Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

На табір одеських свободівців напала міліція


Табір і міліцейські нападники

До легального молодіжного табору, організованого ВО "Свобода" в одному з лісництв Одещини, завітали працівники міліції і з ними - невідомі люди, озброєні автоматами.

З цього приводу ми вже відправили від нашого ІА запит до ГУМВС Одеської області. Завтра такий самий запит піде на прокуратуру.
Вирішила, що незле буде розмістити тут повний текст цього запиту.


"Ввечері 17 серпня Одеська організація ВО "Свобода" розповсюдила інформацію про напад на її офіційно узгоджений табір в одному з лісництв Любашівського району з боку правоохоронців - а саме дільничного інспектора села Троїцьке Ігора Сільвестрова та якихось молодиків у спортивних костюмах, але зі зброєю.

Повна інформація з прес-релізу знаходиться на http://www.poryad.com/?p=12259

Просимо підтвердити або спростувати даний інцидент, а також повідомити,

1. Що це за люди, вдягнені в цивільне, були з дільничним інспектором Ігорем Сільвестровим у таборі "Свободи".
2. Чому ці люди поводилися як загарбники, що, якщо вони є дійсно працівниками міліції, ніяк не співпадає зі статтями закону про міліцію.

Дії інспектора Ігоря Сільвестрова викликали у суспільства, нажаль, дуже негативну реакцію - саме як напад на табір.
Він не пояснив, що викликало необхідність нападу на неповнолітніх мешканців екологічного табору. Тому це прохання вже від нас - просимо пояснити, що саме викликало необхідність брутального втручання опергрупи зі зброєю, коли всі дозвільні документи інспектор отримав за дві години до інциденту.
4. Просимо ПЕРЕВІРИТИ дії інспектора та опергрупи на предмет дотримання законів України.

Через те, що дана інформація є суспільно важливою, згідно із Законом про доступ до публічної інформації прохання відповісти на цей лист якомога швидше.

З повагою,
Олексій ЯРОСЛАВЦЕВ,
шеф-редактор IA "Поряд з вами"


Протягом доби з Одеської міліції прибула відповідь.
"Шеф-редактору IA "Поряд з вами
Олексію ЯРОСЛАВЦЕВУ

Шановний Олексію!
На ваш запит та оприлюднену через Інтернет-видання 17 серпня 2011 року прес-службою Одеської організації ВО «Свобода» інформацію про, нібито, скоєний напад з боку правоохоронців на її офіційно узгоджений табір, організований обласною організацією ВО «Свобода» в одному з лісництв Любашівського району Одеської області повідомляємо, що:

- перевіркою інформації встановлено, що дійсно, 17 серпня п.р. оперативно-пошукова група з табельною вогнепальною зброєю, зі спецзасобами та бронежилетах перевіряли інформацію по встановленню місцезнаходження гр. Н, мешканця Одеської області, який підозрюється у скоєнні злочину, передбаченого ч.3 ст.186 (грабіж) КК країни, на території Мало-Василівської сільської ради. Під час руху по лісовій дорозі співробітники міліції в межах лісової зони виявили розташований наметовий табір в кількості 10-12 наметів, де мешкали приблизно 20-25 осіб, віком від 16 до 40 років;

- керівництво табору будь-яку інформацію про себе та його мешканців надати відмовились, документів не пред’явили;

- було попередньо встановлено, що місцеві органи влади дозвіл на розташування табору не надавали, будь-якою інформацією про керівників та членів табору не володіють;
- ніяких дій морального чи фізичного тиску у відношенні громадян співробітники міліції не застосовували;

- на даний час на місце розташування табору здійснено виїзд представників органів місцевої влади та правоохоронців для встановлення осіб, мети та законності їх перебування на території Любашівського району.

Відділ зв’язків з громадськістю
ГУМВС України в Одеській області"

Наскільки я знаю свободівців, у них завжди із документами все в порядку. Та й у всіх буде з документами в порядку, коли йдеться про неповнолітніх, бо це справа серйозна.

Можливо, міліціонери справді шукали злочинця. Але більше схоже, що це тиск на табір. Або і те, й друге. Зрозуміло ж, що грабіжника у таборі немає, що це зовсім інші люди - чому ж правоохоронці одразу не лишили таборян у спокої і не продовжили пошуки?

Тим більше, що мені точно відомо, що інші подібні табори, розташовані по всій Україні, зараз теж активно "перевіряються" міліцією.


Tags: бєспрєдєл, мєнти, одеса, свобода
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 9 comments