Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

8-й Марш у вишиванках (фото, відео)

Щороку у вишиванкових маршах бере участь все більше і більше людей. Не інакше - завдячуємо цим нашій любій владі. За Ющенка, мабуть, ходити у національному одязі не так цікаво було :) А вчора у скверику біля Золотих воріт зібрався цілий натовп у вишиванках - переважно молодь, але були й люди старшого віку. Діти читали віршики, молода співачка Маріка виконувала "Одну калину" під мінусовку Софії Ротару, була навіть вікторина з української історії та географії з призами у вигляді знижок на товари крамниці-спонсора... Люди щиро веселилися, співали під час ходи народних пісень.

Один прикрий момент все ж був. Ще у скверику підходить до мене знайомий активіст і каже: "Ми хочемо біля СБУ "позаряджати" про політв’язнів, бо хлопці ж сидять, але організатори проти... Але ми, мабуть, все одно позаряджаємо". Я приготувала відеокамеру, але колона раптом не пішла на Володимирську, а обійшла будівлю СБУ по Золотоворітській. Вочевидь, це було якось пов’язано із планованими "зарядами".
(UPD. Хлопці з автономного товариства "Груша" пишуть, що згодом вони все-таки розгорнули прапор ОУН і скандували революційні гасла, але я цього не чула, бо знімала тільки першу частину маршу).

Відчуття змішані. З одного боку, недобре в наші часи проводити будь-який патріотичний захід і не згадувати на ньому про політв’язнів. Тим більше, що скандування "Свободу політв’язням!" чи щось подібне - речі на 200% законні і не містять ані граму здорового "політичного хуліганства". Мабуть, варто було б покричати.
З іншого боку, я реаліст і розумію, що вишиванкові марші - захід гламурно-масовий, чимось схожий на патріотизм діаспори. Тобто, він розрахований на всіх, а не тільки на регулярних пасажирів автозаків чи хоча б регулярних спостерігачів, як у цих автозаках перевозять інших. Лише за рахунок цього людей і збирається багато. Ми пройшлися у вишиванках, ми супер, ми патріоти! Багато хто хоче бути патріотом - але так, щоб йому за це нічого не було. А оголоси, що під час маршу будуть підняті політичні питання - і прийдуть ті самі 50 людей, які ходять на всі подібні акції. А зробити "заряди" без попередження - конфлікт з організаторами, звинувачення у провокаторстві і менше людей на наступних маршах забезпечені.

Багатолюдні вишиванкові марші потрібні, як повітря. Але щоб вони були багатолюдними, вони мають обходитись "без політики" і "без опозиції". І що ж це у нас за люди такі?Tags: вишиванка, марш
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 30 comments