Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Нарешті дійшли руки викласти звіт з "Бандерштату"

На фестиваль "Бандерштат" я приїхала у неділю. Шкодую, звісно, що не почула виступи Юрія Шухевича та Едуарда Андрющенка, які були попереднього дня.

Людей на фесті "на око" було менше, ніж минулого року - вочевидь, через те, що вхід вперше зробили платним. Але дух - той самий, наш, український.

Багато хлопців і дівчат, а також людей старшого віку, яких теж прийшло немало, були у вишиванках. Класно те, що молодь була абсолютно різного вигляду - від "суворо-камуфляжного" до "роздовбайсько-ірокезного". Продавалися різні сувеніри патріотичної тематики. Грала українська музика. Російської мови навколо - не те, щоб зовсім не було, але хоча б було мало. Зустріла купу знайомих, з деким не встигала навіть вітатися.

Бійці "Патріоту України", такі суворі-суворі, у "фірмовому" камуфляжі "флектарн", забезпечували охорону і перевіряли на вході речі людей, щоб не проносили алкоголю. Така заборона дуже ображала декого з гостей вже свідомого віку, які не бачили нічого поганого в тому, щоб принести з собою півлітра чи літр пива і випити його ввечері. Я намагалася пояснити, що якщо не заборонити алкоголь в принципі, як провести межу між тими, хто спокійно посидить з друзями за пляшечкою пива, і тими, хто нажруться і поводитимуться, як свині? Проконтролювати, хто скільки випив, по-перше, неможливо, по-друге, це не менш принизливо, ніж перевірка речей.

Сама я вважаю, що "хазяїн - барин", кожен, хто щось організовує, має право встановлювати свої правила, і якщо ці правила мене не влаштовують (а так буває дуже часто) - я на цей захід просто не йду, і всім добре :)

Цього разу я вела гутірку (лекцію) на тему боротьби проти політрепресій (перша за стільки часу лекція не про блогінг - вже цікаво), слухала спогади Ігоря Мазура-Тополі про участь УНА-УНСО у війнах у Придністров’ї, Абхазії та Чечні (відео тут). Знаю Тополю - доволі близько знаю - з 2004 року - і теж почула для себе багато нового, так що він молодець. На жаль, майже не почула виступи Василя Шкляра і В’ячеслава Кириленка, бо добрі знайомі - то одні, то другі - затягали мене спілкуватися :) Шкодую, що не почула, особливо Кириленка - кажуть, відповідав на багато гострих запитань. На вечірній концерт я теж не залишилась, бо мала квиток на потяг.

Зате послухала трохи виступи поетів на літературній сцені. Те, що частина "поетичного" часу наклалася на гутірку Положинського - це було жорстоко! :) Послухати Положинського зібрався майже весь фест. Особливо цікаво було, коли один хлопчина запитав у Сашка, як той поставився до вчорашнього слему під сценою. Було помітно, що Положинському питання сподобалось, бо відповідав на нього довго і охоче. Розповів, що той слем він сам спровокував, що він взагалі є найстаріший в Україні слемер, але що йому подобається, коли це все відбувається креативно, коли у ритм музики штовхають один одного і стрибають на сцену і зі сцени, і це все обходиться без фізичних ушкоджень.

Найбільш зворушливою була зустріч із ветеранами УПА. Ветерани - переважно жінки, бо чоловіків вже мало лишилося. Вони розповідали про свій шлях - у переважній більшості це шлях підпільників - про пройдені ними катування і табори. Одна старенька жінка, пані Соня, розповідала, як її катували - били, видрали все волосся, вона була вся опухла, але присягається, що нікого не виказала...
Ветерани читали вірші про УПА, в т.ч. власні, в тому числі дуже непогані, співали пісні... В кінці їм подарували їхні фотопортрети, зроблені минулого року. Деяких, хто на цих фото, вже зараз з нами немає...

Дуже вдалою вийшла реконструкція партизанської війни повстанців проти енкаведистів - купа фотографій тут: http://bilozerska.livejournal.com/492237.html

Ну і, звісно, організований флешмоб у кінці, коли всі учасники фестивалю сформували собою слово "Бандера", і цей напис фотографували згори, з параплану...

P.S. Подяка організаторам, зокрема, за подаровані мені книжки - двотомник "Антологія українського націоналізму". Якраз планувала його купити, а тут - у подарунок. Приємно...


Церква вгорі над парком, де відбувався фест


Це не дорога, це заросла ряскою річка :)


Вхід на територію фестивалю


Афіша


Оголошення про гутірки


Футболочки :)


Збір коштів на побудову пам’ятника Бандері у Луцьку і на порятунок життя важко хворого хлопця

Просто гості фестивалю:
Настільна гра "За волю"


Зустріч з ветеранами ОУН-УПА
Слухають ветеранів. Зліва в центрі Ед Андрющенко, відомий по справі відпилювачів голови Сталіна, справа Ігор Мазур (Тополя)

Пані Соня розповідає, як катували її у застінках НКВД
Ветеранам дарують їхні фотопортрети, зроблені минулого року


Державний гімн


Виступ Ігоря Мазура (Тополі) - спогади про УБК і війни УНСО.
Моя гутірка на тему "Боротьба проти політичних репресій. Як захистити себе та інших?". Фото Едуарда Андрющенка. Відео викладу трохи пізніше.


Слухачі

З Едуардом Андрющенком


Патріотівці


Хлопці піймали вужика


Реконструктори готуються до виступу (Купа фоток з реконструкції тут).


Коник теж готується до реконструкції і дуже боїться фотоапаратів :)

Гутірка лідера гурту "Тартак" Сашка Положинського:

Літературна сцена. Виступає Артем Полежака


Один з учасників літературної сцени


"Я не хотів іти на літературну сцену. А ти?". Жарти жартами, але насправді сумно - вірші у наш час народу не потрібні...Наметове містечко, певніше, його маленька частинка


Журналіст Артем Скоропадський


Молодіжні ігри
Флешмоб "Бандера". Вгорі видно параплан


Ось такий парапланЗа командою Ігоря Гузя люди піднімають вгору аркуші червоного паперу і скандують "Бандера - герой!".


Фото з параплана. Взято у guzj.


В’ячеслав Кириленко та Ігор Гузь


Олесь Доній


Почався концерт


Перші танці під сценою

Tags: бандерштат
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 31 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →