Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

У Києві відправили панахиду за воїнами Армії УНР

25 серпня у Києві, з нагоди 20-ї річниці відновлення незалежності України, відправили панахиду за воїнами Армії Української Народної Республіки. Відправу біля пам’ятника «Старшинам Армії УНР уродженцям м. Києва» очолив протоієрей УПЦ КП от. Віктор Мілейко, повідомляє прес-служба благодійної ініціативи "Героїка".

Звертаючись до присутніх панотець наголосив: «Ціль нашого життя – осягнення Царства Небесного. Господь створив нас українцями, відтак це є Його божественний задум. Воля Творця була такою, аби ми прийшли у цей світ саме українцями. Не возлюбивши цей нарід, цю землю, її героїв та історію – слова про любов до ближнього не будуть наповнені християнським змістом».

Пам’ятник «Старшинам Армії УНР – уродженцям Києва» був відкритий 28 травня 2011 року на подвір’ї храму ікони Божої Матері «Неопалима Купина» УПЦ КП у столичному мікрорайоні Оболонь. Пам’ятник являє собою збільшену копію ордена «Хрест Симона Петлюри». Нагороду було затверджено 1932 року Урядом УНР у вигнанні. Право на відзнаку мав «кожен вояк Армії УНР та повстанських відділів, який брав участь у збройній боротьбі за визволення України». Більш ніж двометровий «Хрест Симона Петлюри» встановлений на постаменті, на якому з чотирьох сторін світу закріплені меморіальні дошки з іменами 34 старшин Армії УНР та Української Держави, які були уродженцями Києва.

Наразі благодійна ініціатива «Героїка», яка виступила ініціатором спорудження пам’ятника, працює над створенням довідкових статей у Вікіпедії про кожного з 34-х старшин Армії УНР.


Молитва за воїнами відбулась під державними прапорами


Панотець Віктор Мілейко


До пам'ятника кияни завжди приносять свіжі квіти

Tags: герої україни, пам'ятник, унр, християнство
Subscribe

Recent Posts from This Journal

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 7 comments