Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

КУН вимагає забезпечити молодь доступним житлом (фото)28 вересня активісти Конгресу Українських Націоналістів пікетували Адміністрацію президента, вимагаючи виконання обіцянок про забезпечення молоді доступним житлом. До Адміністрації було передане звернення такого змісту:

Президенту України
Януковичу В. Ф.

Шановний Вікторе Федоровичу!

Минуло півтора року Вашого перебування на найвищій посаді у державі, а реалізувати гасло щодо покращення життя вже сьогодні Вам досі не вдалось. Так, у Вашій передвиборчій програмі “Україна для людей” міститься Ваша ж цитата: “Я зроблю все для того, щоб молоді люди з впевненістю дивились в майбутнє. Я забезпечу реалізацію права молоді на перше робоче місце та доступне житло”.

Конгрес Українських Націоналістів в квітні цього року вже приходив до Адміністрації Президента з вимогами виконати цю обіцянку. Вам було передано листа з відповідним зверненням (№ 4/8 від 15.04.2011), на який ми отримали відповідь Першого заступника Глави Адміністрації Президента Ірини Акімової (№ 03-01/1456 від 18.05.2011). У відповіді йшлось, що 2011 року на виконання Державної програми забезпечення житлом молоді передбачається виділити з державного бюджету на пільгове кредитування 60 млн. грн., а загалом на сприяння молодіжному житловому будівництву має бути спрямовано близько 200 млн. бюджетних коштів.
Здавалося б, крига скресла, проте насправді це не так. У Київському регіональному відділенні Фонду молодіжного житлового кредитування у вересні цього року нам повідомили, що отримали бюджетних коштів аж на три (!!!) пільгових кредити на рік. Це означає, що лише три молоді сім’ї у Києві отримають нові квартири, це при тому, що за деякою інформацією покращення житлових умов чекають 10 – 15 тисяч молодих столичних сімей. Там же нам повідомили, що через такий рівень фінансування черга на пільговий кредит розтягнулась на років 10 – 15.

Окрім цього, програма молодіжного житлового кредитування не є доступною для переважної більшості молодих людей через непомірний розмір першого внеску разом з іншими першочерговими виплатами при отримання пільгового кредиту. Так, цей кредит видається з розрахунку ціни за метр квадратний житла 5.100 грн, а реальна вартість метру квадратного по Києву, яку сьогодні пропонують Фонду забудовники, становить близько 9.000 грн. Різницю (від 200.000 грн і більше) покриває молода сім’я своїм коштом разом з першим внеском за кредит. Фонд пропонує також іншу програму, за якою одержувач кредиту сплачує одразу 10% (мінімум 40.000 грн) від вартості квартири, а щомісячні виплати становлять близько 9.000 грн на місяць.
Як бачимо, Вікторе Федоровичу, Ваша передвиборча обіцянка щодо доступного житла для молоді так нею й залишилась. Конгрес Українських Націоналістів продовжує наполягати на обов’язковому виконанні Вами усіх передвиборчих обіцянок та вимагає забезпечити молодь доступним житлом.


Фото прес-служби КУН

Tags: банкова, кун
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 14 comments