Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Другий Марш захисників Києва (фото)

Сьогодні, 11 червня, відбувся вже другий Марш захисників Києва, під гаслом "Вийди на вулицю - поверни собі місто!". Учасники ходи пройшли по "місцях слави" незаконних забудов, рейдерських захоплень і знищення історичних пам’яток, за маршрутом - від Золотих Воріт по вулиці Ярославів Вал на вул. Гончара 17-23, через Пейзажну алею на Андріївський узвіз. Марш завершився на Контрактовій площі біля пам'ятника Сковороді.

"ЧОМУ АНДРІЇВСЬКИЙ УЗВІЗ? - сказано у релізі. - Зараз Узвіз потерпає від численних нещасть:

АНДРІЇВСЬКА ЦЕРКВА ПАДАЄ. Окраса Києва та узвозу, Андріївська церква, розвалюється через злочинні будівництва навколо.
Через рятувально-ремонтні роботи вже вирубали всі дерева на пагорбі церкви. Проте іншої активності на рятувальних роботах та ефекту поки не спостерігається.

БУДУЮТЬ ГОТЕЛІ ТА ОФІСИ. У той час, коли вулиця потребує обережної реставрації, влада планує провести масштабну "реконструкцію" узвозу, що передбачає побудову кількох офісно-готельних багатоповерхівок безпосередньо на Андріївському, що знищить його естетично та фізично.

АВТОМОБІЛІ РУЙНУЮТЬ ВУЛИЦЮ. Попри формальну заборону, київська ДАІ не перешкоджає незаконному руху транспорту по Андріївському. Від постійного руху машин пішохідним узвозом під загрозою опинилися життя пішоходів та унікальна бруківка, яка не витримує навантаження.

ДЕСЯТИНКУ ХОЧУТЬ ЗАБУДУВАТИ. Влада та УПЦ (МП) планує збудувати сучасний храм на місці незавершених розкопок Десятинної церкви. Це назавжди знищить історичні фундаменти. Масштабне будівництво навпроти Андріївської церкви призведе до її остаточного руйнування.

Марш захисників Києва - регулярна подія, що організовується небайдужими жителями на захист соціального і культурного простору міста. Нам є що запропонувати окрім протесту.

З вимогами та учасниками-організаціями маршу можна ознайомитися тут: http://march.org.ua/"


Я пройшла з ними лише першу частину шляху - до забудови на вулиці Гончара. Там просто біля паркану відбувся невеликий мітинг, де керівник ініціативної групи розповідала, що забудова створює серйозну небезпеку для Святої Софії.

Окрасою ходи були два страховиська у півтора-два людські зрости від ГО "Об’єктивна реальність", які минулого разу зображували наркоділків, а цього разу - хижих рейдерів-забудовників. Своїми довжелезними руками вони хапалися за паркани, лізли в обличчя людям і камери журналістам.

Учасники ходи скандували: "Вийди на вулицю - поверни собі місто!", "Війна парканам, простір киянам!", "Вулиці міста - велосипедистам!", "Не дамо уродам нищити природу!", "Місто має бути чистим!" тощо.

Людей, на жаль, зібралося небагато - на минулому марші було значно більше. Зате мені надзвичайно сподобалось - що проблема знищення старого Києва об’єднала зовсім різних людей. Були свободівці. Була молодь "растаманського" вигляду, з дредами. Були велосипедисти, що вже котрий рік марно вимагають створення у столиці велосипедних доріжок. Були звичайні київські пенсіонери. Що ж, вода камінь точить...

Лідер гурту "Тінь Сонця" Сергій ВасилюкTags: будівельний конфлікт, київ
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 26 comments