Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

А кому складну головоломку? :)

Знали б ви, як мені остогидло весь час писати про політрепресії, ментів і хамовладу! Як хочеться робити різноманітні цікаві пости, як було колись...
Остогидло, а роблю, бо комусь же треба. Але від цього всього хочеться відпочити. Тому пропоную вам спробувати розв’язати складну логічну задачку, чимось схожу на відому нам з дитинства головоломку про вовка, козу і капусту. Кажу одразу: ніхто з моїх знайомих із нею не впорався - але всі вони, дізнавшися відгадку, були вражені, яка вона проста і як вони самі до неї не додумались.

Правильну відповідь я дам у коментарі - скажімо, в понеділок ввечері, щоб ви встигли вдосталь поламати голову :) Отже, умови задачі:


Ганна і Петро живуть у різних містах і таємно листуються. Листуватися відкрито вони не можуть, бо всі відкриті листи одразу ж будуть перехоплені третьою стороною.
Отже, Ганна кладе листа у надійну скриньку, замикає її на замок і поштою відправляє її Петрові. Але у Петра немає ключа від скриньки, і послати йому ключа Ганна не може, щоб цього ключа не перехопили вороги.

Питання: як Петрові, НЕ МАЮЧИ КЛЮЧА ВІД СКРИНЬКИ, прочитати Ганниного листа?
За умовами задачі, розбивати чи пошкоджувати скриньку, псувати замок чи відкривати його відмичкою він не має права. Даю ще кілька підказок: Ганна не зустрічається з Петром - ні в його місті, ні в своєму, не передає йому ключа з кур’єром і не залишає його в умовленому місці - тобто взагалі ніяк не передає ключа.

Ну, хтось подолає задачку?
Якщо раптом є такі, хто її знає і знає відповідь, - мовчіть поки що :)

UPD. Головоломку розгадано всього лише через дві години після публікації. Правильні відповіді дали van_dimm (перший), lisok_ua і alexander_raven. Першим наблизився до правильної відповіді, хоча й не дійшов у цьому напрямку до кінця, past_or.
(Тут я навмисно не пишу відповідь, щоб бажаючі завтра могли ще подумати, перш ніж лізти у коментарі :).
Tags: прикол
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 87 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →