Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Браво, Григол Катамадзе!


Всі вже, мабуть, знають про те, що сталося сьогодні біля грузинського посольства.
Під час проведення непристойної за формою акції на захист затриманих у Грузії журналістів, яких підозрюють у шпигунстві на користь Росії, з посольства вийшов невідомий чоловік і спочатку накинувся з кулаками на активісток, а потім ударив журналіста видання "Коментарі" Олександра Ямкового - одного з працівників ЗМІ, що знімали акцію.

Особисто для мене зрозуміло, що затримані у Грузії таки були російськими шпигунами, і що кожен грузин це розуміє і болюче реагує на спроби їх підтримати. У співробітника посольства просто здали нерви (аж зробив такий жест, ніби за зброєю потягнувся - див.стоп-кадр). Але це його аж ніяк не виправдовує. Ніхто не має права не тільки бити, а навіть заважати журналістам "при виконанні". Та він і взагалі нікого не мав права чіпати, адже його повноваження обмежуються територією посольства. І звільнили його з роботи цілком справедливо і заслужено.

Я зараз про дещо інше хочу сказати. Про своє захоплення реакцією посла, Григола Катамадзе, якого, до речі, знаю особисто і завжди поважала.

Посол Грузії Григол Катамадзе доручив підготувати наказ про звільнення коменданта посольства, який бив українських журналістів.
Про це дипломат заявив "Радіо Свобода".

"Я вже три дні відсутній в Києві, перебуваю у довгостроковій відпустці, і мені дуже прикро, що співробітник посольства, який працює за контрактом, він не дипломат, перевищив свої повноваження", – сказав Катамадзе.
За його словами, за 17 років існування посольства Грузії в Україні були різні складні ситуації, але жодного разу не було навіть "маленького непорозуміння між посольством і журналістами".

"Мені дуже прикро і я хочу сказати як посол і як грузин, хочу попросити вибачення у ваших колег, в журналістів, перед якими наш співробітник повів себе неадекватно", – наголосив Катамадзе".


Тобто, Катамадзе -
а) зреагував миттєво;
б) не почав казати, що арештовані були шпигунами, а активістки поводилися непристойно (хоча і те, і те правда);
в) не заявив, що цей співробітник був звільнений ще в минулому році, як часто роблять наші менти, якщо їхній колега на чомусь попадеться;
г) загасив конфлікт, не даючи йому розгорітись;
д) узяв на себе відповідальність за інцидент і вибачився (чого не дочекаєшся, наприклад, від наших міністрів).

Декому б з наших повчитися в нього. Адже заважають українським журналістам працювати - б’ють камери, влаштовують обшуки тощо - як правило, все-таки не працівники грузинського посольства.

UPD. Стаття Олексія Ярославцева на цю ж саму тему.

Tags: бєспрєдєл, грузія, журналістика, хами
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 74 comments