Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

12 годин під Печерським райвідділком (фото, відео)


Майже стільки простояли ми сьогодні (вже вчора), сподіваючись, що Богдана Тицького і Кирила Бабенцова все-таки відпустять на підписку. Не відпустили, сподіваємось, це станеться у понеділок. Сухий перебіг подій ви можете подивитися тут: http://bilozerska.livejournal.com/476353.html, а зараз будуть лише фото, відео і враження.

По-перше, спонтанна акція, яку провели двоє хлопців у чорних масках, коли довідалися, що вчора затриманих, особливо Тицького, було побито у цьому райвідділі. Вони розгорнули навпроти входу у міліцію транспарант "Тут катують!".По-друге, феєрична історія з відібраною табуреткою, через яку ми з Дмитром Прихном писали заяви до міліції.

Оскільки абсолютно всі подібні історії мають піддаватися максимальному розголосу, бо розголос - найкращий захист, ось фотокопія моєї заяви про перешкоджання законній професійній діяльності журналіста:Чоловік, який представився заступником начальника Печерського РУГУ МВС Соцьким (але посвідчення не пред’явив) - той, хто перешкоджав мені знімати і забрав Дмитрові речі, і на якого ми написали заяву до міліції.

Спочатку менти сказали, що повернуть Дмитрові речі (табуретку і бухту з кабелем) після закінчення перевірки (я вже напрогнозувала місяць), але врешті-решт потримали півдня і повернули власникові. Дмитро гордо позував мені з цією табуреткою і бухтою, ми всі реготалися з ситуації, особливо з формулювання, яке Дмитрові намагалися нав’язати у міліції - щось типу "несанкціоновано встановлені конструкції" (це, хто не читав попередній пост, табуретка і бухта з кабелем, на які ми з Дмитром залізли, щоб зазирнути через високі ворота у міліцейський дворик, коли там мали вести затриманих :)).Цілий день на цих речах хтось сидів по черзі. Коли почався дощ (він з перервами ішов майже весь день, трохи рятували густі ялинки, у яких "ховається" будинок міліції), "переїхали" з ними на міліцейський ганок, бо там невеличкий дашок, але міліція звідти проганяла - нібито люди перегороджують вихід, що, звісно ж, було неправдою. Читали один одному вірші. Розповідали анекдоти. Не дуже веселий привід для зустрічі, звісно, але просто вже нема сил переживати чи боятися, всіх дістало, тому всім весело. Надія купила печива і квасу для всіх, а Тетяна, мама Ганни Сінькової, за власні гроші купила і принесла добрячу передачу для хлопців, адже їм сидіти до понеділка, а у вихідні передачі не приймають.

З цією передачею у закриту на грати (вечір суботи) будівлю міліції, куди практично нікого не пускали, прорвалася Лисиця, опинившись, таким чином, тимчасово знову за гратами :) Вона залюбки позувала за цією решіткою, далі почалися прикольні парні фотосюжети на тему "Лисиця і грати", але я ці фото, щоб не наврочити, виставляти не буду.

Виходив мент, пробував з нами сперечатися, в сенсі, розмовляти про життя, але він був один, а нас багато, так що дискусія була не зовсім чесною і результат її, звісно ж, був не на його користь :)


Мама Кирила Бабенцова весь час ходила, як тінь, не знаходячи собі місця. За її психологічну підтримку узялася все та ж Ганна Лисиця - нове гучне ім’я і новий авторитет українських "двіжів". Про що вони розмовляли, я не чула, але здогадатися неважко, та й фото вийшли красномовні.

Найцікавіше відбувалося увечері, коли людей побільшало, а ще трохи згодом приїхали нардепи Ар’єв і Гримчак. Разом з Ар’євим буквально з боєм прорвався журналіст Артем Скоропадський (як він це робив, побачите на відео). Вони порозмовляли з начальником слідчого відділу, але затриманих хлопців не побачили - сказали, що їх уже відправили на ІТТ.Наостанок, перед тим, як розійтися, найбільш стійкі, які достояли під дощем до самого кінця, підійшли до входу у двір, де, скоріше за все, ще знаходилися хлопці, і тричі прокричали "Свободу політв’язням!". Наступний збір - там само, на Московській, 30, в понеділок, о десятій...
Адвокат Сидір Кізін і затриманий одночасно з хлопцями Сашко Лазаренко, якого того ж дня відпустили на підписку про невиїзд.


Дмитро Корчинський з братчиками


"Незаконний" погляд у міліцейський дворик


Мама Кирила Бабенцова, мама Ганни Сінькової. У третьої мами синок ще маленький, його чекає життя у кращій державі.Ганна Сінькова (Лисиця), журналіст Артем Скоропадський, адвокат Олег Бондарчук
Всі з нетерпінням по кілька годин чекали виходу адвокатів, Кізіна і Бондарчука. Коли адвокат виходив, його миттєво оточувала група підтримки і розпитувала про новини


Сидір Кізін, Сашко Лазаренко, Сашко Аронець


Нардепи Ар’єв і Гримчак розповідають, що їм вдалося дізнатися у начальника слідчого відділу

Tags: мєнти, політв’язні
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 17 comments