Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Треба мати своє! (Моя колонка на "Українському Тижні")

П’ять діб до ряду мій блог на Livejournal, у який я вклала чотири роки свого життя – чотири роки виснажливої безкоштовної праці, який має майже три тисячі френдів і який щодня відвідували більше двох тисяч людей – не діє. Він доступний для читання, але ставити на нього нові матеріали неможливо.

Знову, вже вдруге або втретє за цей рік – DDoS-атаки. "Конкретні терміни повного відновлення сервісу ми назвати не можемо", – заявляють представники компанії SUP, якій належить Livejournal.

Я не дуже розуміюся у технічних подробицях, але першопричина цих негараздів зрозуміла мені, як Божий день: напередодні президентських виборів у Росії спецслужби знищують сервіс Livejournal як найпотужніше альтернативне і непідконтрольне їм джерело розповсюдження інформації. Якщо раніше атакували окремих опозиційних блогерів, то тепер мішенню став увесь блогохостінг.

Мета цих атак – щоб ЖЖ-юзери втомилися від постійних "глюків" Livejournal'у і розбіглися хто куди – хоча б на Facebook, який на пострадянському просторі (на відміну від країн Північної Африки) не є настільки небезпечним для влади, як ЖЖ. Бо записи у Facebook не можна читати, як звичайний новинний сайт – для цього треба, як мінімум, мати там акаунт. Отже, для не-блогерів (тобто, більшості пострадянських людей) ця інформація важкодоступна.

Читати далі на сайті "Українського Тижня" (відкриється у новому вікні)

Tags: статті мої
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 10 comments