Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

"Христос виганяє Кирила з Лаври" (фото, відео)

29 липня "вільні митці" з Братства святого Луки накреативили чергову акцію. На честь перебування у Києві московського патріарха Кирила вони влаштували просто навпроти центрального входу до Києво-Печерської лаври сеанс малювання картини "Ісус Христос виганяє з лаври патріарха Кирила".

Виглядало це так: на землі трохи праворуч від входу розгорнули і прибили цвяхами до дошок (імпровізованого мольберту) величезний шмат білого паперу, на якому був заздалегідь намальований олівцем ескіз майбутнього шедевру. Цей ескіз почали розфарбовувати жовтою гуашшю, адже патріарх Кирил мав бути весь у золоті – золотий годинник, перстень, ланцюг на шиї. "Патріарх не повинен бути багатший за свою паству", – пояснили месідж акції художники.

Ще більш цікавою, ніж процес малювання картини, була реакція глядачів. Художники очікували, що на них накинеться з кулаками охорона і вчепляться у волосся московсько-православні бабусі. Однак НЕ ОБУРИВСЯ ЖОДЕН! Люди, що йшли у Лавру та з Лаври, із задоволенням фотографували картину, розпитували, що на ній зображено, отримували відповідь – і дуже багато хто висловлював підтримку. Були й симпатики Кирила, однак агресивно не повівся ніхто. Один чи два священики, проходячи повз скандальну картину, робили вигляд, що не помічають, що на ній намальовано.

Далі >>>

P.S. Найсмішніший момент був, коли одна з глядачок спитала: "Ви готові, що з вами може трапитись так, як з тією дівчиною, що яйця смажила на Вічному вогні?" – і всі, враховуючи присутню на акції Лисицю, розреготалися...
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 9 comments