Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

У Звенигородці відкрили пам’ятник воїнам Армії УНР

Ще одна прислана читачами новина.

25 червня в м. Звенигородка Черкаської області відбулось освячення пам’ятного знаку «Воїнам Армії УНР - уродженцям Звенигородського повіту». Не зважаючи на сильний дощ, подія зібрала кілька десятків патріотів Звенигородщини, а також гостей з Києва і Тального. Прибули на відкриття й представники благодійної ініціативи «Героїка» (остання - ініціатор зведення пам’ятного знаку) з Корсуня-Шевченківського: п.п. Олег та Андрій Собченко.

Відкрив урочистий захід пан Станіслав Лячинський, науковий співробітник місцевого краєзнавчого музею, який розповів про козацькі традиції Звенигородщини. Після виступу пана Лячинського розпочалась панахида за воїнами Армії УНР, яку відправив панотець Василь Карп’юк (УАПЦ). Панотець зауважив непослідовність місцевих можновладців , які до цього часу не спромоглися відновити давні назви вулиць Звенигородки, що донині носять імена червоних командирів, радянських діячів-організаторів Голодомору. Це за умов, що депутати та міський голова вважають себе патріотами України.

Падав рясний дощ, проте ніхто з учасників мітингу з відкриття пам’ятного знаку не пішов завчасно. За півгодини врочистості було перенесено до місцевого краєзнавчого музею, де відбувся День відкритих дверей, присвячений воїнам Армії УНР. Пан Станіслав читав власні вірші, відбулося тепле спілкування небайдужих людей, котрих об’єднала ідея відродження історичної пам’яті . Гості та звенигородці познайомилися ближче, домовилися про наступні спільні дії з вшанування видатних земляків.

Маємо надію, що новий пам’ятний знак буде першим серед заходів благодійної ініціативи «Героїка» на Черкащині. Гості музею дякували господині – Директору музею пані Олені Наріжній за гостинність, гарячий чай та турботу. Для «Героїки» було передано в подарунок часописи «Спадщина» та запрошення для активістів відвідати краєзнавчий музей та історичні місця Звенигородщини.

Особливо теплих слів подяки заслуговує великий патріот свого краю - пан Станіслав Лячинський, що активно посприяв встановленню пам’ятного знаку у Звенигородці. Ця людина своєю повсякденною працею у Краєзнавчому музеї та в міській раді пробуджує український дух серед звенигородців. Благодійна ініціатива «Героїка» має надію на подальшу плідну співпрацю з паном Станіславом, бажає йому многая літа та натхнення у творчості.


Tags: пам'ятник, унр, черкаси
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 11 comments