Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Увага! Затримано двох хлопців - за другу яєчню на Вічному вогні

Щойно зателефонували мені адвокати Сидір Кізін і Олег Бондарчук. Сьогодні вдень слідчим Печерського РУГУ МВС Дмитром Цурканом (це той самий, що проводив у мене обшук, допитував кілька разів, а потім вів справу Ганни Сінькової) було затримано двох хлопців - Кирила Бабенцова і Богдана Тицького. Зараз вони у Печерському райвідділку.

Кирило Бабенцов - член київської "Свободи", Богдан Тицький - активіст "Чорного Комітету". Їх підозрюють у смаженні другої яєчні на Вічному вогні у Парку слави (21 червня ц.р.):
http://bilozerska.livejournal.com/469286.html

Вдень (біля другої години) у хлопців було проведено обшуки, вилучено комп’ютери і всю оргтехніку, вилучили навіть сковорідки з кухні і одяг. Після обшуку їх доставили до райвідділку і аж до цього часу не допускають до них адвоката. Остання новина від Олега Бондарчука (22:35) - він у РУВС, через п’ять хвилин за ним має спуститися слідчий.

Невелика група підтримки вже під райвідділком.

UPD: Хлопців затримано на три доби.

На фото: Богдан Тицький (праворуч) під час протестної акції біля МВС.

UPD (23:15): СМС від адвоката: "Черговий Печерського РУГУ (280-61-18), слідчий Дмитро Цуркан (моб.тел. 050-620-56-73) не допускає до затриманого Бабенцова адвокатів, чим порушує його права".

UPD (0:15). Дозвонилася до адвоката Олега Бондарчука. От що він розповів:
"Я переговорив зі слідчим Цурканом. Він керівник групи - виявляється, у них є ціла група.
Він сказав, що хлопців у Печерському райвідділку вже нема ("Ми не маємо права більше трьох годин їх тримати"), і мій підзахисний Бабенцов знаходиться в ІТТ на Косогірному провулку.

Вийшов заступник начальника Печерського РУГУ МВС, теж сказав, що Бабенцова у них нема. Сказав, що у них є достатньо доказів, і проти нього вже порушено кримінальну справу (проти особи), але показати мені цю постанову відмовився. Мамі її теж не показали і не дали зустрітися з сином.

Завтра о 10:00 буде допит. У хлопця поки що статус підозрюваного, він затриманий на 72 години. Чи буде слідчий просити про запобіжний захід у вигляді взяття під варту - він сказав, вони ще не вирішили.

Ми з Кізіним через чергову частину подали заяву про негайний допуск нас до зустрічі з нашими підзахисними. Звісно, ніхто її не задовольнив".

Олег Бондарчук підтвердив, що все сказане про Бабенцова стосується і Тицького. Був ще третій затриманий хлопець, його, за словами пана Олега, допитали і відпустили.

UPD. Інфа від _yoko_, а в неї - з "вконтакту": "Завтра (2 липня) о 10:00, Печерське РУВС, Московська 30, акція на підтримку хлопців".

Tags: політв’язні
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 46 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →