Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Богдана Осинського відпустили

Одеського журналіста, редактора новин сайту www.048.ua і активіста патріотичних рухів Богдана Осинського, затриманого сьогодні вранці у зв’язку із розслідуванням справи про підпал офісу Партії регіонів, що стався в Одесі у січні цього року, відпустили близько 12-ї.

Ось що розповів мені Богдан:

"О пів на шосту ранку до мене додому заломилися 3 міліціонери, головним був лейтенант чи старший лейтенант карного розшуку Олександр Іванов. Вони показали рішення Малиновського суду на обшук, прийняте за клопотанням слідчого Бабаєва. Мотивації, чому саме у мене треба проводити обшук, наскільки я пам’ятаю, у постанові суду не було взагалі. Просто - у зв’язку із справою про підпал.

Забрали системний блок, фотоапарат, диктофон, 2 мобільні телефони, купу передвиборчик листівок ВО "Свобода" (я балотувався до міської ради від "Свободи") - сказали, що це "націоналістична література". Забрали намальований олівцем портрет Бандери - подарунок друга, попередньо спитавши, хто це.

Забрали підшивку газети "Думська площа" - це україномовний додаток до муніципальної газети "Одесский вестник", де я працював років п’ять тому, з моїми статтями.

Забрали моє посвідчення Братства Вояків ОУН-УПА, питали що це за Братство, і в якій я організації тощо.

Також у якості речового доказу забрали пляшку з-під пива, попросивши вилити недопите пиво. Пояснили, що "коктейлі Молотова" були у пляшках з-під пива, і їм треба порівняти марку (!) Питали, чи є вдома лакокрасочні вироби. Ну, у нас такого нема.
Слідчий Бабаєв, який проводив допит, спитав їх: "Нафіга ви цю пляшку принесли, це не треба".

Пообіцяли, що диктофон, фотоапарат і телефони віддадуть завтра після обіду, а комп’ютер відправлять на експертизу - перевіряти, чи не з нього створювався блог, на який давали посилання ті, хто підпалив.

Слідчий Іванов відібрав у мене пояснення вдома, сказавши, що я затриманий і підозрюваний у підпалі. Але вже у міліції заступник наальника управління підкреслено ввічливо сказав, що телефонують багато відомих людей, питають про мене. Спитав, чи дійсно я є журналістом, дозволив подзвонити, і я подзвонив адвокату Андрію Перову, який приїхав пізніше. Замначальника запропонував мені задати йому будь-яке питання, і я питаю: "Я затриманий, арештований?" - "Нет, вы просто приглашены на беседу". - "А чому ж був обшук, чому мене доставили сюди під конвоєм?" - "Ну, вы нас извините, вы же понимаете, это не политическое дело".

Вже після розмови з цим заступником начальника управління я потрапив на допит до слідчого Бабаєва, який майже нічого не питав, лише роздрукував покази, які я дав ще вдома у поясненні.

Про що були питання? Розпитували про підпал офісу ПР, що трапився у січні. Ну, я сказав, що не знаю навіть, де розташований цей офіс. Питали про деякі псевда людей, сказав, що з деким, можливо, стикався на акціях, але близько нікого з них не знаю. Питали також про спалений "Хаммер" голови Союзу анархістів. В результаті зняли відбитки пальців і відпустили.

ВІД СЕБЕ: Журналісти і взагалі публічні люди, громадські активісти, що регулярно "світяться" на акціях, підписують своїми прізвищами статті тощо - підпалами не займаються. Зрозуміло, що і підпал цей був лише провокацією, потрібною, щоб дати міліції привід переслідувати правих і отримувати інформацію з їхніх комп’ютерів.

UPD. Відео-інтерв’ю Осинського після звільнення:
http://www.reporter.com.ua/tv-reporter/intervyu_s_bogdanom_osinskim/

Tags: одеса, репресії
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 9 comments