Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Наш український Рамзан (моя колонка на "Українському Тижні")

Наш український Рамзан

Маленькі системи гарно надаються для моделювання світу. Або певних властивих світові явищ – позитивних чи негативних. Так, колись письменник Маріо П’юзо у книзі «Хрещений батько» використав порівняно невелику, але яскраву спільноту гангстерів як модель суспільства.


Сучасна маленька, наскрізь корумпована Чечня з гранично проросійською владою – це ніби шарж (щоб не казати зла карикатура) на всі наші пострадянські суспільства, заражені хворобою «російського впливу». Вона для нас – як малюнок з підручника чи зображення з-під збільшувального скла, на якому все видно чіткіше.

Спитаєте, до чого тут Чечня? До того, що я довго думала, кого мені нагадує наш Президент, пан «проффесор» Янукович. І дійшло раптом: «академіка» Рамзана Кадирова! І взагалі вся ситуація в Чечні чимось схожа на українські реалії.

Шляхом численних провокацій Кремлю вдалося нав’язати чеченцям і всьому світові штучний вибір: колоніальна окупаційна адміністрація в Чечні – або вахабіти. Вахабітів Захід ненавидить, боїться і підтримувати їх не буде. Щодо нас кремлівці йдуть тим самим шляхом – тільки нас вони «рятують» не від радикального ісламу, а від націоналізму.

«Обранці Кремля» схожі до болю. Багато хто бачив в інтернеті відео, як проїздять кортежі Кадирова – по сотні, а то й більше машин, з яких часто ще й стріляють у повітря.

Кортежі Януковича до них, скажімо чесно, не дотягують. І не такі безкінечні, і не стріляє з них ніхто. Ну, нема в нас такої традиції. Але неповаги до людей в них зосереджено не менше. Нещодавно у зв’язку з візитом Януковича до Миколаєва на 5 годин заблокували трасу, яка є міжнародним транспортним коридором. Що про поїздки Януковича кажуть, наприклад, київські таксисти, повторити тут нема жодної можливості. Ющенко так не їздив.

Мій знайомий, колишній боєць спецпідрозділу, зустрівши якось тодішнього президента Ющенка на зібранні колекціонерів з одним лише охоронцем, який ще й відстав від нього у натовпі на два метри, обурився: «Що ви робите? Я міг би зараз вас убити!». Віктор Андрійович відмахнувся: «Та ну… Захочуть убити – все одно вб’ють».

Ющенко «майданного» періоду чимось нагадував Джохара Дудаєва, навіть риторика («Вірю в кожного з вас!») була схожою. Шкода, але особиста сміливість, на відміну від Дудаєва, поєдналась у ньому з політичною нерішучістю.

А Янукович – класичний Кадиров, обранець Кремля. Є, мабуть, у цьому якась політична закономірність: якщо Дудаєви зазнають поразки, їм на зміну приходять Кадирови.

Читати далі на сайті "Українського Тижня" (відкриється у новому вікні)

Tags: статті мої, янукович
Subscribe

Recent Posts from This Journal

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 51 comments

Recent Posts from This Journal