Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

120-річчя Євгена Коновальця у Києві (фото, відео)


120-річчя Коновальця у Києві стало справжнім святом для своїх. Катастрофічно бракує часу, тому коротко і по фактах: зібралися біля університету ім.Драгоманова, де на стіні є пам’ятна дошка Січовим Стрільцям, звідти ходою пройшли до дошки Дмитру Мирону-Орлику, що біля Київської опери, далі - до Будинку Центральної Ради (нинішній Будинок учителя) і до парку Шевченка, де політичні виступи чергувалися з виступами поетів і музикантів.

Майже всі громадські діячі робили акцент на тому, що центральним пунктом світогляду Коновальця була соборність України, що він казав: "Шлях до Львова лежить через Київ", що боротьба за Україну починається з Києва. Дмитро Павличко наголошував на необхідності єдності, казав, що він, у його віці за 80, готовий стати на коліна перед 25-річним, який скаже: "Україна або смерть".

Історик пан Анатолій, що виступав біля дошки Мирону-Орлику, казав, що Коновалець був єдиним відомим діячем, який після поразки Визвольних змагань не покинув боротьбу, а "створив організаційні структури". Зачитували вголос цитати з Коновальця, що не втратили актуальності і дотепер, співали хором гімн ОУН (пораділа, що доволі багато хто - не з папірця).
Народний депутат Олесь Доній казав, що людей зібралося мало, як у 1988 р. Але це не страшно, бо за 1988-м були 89-й і 91-й.

Після коротких зупинок на виступи хода продовжувалася. Попереду несли портрет Євгена Коновальця і три прапори: державний, ОУНівський (синій з жовтим тризубом) і червоно-чорний. З подачі "автономів" скандували "Вождь! Вождь! Коновалець!". Вже у парку Шевченка з’явилися партійні прапори. У марші взяли участь активісти автономного товариства "Груша", яких інші учасники ходи сприйняли без захвату, оскільки частина хлопців були у масках, ще й кричали "провокативні" кричалки, типу "Ей-сі-ей-бі!" :)

Переходячи через дорогу біля парку Шевченка, хлопці запалили димові шашки (погано, що на дорозі, а взагалі - красиво!). Одного у масці миттєво загребли менти. Десь третина учасників ходи з’юрмилися навколо затриманого і буквально примусили міліцію його відпустити (без застосування сили, ясна річ, просто "активно переконали"). Чи не головну роль у цьому зіграв мій старий знайомий Едуард, який примудрився за одну акцію, як він сам каже, "тричі посваритися з ментами". Потім ще одну димовуху хтось кинув у парку Шевченка, але я цього не бачила. (Взагалі, знімала одночасно фото і відео, що, як завжди, позначилося на якості. Моментів з димовими шашками на відео, на жаль, нема, лише на фото).

Прикро, що поки частина людей відстоювала затриманого хлопця, дехто з інших учасників ходи кричав, що це провокатор і його треба затримати, бо "у своєму домі не смердять". Дивні люди - чи шкода комусь від тих димових шашок? Ви ж хочете, щоб на ваші акції ходила молодь? А молодь хоче чогось видовищного.

У парку Шевченка співали хор "Гомін", гурт "Рутенія", бандурист Тарас Силенко, Сергій Василюк, який цього разу почав з "Червоної калини", виконавши її дуже динамічно, у ритмі маршу.

В кінці, під час виконання державного гімну хлопці, не узгодивши це з міліцією, запустили над пам’ятником Тарасу розкішний феєрверк. Оскільки міліція не "відпасла", хто конкретно це зробив, вирішили затримати відповідального за акцію, забрати до відділку і скласти протокола (коли багатії влаштовують салюти на честь власних днів народження - сумніваюся, що хтось складає на них протоколи). Люди обступили міліціонерів і емоційно почали переконувати - спочатку скласти протокол на місці, а потім і відпустити зовсім. Кричали, чому не затримали провокаторів, що палили димовухи, а зараз хочуть затримати організатора акції.
Підтягнувся "Беркут". Галасу було багато, особливо коли один з учасників акції, за його словами, упізнав у полковнику міліції того, хто його колись катував. Його ледь вдалося втихомирити.

Цього разу ситуацію "розрулив" Тополя, спокійно і миролюбно сказавши ментам приблизно таке: "Так, хлопці, у нас сьогодні свято. Ви нас усіх чудово знаєте, якщо є якісь претензії, усіх нас можна буде знайти потім. Ми знаємо, в чому ми неправі, ви знаєте, в чому ви неправі, так що зі святом вас, і давайте: міліція наліво, ми направо". Міліціянти, які, вочевидь, цього разу не отримали вказівки усіх в’язати, послухались. Так що спалахів і диму було багато, а затриманих - жодного. Свято воно і є свято :)


P.S. Голова Сумської "Свободи" Ігор Мірошниченко повідомив на своїй сторінці у Фейсбук, що в якості подарунку до 120-ї річниці Євгена Коновальця в його рідному місті Лебедині на Сумщині невідомі патріоти знеголовили пам’ятник Леніну.

"На моїй пам’яті за останні 2-3 роки це сталося вже втретє! - пише Мірошниченко. - Раніше у такий спосіб з міста було викинуто геть примару Лєніна, яка бовваніла біля Педагогічного училища. Тепер там зеленіє травичка і ніщо не нагадує про кривавого ідеолога знищення української нації та Української держави. Проте, з іншим пам’ятником Ульянова-Бланка у Лебедині біля Медичного училища, що в самому центрі міста, історія складніша. Щоразу, коли невідомі патріоти йому стинали бетонну голову, комунякам вдавалося чіпляти на її місце нову. Сподіваюся, цього разу у міста вистачить розуму не відновлювати символа доби тоталітаризму та московської окупації. Цей вчинок невідомих патріотів у ніч з понеділка на вівторок 15 червня викликає в мене неймовірне почуття гордості за своїх земляків. Принагідно, нагадаю, що наприкінці квітня у іншому райцентрі Сумщини в Бурині пам"ятник Лєніну зруйнували та облили лайном!"

Tags: марш, оун
Subscribe

 • Апеляційний суд по Богдану Тицькому (ФОТО, ВІДЕО)

  Була вчора в апеляційному суді по лідеру "Чорного комітета" Богдану Тицькому. Ми всі сподівалися, що йому змінять запобіжний захід на не…

 • РЕПРЕСІЇ В ОДЕСІ

  8 вересня, 15:06 Сьогодні, 8 вересня 2015 року, додому до керівника Одеської обласної організації політичної партії "Правий сектор" Сергія…

 • Заява активістки КВП Тетяни Близнюк

  Хочу зробити заяву про те, що відмовляюся відвідувати судові засідання по моїй справі. Завтра, 24 березня 2014 р. в м. Борисполі має відбутися…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 53 comments

 • Апеляційний суд по Богдану Тицькому (ФОТО, ВІДЕО)

  Була вчора в апеляційному суді по лідеру "Чорного комітета" Богдану Тицькому. Ми всі сподівалися, що йому змінять запобіжний захід на не…

 • РЕПРЕСІЇ В ОДЕСІ

  8 вересня, 15:06 Сьогодні, 8 вересня 2015 року, додому до керівника Одеської обласної організації політичної партії "Правий сектор" Сергія…

 • Заява активістки КВП Тетяни Близнюк

  Хочу зробити заяву про те, що відмовляюся відвідувати судові засідання по моїй справі. Завтра, 24 березня 2014 р. в м. Борисполі має відбутися…