Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Помер Руслан Зайченко

Сьогодні після обіду помер голова Виконкому УНА-УНСО Руслан Петрович Зайченко. Руля Петрович, як називали його близькі друзі.

Я досі в шоці від цієї звістки, хоча й знала, що Руслан тяжко хворів - але сьогодні об 11-ій ранку я з ним розмовляла по телефону. Голос був бадьорий - звичайний голос Руслана. Просив мене пропіарити у ЖЖ виставку витинанок його тестя, відомого художника Миколи Теліженка, яка мала відкритися завтра. Тепер, певно, виставки не буде...
Коли через пару годин мені повідомили про його смерть - я не повірила, звісно. Кинулась телефонувати на його мобільний - відповіла заплакана Леся. Модельєр Олеся Теліженко, молода дружина Руслана. Тепер вдова. У них ще зовсім маленький синок. А старший син Руслана, 21-річний Євген, помер три роки тому. Перед цим кілька місяців був у комі, ми збирали гроші на лікування... Забагато горя для однієї родини.

Я Руслана знала не просто добре - дуже добре, майже від самого виходу його з тюрми, де він сидів за участь в акції "Україна без Кучми". У період, коли я була прес-секретарем в УНСО, спілкувалася з ним щодня. Любов Руслана і Лесі, одруження, народження сина, виснажлива боротьба за реабілітацію і зняття судимості (ПАРЄ визнала усіх ув’язнених активістів УБК політв’язнями) - все було буквально на очах. Конфліктів між нами теж було - мамо, не горюй, але зараз я про всі забула.
У мене не вийде зараз притомно написати про Руслана Зайченка і його внесок в український патріотичний рух, бо знаю його як людину занадто добре. Тобто не знаю, а вже знала. Дико звучить.

Він дуже часто казав про "козаків", вкладав у це слово значно більший зміст, ніж ті, що про кожне немовля чоловічої статі кажуть: "Козак народився!". У своїй офіційній автобіографії, складеній для участі у виборах, писав: "Я, Зайченко Руслан Петрович, українець, унсовець, із станових козаків..."
Козак і унсовець... У нього навіть на плечі був наколотий великий хрест УНСО. Здається мені, що такий самий стоятиме й на могилі.

Взагалі, забагато смертей за останній місяць - вже четверта. Микола Середа, пошуківець Володимир Даниленко, моя близька родичка, якій не було і 30-и - і ось тепер Руслан... Хай їм усім земля буде пухом і вічна пам’ять.
Tags: r.i.p, уна-унсо
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 42 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →