Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Троян

Сподіваюся, друзі, всі знають, що з шантажистами - жодних розмов, жодних їм грошей і ніяких поступок?

Ось такого трояна піймала я минулої ночі. Причому не на якомусь порносайті, як логічно було б подумати, виходячи з тексту, а на цілком пристойному сайті плагінів для Фотошопа.
Кажуть, це зараз дуже розповсюджений вірус. Навіть якщо боян - посмійтеся разом зі мною: "Windows заблокирован! Microsoft Security обнаружил нарушения использования сети Интернет. Причина: просмотр нелицензионного детского и гей-порно" (нібито воно буває ліцензійне :)) Якщо не заплатити їм протягом 12 годин штраф у розмірі 140 грн, воно нібито нафіг знесе вашу Вінду і всі дані, "также в случае неуплаты все данные о вашем ПК будут переданы органам власти для привлечения вас за хранение и распространение порнографического контента".

Вказано номер гаманця Веб-мані. Причому, якщо перезавантажити комп, номер з’явиться вже інший.

Жарти жартами, але я майже добу була без комп’ютера. Просто через щоденну біганину, яка дає можливість часу від часу щось писати і коментувати, але не залишає часу щільно попрацювати з антивірусами. Та й навичок відповідних у мене, чесно кажучи, немає.
Врешті-решт мій янгол-охоронець alek_ya навчив мене, що робити, і з допомогою Kaspersky Rescue Disk проблему було подолано.

Я оце думаю принагідно: у дурних і переляканих ці негідники виманюють гроші, розумним просто стопорять роботу. І ніхто ж їх не ловить і не збирається ловити. Подумати - такий простір для ментівської роботи - а замість цього вся Україна і весь світ спостерігають за пафосними і безглуздими політсудилищами.

І ще одна думка майнула: мабуть, можна було б написати заяву, і міліція, можливо, зробила б вигляд, що цих Інтернет-злочинців ловить. Але ж нібито для того, щоб їх упіймати, менти майже напевно забрали б на експертизу мій комп’ютер! А воно мені треба? Хоча, звісно, я добряче зла на авторів вірусу і хотіла б, щоб їх упіймали і покарали.

Незважаючи на вищесказане - от кажіть скільки завгодно, що у мене "печерний" менталітет, але мені подобається такий стиль життя: коли ми телефонуємо друзям, запрошуємо знайомих адмінів, самотужки запускаємо антивіруси - і якось долаємо проблему, не звертаючись до влади і ментів.
Зараз, на жаль, такий стиль мислення і поведінки майже повністю витіснений в Інтернет-площину - порівняну нову сферу життя, у якій ще майже не діють закони і яка, відповідно, ще залишається острівцем свободи...
Tags: інтернет
Subscribe

Recent Posts from This Journal

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 48 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →

Recent Posts from This Journal