лише на скверик біля Шевченка, а Коханівський та більшість присутніх наполягали на тому, щоб продовжити акцію біля відділку міліції. Врешті-решт Юрко Ноєвий сказав, що та акція, на яку подана заявка, завершена, і попросив згорнути свободівські прапори, що й було зроблено, залишилися тільки один державний і один червоно-чорний. Далі Юрко оголосив, що бажаючі можуть піти зараз до відділку, перед яким відбудеться зустріч громадян з місцевим депутатом від ВО "Свобода".

Колоною на чолі з Коханівським, за яким, красиво узявшись під руки, крокували Лисиця, Юля і Ярема, скандуючи "Віталій Запорожець - наш герой!", рушили до відділку. Там міліція спробувала не дозволити увімкнути апаратуру, але з нею якось порозумілися (одразу відчувається, що міліція не київська!).

Депутат броварської міськради від "Свободи" Петро Кузик коротко розповів присутнім про проблеми місцевого самоврядування, а далі для Запорожця увімкнули "Запорізький марш" та інші патріотичні пісні. Над озвучкою чаклувала Лисиця, щоправда, мікрофон так і не вдалося під’єднати до колонок, і люди виступали у мегафон. Зате музику чути було дуже добре.

Виступили двоє мешканців села Семиполки - немолодий чоловік розповів про "зачистку" в селі, яку провела міліція, шукаючи Віталія, а старенька тьотя Маша, що сховала його після вбивства, розповіла, як менти катували Віталія при затриманні, її саму обзивали "сукою" і погрожували пістолетом, а також вкрали останні 110 грн.

Правозахисник із Княжичів Сергій Мартіян запропонував покарати працівників міліції, які були разом із пораненим Симоненком, але втекли, не надавши йому медичної допомоги і не відправивши до лікарні.

На завершення пролунав державний гімн, а після нього - ще раз "Марш запорожців". Гадаю, настільки потужної акції Бровари ще не бачили. Не сумніваюся, що й Віталію Запорожцю вона допоможе - катування тепер повинні припинитися.


Пам’ятник Шевченку у Броварах


Бобик з аудіо- і відеоспостереженням


Стильна Лисиця :)


Коханівський


Юрко Ноєвий демонструє фотографії побитих міліцією мешканців Княжичів:
Віктор Крук і Лисиця


Юля, Кость, Ярема
Колона вирушила з парку до міліції


Місцевий депутат від "Свободи" Петро Кузик
Семиполчанин розповідає про міліцейську зачистку села


Тьотя Маша, яка сховала Віталія Запорожця
Лисичка чаклує над звуком

Місцеве міліцейське начальство


Ганна Лисиця і Юля Смірнова вирішують, яку музику увімкнути для Віталія Запорожця


Сергій МартіянЮрко Ноєвий та інші активісти спілкуються з головою міліцейської прес-служби Київської області Миколою Жуковичем


Державний гімн


Не тіхарь :))Tags: мєнти, семиполки
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 24 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →