?

Log in

No account? Create an account
липень 2019   01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Фронт зима

Прохання підтримати наш законопроект, що захищає права журналістів!

Posted on 2011.09.08 at 12:11
Tags:
Прошу усіх колег-журналістів прочитати це звернення (від ІА "Поряд з вами" і від мене особисто) і по можливості підтримати наш законопроект «Про внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу України (щодо забезпечення права журналістів на захист джерел інформації)», який розглядатиметься під час поточної сесії Верховної Ради.


Шановні колеги!

Нещодавно Парламентська Асамблея Ради Європи оприлюднила рекомендації з приводу захисту джерел інформації журналістів. У цьому документі, зокрема, сказано: «Асамблея зі стурбованістю констатує велику кількість випадків, коли органи державної влади європейських держав змушують чи намагаються змусити журналістів розкривати свої джерела, незважаючи на чіткі стандарти, встановлені Європейським судом з прав людини і Комітетом міністрів. Такі порушення найчастіше відбуваються у державах, де відсутнє чітке законодавство з цього питання. …Розкриття інформації, що вказує на джерело, повинно допускатися лише у виняткових випадках, коли зачіпаються життєво важливі інтереси суспільства чи людини, і це може бути переконливо встановлено».

Все вищесказане повною мірою стосується й України.

17 березня 2011 р. у Верховній Раді було зареєстровано Проект Закону «Про внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу України (щодо забезпечення права журналістів на захист джерел інформації)», представлений 11 народними депутатами.

До його підготовки були залучені юрист Інституту Масової Інформації Роман Головенко, представник неурядової організації «Репортери без кордонів» Оксана Романюк, відомі в Україні журналісти. Ідея законопроекту була підтримана Київською незалежною медіапрофспілкою, парламентським комітетом з питань свободи слова й інформації, першим заступником голови комітету з питань правосуддя Юрієм Кармазіним, іншими народними депутатами України.

Даним законопроектом до переліку професій – нотаріуса, лікаря, психолога, священнослужителя – представників яких не можна допитувати як свідків з приводу інформації, що стала їм відома у процесі виконання їхньої роботи, додається професія журналіста.

Також законопроектом передбачається, що обшук і виїмка обладнання і носіїв інформації у журналіста можуть здійснюватися лише за вмотивованою постановою голови апеляційного суду за місцем проведення слідства на підставі подання прокурора області (АРК, міст Києва або Севастополя). При цьому, у такому поданні обов’язково повинно бути зазначено, що йдеться про обшук у журналіста.

Новий законопроект – не просто ще один юридичний акт, що захищає права журналістів. Такі закони на сьогодні вже існують. Зокрема – закон «Про державну підтримку та соціальний захист журналістів», закони про ЗМІ, що включають статті, які передбачають кримінальну відповідальність за перешкоджання законній професійній діяльності журналістів.

Однак, всі ці норми не є перешкодою для міліції, оскільки представники правоохоронних органів відкрито заявляють, що у своїй діяльності керуються лише Кримінально-процесуальним кодексом, де про журналістів нічого не сказано.

Проблема, яку намагаються розв’язати автори законопроекту, будь-якої миті може торкнутися кожної редакції, кожного журналіста.

Наприклад, обшуки, проведені в Харкові і Києві, супроводжувалися вилученням редакційного обладнання (всієї фото- і відеотехніки, комп’ютерів і архівів) на термін від місяця і більше. Таке втручання, по-перше, є надзвичайно серйозним перешкоджанням роботі редакції – одномоментно і на тривалий термін вилучаються всі напрацьовані матеріали, шаблони, службові дані і дороге обладнання, замінити яке за короткий проміжок часу частіше за все неможливо, а по-друге, це підриває довіру до журналістів людей, що надають їм інформацію. Ніхто не може поручитися за те, що архівна інформація, зібрана редакцією за роки роботи, після такого вилучення не спливе у конкурентів або не буде використана як компромат проти самих джерел.

Враховуючи вищесказане, закликаємо вас:

1. Підтримати законопроект особисто.

2. Надіслати особисті та колективні листи з проханням підтримати даний законопроект депутатам місцевих рад та народним депутатам, зробити заяви від редакцій та професійних спілок тощо.
Додаток:

Сторінка законопроекту на сайті Верховної Ради:
http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb_n/webproc4_1?pf3511=39929

Джерело: http://www.poryad.com/?p=12620


Comments:


pingback_bot
pingback_bot at 2011-09-08 09:27 (UTC) (Посилання)

Прохання підтримати законопроект, що захищає права жу

User nato_tak referenced to your post from Прохання підтримати законопроект, що захищає права журналістів! saying: [...] Originally posted by at Прохання підтримати наш законопроект, що захищає права журналістів! [...]
pingback_bot
pingback_bot at 2011-09-08 09:37 (UTC) (Посилання)

Прохання підтримати наш законопроект, що захищає прав

User e1rond referenced to your post from Прохання підтримати наш законопроект, що захищає права журналістів! saying: [...] Оригинал взят у в Прохання підтримати наш законопроект, що захищає права журналістів! [...]
pingback_bot
pingback_bot at 2011-09-08 12:24 (UTC) (Посилання)

