Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Святкування Дня незалежності у Києві. Сутичка з "Беркутом"

Сьогоднішнє святкування незалежності, наполовину мітинг за звільнення Тимошенко, наполовину справжнє народне свято, не обійшлося без доволі серйозної сутички з "Беркутом". Мені пощастило видряпатись на височезний паркан (реально пощастило, бо це було складно), і я знімала звідти відео, на яке потрапило все найцікавіше і яке викладу трохи згодом. А поки що - масштабний фотозвіт. Все по порядку.

Почалося з мітингу опозиції у парку Шевченка. Він реально справляв враження. Людей було багато тисяч, уся площа навколо пам"ятника Тарасу була заповнена людьми. Градус промов, як для нацдемів, - надзвичайно радикальний, обурення і політиків, і простих людей аж зашкалювало. Люди кричали "Зека геть!", свободівці, окрім цього, скандували "ОУН-УПА - державне визнання!" та інші бандерівські гасла.
Все підходи до парку були очеплені міліцією, не менше години людей не пропускали, потім пустили у парк.

На бульварі Шевченка тим часом стояла порівняно невелика кількість різноманітних "червоних". Проходячи повз них, зробила пару кадрів.

Ще перед початком промов у парк Шевченка прийшов судовий виконавець у супроводі міліції і повідомив, що, по-перше, до 11:00 у парку збиратися не можна (але вже було більше 11-ї), і що мітингувати можна лише на цьому місці. Їм кричали "Ганьба!", поки вони не пішли.

Далі почався мітинг. Як завжди, божевільно темпераментний Турчинов розповів, що Юля пронесла у камеру синьо-жовтий прапор, що вона не зламалася тощо. Зачитував її звернення, закликав до звільнення всіх політв"язнів.

Анатолій ГРИЦЕНКО казав про майбутню справжню Україну, де не буде "смотрящих", типу Геп і Попових, що заборонив акції опозиції, а буде справжняукраїнська влада.

Юрій КАРМАЗІН казав, що до дня Незалежності призначено 16 нових міліцейських генералів, генерал-полковника дали Могильову. Що, війна іде? У війну так не присвоювали генеральських звань. При цьому міліціонери навіть не вдягли парадної форми!
Мисливці питають: "Чи не пора приїхати до Києва щурів постріляти?"
Зараз в Україні є тільки 2 партії: ми і вони - ті, хто святкують Незалежність, і кати України. Кармазін вимагав повернути парламентську республіку. (А оце вже зась - бо це колективна безвідповідальність - О.Б.)

Всі закликали до дострокових виборів парламенту і президента, і київської влади теж. Читали, зокрема, Кармазін, хрестоматійні рядки Шевченка з його відомими неполіткоректними закликами :)

Микола КАТЕРИНЧУК, лідер Європейської партії, закликав всі 12 партій поклястися що стануть одним кулаком і розіб"ють тих, хто не дає будувати українську Україну.о

Лідер партії "За Україну!" В"ячеслав КИРИЛЕНКО назвав Бандеру і ШУхевича героями України, і що це не залежить від Януковича і його продажного суду, а лише від любові народної.

Заступник голови партії "Народна Самооборона" Тарас СТЕЦЬКІВ: "Янукович скасував свято Незалежності, плюнувши в обличчя всім патріотам України". Казав про злочинні реформи цієї влади - житлову, податкову, пенсійну, про політв"язнів.

Виступали голова Руху Борис ТАРАСЮК, координатор Руху "Спільна справа" Олександр Данилюк (як завжди, був найбільш радикальний, казав, що Ніяких дострокових виборів не треба, бо ця влада давно втратила легітимність), представник Української діаспори.

На жаль, не відзняла виступ Тягнибока (казав, що як би там не було, а свято Незалежності - найвеличніше свято для кожного українця) і ще одного-двох промовців, бо активісти Братства св.Луки покликали знімати їхній перфоменс (про нього буде окремий пост).

Далі люди пошикувалися у колону і попри заборону влади пішли вулицею Володимирською. Попереду несли величезний синьо-жовтий прапор, і несли його
переважно народні депутати, яких взяло участь у ході, за словами Турчинова, 39 чоловік. Попереду всіх крокував Олег Тягнибок.

Біля будинку вчителя стояли у кілька рядів "космонавти", вулицю за ними перегородили автозаками. Була сутичка, люди поваляли металеві міліцейські паркани і навіть в одному чи двох місцях прорвали міліцейський кордон. Один відчайдушний чоловік, б"ючись, видряпався буквально на плечі "Беркуту", його стягали звідти, в результаті розбили йому обличчя.

Дряпатися на самісінький верх паркану з важкою сумкою було неможливо, і я пропхала її крізь грати на інший бік, де чергували менти. Вони періодично виявляли до сумки нездорову цікавість - думали, вочевидь, що там вибухівка :)

Напруження все зростало, і врешті-решт Турчинов заявив, що не можна зіпсувати день незалежності ганебною бійкою у центрі міста, не можна, щоб у цей святковий день були поранені, і вирішено було, щоб депутати занесли резолюцію мітингу на Банкову, а людей попросили по одному підтягуватися з прапорами і гаслами на Майдан, де влада організувала концерт - щоб усі вороги України бачили, знали і боялися :) Перед тим, як люди почали розходитись, КУПРівці закріпили на паркані саморобну дошку "На цьому місці буде встановлено меморіал жертвам політичних репресій режиму Януковича".

Зараз допишу цей звіт, і піду дивитися, що відбувається на Майдані. Або спершу поставлю відео, а потім піду на Майдан. Побачимо.

По суті - це вперше на моїй пам"яті, мабуть, коли такий велетенський натовп кудись не пропустили. Зазвичай, побачивши, що людей дуже багато і вони налаштовані рішуче, міліцейське керівництво після серії нарад приймає рішення пропустити. Цього разу так не сталося. Сумно. Прориватися силою теж, мабуть, не варто було, бо це означало б серію нових кримінальних справ і нових політв"язнів. А з іншого боку - коли ще такий здоровенний натовп збереться?..
Бачу, відчуваю, що влада навмисно підштовхує народ до силових дій. Піддаватися, тобто грати за чужим сценарієм не можна, звісно. Але щось же робити треба??


Ліваки на бульварі ШевченкаЦі дівчата-мулатки народилися у Києві і напевно є патріотками України.

Жінка з Донецька з нагородами Помаранчевої революції
Хлопці з Чернігова


Судовий виконавець


Андрій Павловський і Володимир Бондаренко

Розтяжка "Свободи" "Повернемо Україну в українські руки"


Початок ходиНардепи попереду колони

Олег Тягнибок


Олександр Турчинов


Віктор Крук
Початок сутички з "Беркутом". Сама сутичка - на відео, скоро викладу

Міліція намагається оточити натовп


"Долой банду!"


Автозаками перекрили ВолодимирськуТурчинов оголошує, що прориватися не будуть


Встановлення дошки "Жертвам режиму Януковича"
Найактивніший учасник прориву зі скривавленим обличчямКров на поваленому міліцейському паркані


Молодь хуліганить :)


ПанорамаTags: бійка, мєнти, незалежність
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 111 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →