Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

"Чорнобильський" храм на Татарці освятив Патріарх Філарет (фото)

Сьогодні Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет здійснив освячення Свято-Миколаївського (Чорнобильського) храму, що у Києві на Татарці.

За цей храм було кількарічне протистояння між Московським та Київським патріархатами, я писала про це кілька разів - спочатку в "Україні Християнській", потім у блозі.
(http://bilozerska.livejournal.com/123263.html
http://bilozerska.livejournal.com/123998.html
http://bilozerska.livejournal.com/125287.html
http://bilozerska.livejournal.com/136508.html)
Були скарги, пікети, після захоплення храму Московським патріархатом наші хлопці навіть зайняли його вночі, запросили настоятеля і провели молебень, але опоненти з МП викликали міліцію, і "Беркут" затримав усіх хлопців.
І ось сьогодні храм вже остаточно належить Київському патріархату. На тлі прямо протилежних тенденцій (УПЦ МП захоплює храми по всій країні) це виглядає дивом. Микола Коханівський, який брав найактивнішу участь в обороні храму і був сьогодні присутній, сказав, що маємо два таких дива: повернення храму на Татарці УПЦ КП і повернення книгарні "Сяйво" у комунальну власність. І там, і там, каже Микола, питання, які неможливо було вирішити "паперами", були вирішені "штурханами".

Тепер храм нарешті добудовано і освячено. Всередині ще майже голі стіни, іконами прикрашена лише вівтарна частина, але вже затишно і чисто.

На службу приїхали багато священиків (чомусь не було нашого отця Сергія). Патріарша служба була дуже довгою, більше трьох годин. Після цього у проповіді Патріарх розповів про цей храм, присвячений жертвам Чорнобильської трагедії. Казав, що випробування Чорнобилем людям послав Бог за відступництво, але під час ліквідації наслідків аварії люди проявили таку самопожертву і любов до ближнього, що напевно потрапили у рай.

Далі відбулося нагородження грамотами людей, що брали участь в обороні храму. Я теж отримала з рук Патріарха таку грамоту.

Потім біля кургану з символічним хрестом Патріарх відслужив молебень за упокій усіх померлих жертв Чорнобильської трагедії.
Окремо слід сказати про його прекрасну, незважаючи на вік, фізичну форму. Витримати на ногах таку довгу службу важко деяким значно молодшим людям. Дай йому Бог здоров’я.

Під час неофіційного спілкування з вірними якась жінка згадала про Константинополь, і Патріарх довго пояснював, що не потрібні нам ні Константинополь, ні Москва, у нас є Київ. Якщо є держава - значить, має бути і помісна церква, як в інших державах - Сербії, Грузії тощо. Якщо є держава і є церква, чому б нам не мати свого Патріарха?
- А ми маємо! Маємо! - почулися вигуки.
- Ну, а от, пишуть же, що... - сказав Святійший.
- Ну, то й нехай пишуть! - з усією народною мудрістю відповіли жіночки.


Tags: упц кп, церква
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 61 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →