Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Патріотична акція у Сєвєродонецьку


Продовжуємо слідкувати за темою об’єднання правих сил і акції в Сіверськодонецьку.

Сьогодні була на прес-конференції в УНІАН. Йшлося про проведення 23 лютого у Сіверськодонецьку Віча "Один народ - одна Україна", альтернативного з’їзду сепаратистів.

Учасники (на фото зліва направо): представник організації "Патріот - Захисник Батьківщини" Ігор ГОРБАНЬ (хтось без гумору написав на табличці "Патріот-захисник Батьківщини Ігор Горбань" :), голова Української партії Олег ОЛІЙНИК, голова Інституту національного державотворення Михайло РАТУШНИЙ, нардеп Юрій ГНАТКЕВИЧ, член політради ВО "Свобода" Андрій МОХНИК, член Проводу УНА-УНСО Ігор Мазур (Тополя).

Для початку викладу прес-реліз:

МЕТА гуманітарного Віча «Один народ - одна Україна», що відбудеться 23 лютого 2008 року о 13:00 в місті Сіверськодонецьку - перетворити місто з символу сепаратизму й розбрату в символ соборності і єдності.
Організатори свідомо відмовляються від активного залучення до участі у Вічі представників із Західної України і збираються провести її за підтримки громадян з Центральної і Східної України. Акція направлена проти провокування штучних конфліктів в Україні на етнічному і мовному грунті, особливо, якщо вона ініціюється з-за кордону.

В ході акції її учасники планують роздати книги, брошури, аудіо касети та інші просвітницькі матеріали, присвячені історичній єдності українських земель і українського народу. Під час спілкування з жителями міста організатори акції планують розвіяти міфи про прірву між жителями східних і західних регіонів України, і що їх набагато більше об'єднує, ніж роз'єднує. «Нам немає чого ділити, у нас єдина держава, єдине майбутнє!»

Організатори акції закликають громадян з усіх регіонів України, яким не байдужа доля Української держави, підтримати цю благородну громадянську акцію і приїхати 23 лютого в Сіверськодонецьк.
Організатори акції вважають - це справа честі всієї патріотичної свідомої громадськості в Україні.


Про що говорили під час пресухи?
РАТУШНИЙ весь час наголошував на неагресивності акції. "Ми не вважаємо цю акцію партійною, - казав він. - Вона мусить стати акцією всієї свідомої громадськості... Ми сподіваємося, що 23 лютого до Сєверодонецька приїде кожний свідомий громадянин, єдина вимога до якого – мати при собі Український державний прапор". Пан Михайло повідомив, що "опоненти" вже створили "Всєукраінскій совєт россійскіх соотєчєствєнніков" на чолі з Колєніченком, до якого увійде, зокрема, "Русская общіна Крима". Таким чином, напередодні зустрічі двох Президентів в Україні легалізується п’ята колона.

(Від себе: Путін розчарувався у Януковичі і хоче створити у нас щось демонстративно проросійське).

Ратушний повідомив, що Росія вже витратила на проведення з’їзду сепаратистів 200 тис. доларів. На питання, хто фінансує Віче, пан Михайло відповів: "Я вам відкрию маленький секрет. У нас дуже великі проблеми з фінансуванням. Але запевняю, що з-за кордону нас ніхто не фінансує".

Також Ратушний оголосив, що у Сіверськодонецьк поїде біля 5 тис. людей, з них 3 тисячі вже зголосилися. Організатори мають намір звернутися до Укрзалізниці, щоб надала вагони для їхньої поїздки.
Під час Віча, сказав пан Михайло, ми будемо торкатися не лише мовних, а й соціальних, екологічних проблем. "Будемо менше казати, а більше слухати місцевих мешканців".

Нардеп від БЮТ, мовознавець Юрій ГНАТКЕВИЧ наголосив, що Віче започаткує об’єднання українців шляхом отримання правдивої інформації. "В Україні немає людини, яка б не знала української мови. Нею не говорять не тому, що не знають, а тому, що не хочуть. А ми покажемо, що знати одну мову добре, а дві - краще".

Найвідвертішим був Андрій МОХНИК. Він сказав, що акція виникла як реакція на "Сіверськодонецьк-2", котрий, в свою чергу, став можливим лише через непритягнення до відповідальності учасників "Сіверськодонецьку-1".

(Від себе: зрозуміло, що непритягнення їх до відповідальності було частиною конфіденційної угоди, за якою ПР визнали результати президентських виборів, за якими переміг Ющенко).

ТОПОЛЯ сказав, що якщо хтось нападатиме на учасників Віча, їх передаватимуть правоохоронцям. "Дивіться, - додав Тополя, - спортсмени з України спокійно піднімають синьо-жовтий прапор. А їхні батьки цього не робили. Це все приходить з часом, в атмосфері перемог, в атмосфері суспільного діалогу".

Від себе: Акція благородна і корисна: уродів-сепаратистів треба полякати, зокрема, мирною роздачею книг під прапором УНСО :) Якщо буде можливість, я й сама туди поїду.
З іншого боку - уявляєте, скільки хтось накрисить на тих книгах і аудіокасетах? Аж гидко стає.
Але, мабуть, їхати таки треба.

UPD: Контактні телефони оргкомітету (для тих, хто хоче долучитися):
522-87-85, (факс) 521-68-13, 8-067-467-45-17, 8-067-733-13-82, 8-067-322-71-16.
Tags: акції, мохник, свобода, северодонецк, сепаратизм, тополя, уна-унсо
Subscribe

 • МАК450

  А мені прибули МАК450! МАК - це метафорично-асоціативні карти, а 450 - це 4.5.0 :) Це такі штуки, розроблені психологами на основі чисельних…

 • Мій цьогорічний день захисників і захисниць

  Ось такі квіти мені подарували на свято. Деякі з ефірів і записів, які в мене були (залишу тут для пам'яті): Дуже хороший сюжет про мене на…

 • "Країна жіночого роду". Рецензія на книгу

  Дочитала щойно дуже круту книгу - "Країна жіночого роду", упорядником якої є Вахтанг Кіпіані. У ній зібрані 26 розповідей про жінок, дотичних до…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 20 comments

 • МАК450

  А мені прибули МАК450! МАК - це метафорично-асоціативні карти, а 450 - це 4.5.0 :) Це такі штуки, розроблені психологами на основі чисельних…

 • Мій цьогорічний день захисників і захисниць

  Ось такі квіти мені подарували на свято. Деякі з ефірів і записів, які в мене були (залишу тут для пам'яті): Дуже хороший сюжет про мене на…

 • "Країна жіночого роду". Рецензія на книгу

  Дочитала щойно дуже круту книгу - "Країна жіночого роду", упорядником якої є Вахтанг Кіпіані. У ній зібрані 26 розповідей про жінок, дотичних до…