Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Івано-Франківськ (фото)

Сьогодні під час екскурсії і потім трохи самостійно пофоткала центр міста. Фотографій багато, тому коментувати кожну не буду. Найбільше враження на мене справила, мабуть, назва вулиці - Страчених Націоналістів, і пам'ятник у якомусь модерністському стилі, у якому вгадується людина, прив'язана до стовпа. На місці, де стоїть цей пам'ятник, у 1943 році німці розстріляли 27 членів ОУН (б). Раніше, зі зрозумілих причин, вулиця звалася коротше - вулиця Страчених.

А так, загалом, що можна сказати? Гарне західноукраїнське місто. Львів, Франківськ, Чернівці - чимось невловимо подібні між собою і водночас різні. Я занадто погано розуміюся в архітектурі, щоб змалювати це якось більш притомно, але ж ви мене розумієте.

Музей Довбуша. Площа, на якій стратили його найближчого соратника і наступника Василя Баюрака. Вулиця Вірменська (виявляється, вірмени були однією з найпотужніших діаспор на Франківщині).
Щільна забудова центральної площі. Будинки "на чотири вікна" (у Львові - на три вікна). Храми. Статуї Богородиці. Монстр зі скла і бетону а-ля Київ, побудований на місці гарної старої кам'яниці... І дуже-дуже багато маленьких дітей на вулицях. І повітряних кульок.

Правильні назви вулиць. Гарні обличчя. Говірка на вулицях помітно відрізняється від львівської. Маршрутки на місцевому сленгу називають "пижиками", треба буде запам'ятати :)
Tags: івано-франківськ
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 35 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →