Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

У Києві відкрили пам’ятник Старшинам Армії УНР (фото)

28 травня у мікрорайоні Оболонь відкрили пам’ятник «Старшинам Армії УНР – уродженцям Києва». Це перший монумент у столиці, який присвячений воїнам Армії Української Народної Республіки.

Пам’ятник являє собою збільшену копію ордена «Хрест Симона Петлюри». Нагороду було затверджено 1932 року урядом УНР у вигнанні. Право на відзнаку мав «кожен вояк Армії УНР та повстанських відділів, який брав участь у збройній боротьбі за визволення України».

Більш ніж двометровий «Хрест Симона Петлюри» встановлений на постаменті, на якому з чотирьох сторін світу закріплені меморіальні дошки з іменами 34 старшин Армії УНР та Української Держави, які були уродженцями Києва (імена яких вдалося встановити історикам).

Монумент розміщений на подвір’ї Храму Ікони Божої Матері «Неопалима купина» УПЦ КП (вул. Маршала Малиновського, 6-а) та був зведений на кошти громади храму та за сприяння Благодійної ініціативи «Героїка» і КМО «Спілка Української Молоді в Україні».

Захід почався з панахиди за полеглими воїнами Армії УНР, яку відправив настоятель храму о.Віктор Мілейко. По обидві сторони від пам’ятника-хреста стояли реконструктори у формі вояків УНР.

Далі був невеличкий мітинг, який відкрив молодий громадський активіст Павло Подобєд. Він розповів біографії багатьох старшин Армії УНР, імена яких викарбувані на пам’ятнику. Більшість із них були колишніми офіцерами Російської імператорської армії. Частина загинула, частина емігрувала, деякі повернулися з еміграції і були репресовані радянськими органами ГПУ-НКВС.

Виступили також історик Андрій Руккас, сам нащадок одного зі старшин війська УНР, та Олекса Гриб від Організації ветеранів України.

Далі почалася музична частина. На честь воїнів Армії УНР співав церковний хор парафії «Неопалима купина», хор «Гомін», виступили бандурист Ярослав Джусь (півфіналіст шоу «Україна має талант») та кобзар Тарас Компаніченко зі стрілецькими піснями.

Від себе додам, що громада храму і отець Віктор, якого особисто знаю десь із 2004 року, зайвий раз зарекомендували себе як небайдужі громадяни і патріоти України, за що їм велика пошана.


Tags: священик, унр, упц кп, церква, історія україни
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 64 comments