Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Подробиці і фото з віча у Львові

Текст і частина фото - прес-служба ВО "Свобода". Решта фото і відео, на жаль, неякісне, мобільне - пана Велеслава, який весь день інформував мене телефоном про перебіг подій.

Увечері 22 червня у Львові біля пам’ятника Тарасові Шевченку відбулося віче-реквієм за жертвами НКВД, страченими у червні 1941 року в тюрмах Західної України. У вічі взяли участь близько 5 тисяч осіб, зокрема, члени Всеукраїнського об`єднання «Свобода». Учасники зібрання тримали в руках портрети своїх родичів, які загинули від тоталітарних режимів, та плакати, на яких – інформація про кількість загиблих у різних тюрмах Львівщини.

Голова ВО «Свобода» Олег Тягнибок та його дружина Ольга прийшли на віче із портретами отця Романа Лиска, якого живцем замурували в тюрмі на Лонцького і якого згодом Папа Іван Павло ІІ проголосив блаженним мучеником Церкви. Отець Роман Лиско – це брат діда Олега Тягнибока. Голова Львівської обласної ради Олег Панькевич прийшов на віче зі світлинами своїх прабабці – Марії Ключинської та дядька – Михайла Ключинського, які зазнали репресій сталінського режиму. Депутат Львівської обласної ради від ВО «Свобода» Михайло Блавацький приніс фото свого діда – Івана Блавацького, закатованого в тюрмі на Лонцького.

На вічі лунали духовно-патріотичні пісні у виконанні тріо священиків «Новий час» та Теодора Кукурузи. На великому екрані демонстрували фільми, архівну хроніку трагічних подій 1941-го.

Перед зібранням виступили: голова Львівської обласної ради свободівець Олег Панькевич, депутат Львівської обласної ради Ірина Фаріон, священик Михайло Низькогуз, зв’язкова Романа Шухевича Ольга Ільків, дисидент Ірина Калинець, директор музею «Тюрма на Лонцького» Руслан Забілий.

Після скорботного віча відбулася хода до Замарстинівської тюрми – колишньої катівні НКВД. Там відбулася панахида.

Поминальні заходи до 70-ліття масової страти мирного населення в Західній Україні, здійсненого НКВД у червні 1941-го, продовжаться 23-26 червня у районах Львівщини.Зв’язкова Романа Шухевича Ольга Ільків
Львів’яни з портретами закатованих родичів


Олег Тягнибок з портретом отця Романа Лиска


Голова Львівської обласної ради Олег Панькевич

Ірина Фаріон

Руслан Забілий, директор музею "Тюрма на Лонцького"

http://www.youtube.com/watch?v=j1jr_UjtrZo

Tags: друга світова, львів, свобода
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 7 comments