Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Екстремістський проект провладного нардепа (Моя колонка на "Українському Тижні")

15 вересня у Верховній Раді був зареєстрований розроблений Вадимом Колесніченком Проект Закону про протидію екстремізму. Ним передбачається кримінальна відповідальність за екстремістську діяльність у вигляді позбавлення волі строком до п'яти років.

Влаштовувати погроми, підпали і підриви, грабувати, бити, вбивати, погрожувати вбивством, незалежно від мотивів цих дій, не можна і сьогодні. Покарання за такі дії, і досить суворі, передбачені у давно вже існуючих законах.

Чим же цей документ відрізняється від вже існуючих? А лише тим, що дозволяє переслідувати і саджати людей, які нічим таким не займаються. Тобто, переслідувати виключно за громадсько-політичну діяльність.

Законопроект великий і розгорнутий – на 14 сторінках А4. Але тим, кому бракує часу, достатньо прочитати лише перший абзац, і все стане зрозумілим.

«Екстремізм – діяльність фізичної особи або (та) юридичної особи, або (та) об’єднання громадян чи їхні публічні заклики або (та) підбурювання, які спрямовані на насильницьке захоплення влади чи незаконне втручання в діяльність органів влади, посягання на основи конституційного ладу та національної безпеки, порушення прав, свобод та законних інтересів людини і громадянина, яка є наслідком несприйняття правових норм чи інших правил поведінки (соціальних норм)».

Ясно, що під це загрозливо-розмите формулювання можна підвести практично все, що заманеться.

Читати далі на сайті "Українського Тижня" (відкриється у новому вікні)

Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 8 comments