Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Невеличкий сумний фоторепортаж із Майдану

Закінчивши звіт про сутички опозиціонерів із "Беркутом", я трохи пройшлася по Майдану. Враження, скажу вам, гнітюче.
Весь Хрещатик заставлений святковими палатками "20 років незалежності", де продаються сувеніри. Бутафорська така Україна.

На кожному кроці продають синьо-жовті прапорці і стрічки. На мітингу опозиції їх, ясна річ, роздавали безкоштовно.
Ні, я в жодному разі не проти продажу сувенірів і навіть символіки. Може, десь навіть і навпаки - отримане безкоштовно скоріше викинуть, ніж те, за що заплачено. Але ж... Розумієте, все це добре, коли в державі все в порядку. Коли попереду не чекає важка економічна криза. Коли немає політрепресій і політв’язнів. Коли не підписані Харківські угоди, і так далі.

В інакшому ж разі святкова бутафорія і розвеселі концерти на центральному Майдані - це обидлячування населення.

Я ненавиджу все, що пов’язано із совком, і дуже чутливо реагую на найменші його прояви і симптоми. А їх сьогодні на Майдані було вдосталь. Просто напроти сцени стояла не дуже велика (порівняно з ранком у парку Шевченка) група опозиціонерів з прапорами БЮТ, великим державним прапором і розтяжкою "Президенту - імпічмент". У перервах між піснями, коли ставало тихіше, вони голосно скандували "Зека - геть!". Приблизно о 18:10 "Беркути" взяли їх у щільне кільце і почали відтискати на Хрещатик. Ведучий, чи хто він там, у цей самий час бадьорим голосом у перерві між піснями ніс зі сцени щось на кшталт: "Сьогодні ми всі разом! Спільно! Творимо історію! Хочемо святкувати! Ми всі разом! Всі єдині! Ми любимо цю країну!". Потім почалася чергова "гоцалка", і мені навіть здалося на хвилину, що "беркута" видавлюють народ з площі, рухаючись у ритм музики. Народ на те, що відбувалося просто біля них, практично не звертав уваги.

Ну їх усіх. Поїду, мабуть, зараз на Виноградар до дружини Сполоха. Там зараз триває обшук, здається, збираються щось підкинути...


Tags: майдан, незалежність
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 18 comments