Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

У Києві відкрито пам’ятник Пилипу Орлику (фото)

Сьогодні, у переддень 15-ї річниці прийняття Української Конституції, у Києві на вулиці Липській відкрили пам’ятник гетьману Пилипу Орлику, автору першої європейської Конституції. Скульптор - Анатолій Кущ.

Монумент ледь-ледь встигли встановити до святкової дати. В останні дні робота на Липській просто кипіла - вкладали плитку, саджали газони... Ходили чутки, що відкривати буде особисто Янукович.

Але президент не приїхав, і правильно, бо більшість журналістів у цей час були на суді над Тимошенко, і увага всіх нормальних людей була прикута саме туди. Якби Янукович з’явився біля пам‘ятника, довелося б перекинути з Хрещатика на вулицю Липську тих 50 прибічників Партії регіонів, які з ночі чергували біля Печерського суду і у самій будівлі. А хто б тоді Юлю стеріг? :)

Отже, пам’ятник Орлику відкривали голова КМДА Олександр Попов, міністр культури Михайло Кулиняк, один із суддів Конституційного Суду, столичні чиновники. Автор, скульптор Анатолій Кущ, сказав, що пишається тим, що вніс свою маленьку лепту у суверенітет України. Дуже дякував команді Попова за допомогу.

Що можу сказати про сам пам’ятник - він гарний, особисто я чекала гіршого. Просто вражаючі очі у гетьмана - світло-сірі, прозорі, сторожкі і трохи сумні. Я не зовсім розумію, як це зміг передати скульптор і не певна, що мені вдалося передати це на фото. Але саме ці очі, а не деталі одягу чи козацького обладунку, є головною красою цієї скульптури.

Мушу сказати і те, що на відомий нам портрет Орлика і на описи сучасників пам’ятник не схожий анітрохи і зображує скоріше зразково-показового козака, ніж вченого і державного мужа.

Тепер трохи про символи. Пам’ятник Орлику стоїть у торці вулиці Липської, а з іншого її кінця, спиною до нього, стоїть пам’ятник комуністичному діячу, одному з організаторів продзагонів (тобто - Голодомору) Дмитру Мануїльському. Таким чином, центральний офіс Партії регіонів - політсили, яка зараз при владі в Україні, знаходиться між пам’ятниками Орлику і Мануїльському. До Мануїльського, щоправда, цей офіс значно ближчий, що символічно відображає існуючий у державі стан речей.Автор пам’ятника Анатолій Кущ
Портрет Пилипа Орлика


Мануїльський


Tags: конституція, пам'ятник
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 85 comments