Прохання підтримати наш законопроект, що захищає прав

User yuri_p999 referenced to your post from Прохання підтримати наш законопроект, що захищає права журналістів! saying: [...] Оригинал взят у в Прохання підтримати наш законопроект, що захищає права журналістів! [...]
none_smilodon
none_smilodon at 2011-09-08 16:33 (UTC) (Посилання)
у законопроекті є недооплацювання. не передбачено що бидло має ставати на коліна перед

журналістом. олена, вимагаю оргвисновків!
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska at 2011-09-08 16:51 (UTC) (Посилання)
От уяви собі: дізнаюся я щось таке про тебе, але вирішу ментам це не передавати, бо ти хоч юзер і противний, але все-таки не настільки, як наша правоохоронна система. А вони прийдуть і все це вилучать, і все про тебе дізнаються. Чи ж добре це буде? :))

А якщо без жартів - суть роботи у нас, журналістів, така: знати багато таємниць. Як у священиків, лікарів, тих же ментів. І, наприклад, мені дуже не хочеться, щоби менти знали все те, що знаю я, бо це багатьом хорошим людям могло б нашкодити.
none_smilodon
none_smilodon at 2011-09-08 17:29 (UTC) (Посилання)
1. в україні немає покарання за недоносітєльство.

2. От уяви собі: дізнаюся я щось таке про тебе Олено, але вирішу ментам це не передавати, бо ти хоч юзер і противний, але все-таки не настільки, як наша правоохоронна система. А вони прийдуть і все це вилучать, і все про тебе дізнаються. Чи ж добре це буде? :))

3. А якщо без жартів - суть роботи у нас, аристократів (підставити: аналітиків, аналітичних розвідків, політиків, ментів, сантехніків, двірників, олігархів, космонафтів, педерастів) така: знати багато таємниць. Як у гінекологів, проктологів, тих же ментів. І, наприклад, мені дуже не хочеться, щоби менти знали все те, що знаю я, бо це багатьом хорошим людям могло б нашкодити.

ЗІ
хочеш права: вимагай його для всіх. хочеш привілегій у системі: зви себе частиною системи. депутату дуже треба квартира та недоторканність, тобі можливість брехати та мовчати.

томенко народився сукою. це його суть. потім був комсомол. потім було борцювання з депутатськими привілеями з одночасним випрошуванням будиночку в кончі. а ти олена курвишся саме тут і саме зараз. припини це. це не принесе тобі щастя.
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska at 2011-09-08 17:41 (UTC) (Посилання)
1. Проблеми будуть не у журналіста, який не доніс, а у того, на кого не донесли.

2. Всі не можуть мати однакові права, тому що у людей різна робота і різний ступінь відповідальності, і хто цього не визнає - лицемірить. От військовий має право стріляти з кулемета, а хірург - різати людей. Ми з тобою не маємо таких прав, і це справедливо.

Права брехати мені не треба, за брехню платять репутацією. Право мовчати у певних ситуаціях - так. Бо якщо я заговорю, хтось може і сісти.

Наїзди лишаю на твоїй совісті.
none_smilodon
none_smilodon at 2011-09-08 18:56 (UTC) (Посилання)
1. не зрозумів тези. поясни.

2. зміст прав в тому, що вони є у всіх. інакше це привілей. я маю право різати людей як і хірург, якщо я вилікую людину. якщо на мене нападе озброєна група осіб, то я маю право застосувати в тім числі кулемет. це стаття 36 кримінального кодексу.

ти хочеш стати лозинською з кулементом, я хочу щоб кожен сам міг обрати чи мати йому кулемент.

за своє життя я був спіучасником багатьох злочинів. як шляхетних, так і не дуже. але ж я не вимагаю собі привілей на підставі того що хтось може сісти?

зміст закону в тому, що його слід виконувати. якщо ти не визнаєш закон - борись з ним. але якщо ти хочеш щоб закон діяв лише для сусіда - ти падло. таке як політики та менти. ти частина системи. і якщо ті хто боряться з системою переможуть, ти будеш у перших чергах на вибраковку. твоя допомога тоді, це як апостольство юди іскаріота.
pingback_bot
pingback_bot at 2011-09-08 17:03 (UTC) (Посилання)

Прохання підтримати наш законопроект, що захищає прав

User trayan_k referenced to your post from Прохання підтримати наш законопроект, що захищає права журналістів! saying: [...] Оригинал взят у в Прохання підтримати наш законопроект, що захищає права журналістів! [...]
pingback_bot
pingback_bot at 2011-09-08 17:58 (UTC) (Посилання)

Прохання підтримати наш законопроект, що захищає прав

User switluy_spogad referenced to your post from Прохання підтримати наш законопроект, що захищає права журналістів! saying: [...] Originally posted by at Прохання підтримати наш законопроект, що захищає права журналістів! [...]
Previous Entry  Next Entry