Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Сумна річниця "Кривавого вівторку"... (фото)

Сьогодні, 18 липня, на Софійській площі, біля могили Патріарха Володимира, три десятки небайдужих вшанували річницю "Кривавого вівторка" - розгону і побиття міліцією поховальної процесії у 1995 році.

Виглядало все доволі сумно. Не в тому сенсі, що річниця невесела, а в тому, що в минулі роки ця дата збирала значно більше людей. Були священики, були миряни, і настрій був зовсім інший. Я розумію, що зараз у нас тяжче становище, ніж будь-коли, але ж, але ж...

Нардеп І скликання, політв’язень радянського режиму Олесь Шевченко, учасник і очевидець тих подій, вкотре згадував, як усе було. Найбільше врізалась у пам’ять його розповідь про 14-річного хлопчика, який, коли з-за Софійської брами вилетів "Беркут" і почав усіх гамселити, з переляку заліз на постамент пам’ятника Богдану, його звідти стягували за ноги і били, і більше, каже пан Олесь, того хлопчика ніхто не бачив...
Ця влада прийшла тимчасово, казав Олесь Шевченко, і рано чи пізно займе те місце, яке їй належить - у тюрмі біля параші.

Ще один екс-нардеп, голова Братства св.Андрія Первозванного Олександр Гудима пригадував, як регулював у мегафон рух колони від Володимирського собору, де відспівували Патріарха, до Софійської площі, як потім копали могилу просто біля входу до Святої Софії. Влада прийняла рішення, де ховати, і було вирито могилу на Байковому цвинтарі, щоб прибрати могилу Патріарха подалі від людей. Але завдяки вольовій позиції духовенства і мирян, зокрема унсовців, було прийняте рішення копати могилу просто на місці, і вона була викопана.

О.Гудима розповідав, що саме Патріарх Володимир освятив синьо-жовтий прапор, який піднявся над Києвом, коли ці кольори ще не були державними. Він розповідав про життя Патріарха: "18 із 70 років його життя - це кацапська каторга в ім’я України". "З московською церквою, - казав О.Гудима, - майбутнього в України немає. З московською церквою дорога тільки в Сибір і Магадан. Іти за московською церквою - бути проклятим на українській землі. Це ганьба - бути у лоні московської церкви. Це сором, це приниження, це упослідження, це рабство!".

Далі Олександр Гудима нагадав, що "26 липня в Україну знову преться іхтіозавр Кирило", у зв’язку з чим закликав усіх на пікет посольства РФ у п’ятницю.

Ще один виступаючий, пан Строкань, гостро критикував російський імперський реваншизм. Казав, що зараз немає національного лідера. Що Юлія Тимошенко, яка б не була, але вона - за нас, стала на наш бік, тоді як могла б стати на інший.

Такі слова викликали обурення кількох присутніх жінок, вони почали казати, що Юля - "бандючка" і має сидіти, і О.Гудима їх наледве втихомирив.

Антон Курсін від УНА-УНСО сказав: "України зараз нема. Якщо раніше казали, що в Україні руїна, то зараз України нема. Є купа будівельних уламків, у яких порпаються бомжі, видивляючись, що б іще собі вкрасти. Де нам в таких умовах шукати джерело сили?". І прочитав 53-й псалом Давида - щоправда, з російськомовної Біблії, що не всім сподобалось.

Виступав один із старих унсовців, казав щиро і по-простому. В кінці, звісно, прочитали "Отче наш" і заспівали "Боже великий, єдиний, нам Україну храни". І розійшлися - далі переживати наші важкі часи.


Виступає Олесь Шевченко

Олександр Гудима
Пан Строкань


Антон Курсін

Відео "Кривавого вівторку":
http://www.youtube.com/watch?v=NQiCJ6oRHnQ

Tags: священик, церква
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 23 comments