Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Анонси на завтра, 28 травня

Відкриття першого в Києві пам’ятника «Старшинам Армії УНР»

28 травня, напередодні Дня Героїв, Київська міська організація «Спілка Української Молоді в Україні» запрошує на відкриття першого в Києві пам’ятника «Старшинам Армії УНР - уродженцям міста Києва» - величного меморіалу висотою 4 метри у формі ордену «Хрест Симона Петлюри».

Почесну варту біля пам’ятника зі зброєю в руках нестимуть учасники клубу військово-історичної реконструкції Армії УНР, зодягнені в однострої, що є точними копіями військової форми доби Перших визвольних змагань.

Свої пісні полеглим старшинам присвятять Тарас Компаніченко – кобзар, бандурист та лірник і Ярослав Джусь – бандурист, композитор, аранжувальник, півфіналіст шоу «Україна має талант».

Фаховий коментар нададуть запрошені на подію історики.

Нагадаємо: День Героїв або Свято Героїв — щорічне свято в Україні, встановлене на честь українських вояків — борців за волю України, передовсім, лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, січових стрільців та вояків Армії УНР, УПА та діячів ОУН. В сучасному вигляді, відзначається в останню неділю травня.

Захід відбудеться: 28 травня об 11:00, за адресою вул. Маршала Малиновського 6-а, на подвір’ї храму ікони Божої Матері «Неопалима Купина» УПЦ КП
(200 м від станції метро «Оболонь», за ТРЦ «Метрополіс»).

Контактна особа: 093 725 67 45 (Павло)


Акція на захист Десятинки - 28 травня 2011 р., 12:00 - 13:00, Десятинний провулок

Десятинка терміново потребує допомоги киян, оскільки в ніч на 26 травня на її територію було завезено техніку, почалися роботи з підготовки до будівельних робіт. Священики УПЦ (МП), чия церковна споруда вже декілька років незаконно знаходиться на території музею, відкрито декларують свої плани збудувати на місці руїн Десятинки сучасний храм, повідомляють активісти руху "Збережи старий Київ".

Влада допомагає загарбникам, забезпечуючи невтручання міліції. Зараз у КМДА розглядають плани так званого «відновлення» Десятинної церкви, пролобійовані УПЦ (МП).

Мета акції – відстояти ідею МУЗЕЄФІКАЦІЇ рештків Десятинки, тобто створення на місці історичної споруди музею під відкритим небом, за класичними європейськими зразками, де було б представлено у належному вигляді фундамент церкви 10-го століття, фрагменти мозаїки та інших артефактів. Такий музей має стати одним із основних об’єктів для відвідування туристами та киянами, місцем для відпочинку та культурного дозвілля.

Так зване «відтворення» Десятинної церкви є прямим порушенням норм світового пам’яткоохоронного законодавства: Міжнародної хартії з консервації й реставрації пам’ятко та визначних місць (Венеція, 1964 р.), Хартії з охорони та використання археологічної спадщини (Лозанна, 1990 р.), Європейської конвенції з охорони археологічної спадщини (Валетта, 1992 р.), Конвенції ЮНЕСКО про захист світової культурної та природної спадщини, що підписані та ратифіковані Україною. Їх положення вимагають збереження автентичних пам’яток й заперечують реконструкцію (відтворення або створення копій у первинних нормах) цих пам’яток.

Десятинна церква (церква Пресвятої Богородиці) - перша кам'яна церква Київської Русі. Споруджена давньоруськими і візантійськими майстрами в 979-996 роках у період князя Володимира Великого Святославовича, на її спорудження та утримання виділялася десята частина княжих доходів - десятина, звідси і назва храму. Являла собою хрестово-купольний шестистовпний храм. На початку ХІ століття її оточили з трьох боків галереями. Церква прикрашала мозаїка, фрески, різьблені, мармурові та шиферні плати.

Археологичні та інші експертні висновки можна побачити тут
http://www.vgosau.kiev.ua/2_sau_hot_Des%60atinnaCerkva.html

Про рейдерське захоплення можна почитати тут
http://blogs.pravda.com.ua/authors/oliynyk/4ddd919e2f4c7/
Tags: анонси
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 11 comments