Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

У Львові "Свобода" розпочала безстрокову акцію протесту проти політрепресій26 травня 2011 року Львівська міська та обласна організації ВО «Свобода» розпочали безтермінову акцію протесту проти політичних переслідувань свободівців, повідомляє прес-служба партії.

Біля стін Львівського слідчого ізолятору №19, що на вул. Городоцькій, 20, де утримують братів Ковалівих, розмістили партійні намети Всеукраїнського об’єднання «Свобода». Між ними вивісили банери з надписами: «Свободівці, нація – з Вами», «Сьогодні судять свободівців – завтра націю», «Олігархам – «покращення», народу – тюрми» та інші.

«Ми розпочали безтермінову акцію, аби підтримати свободівців, яких через надумані обвинувачення утримують під вартою правоохоронці. Йдеться про братів Ковалівих, Степана Підкуймуху, Назарія Семчія та Олега Новоставського. Вважаємо, що рішення Львівських суддів – незаконні. Патріоти, яких зараз утримують у різних слідчих ізоляторах Львова, не вчинили нічого протиправного. А переслідування, що зараз відбуваються – ніщо інше, як політичні репресії. Розпочавши безстрокову протестну акцію, ми демонструємо своє ставлення до влади і солідарність із нашими побратимами», – заявив голова Львівської міської організації Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Іван Гринда.

Націоналісти переконані: громада зрозуміє, що в Україні розпочалася розбудова поліцейської держави, – і долучиться до акцій протесту.

«Центральні керівні органи МВС та Прокуратури вже запевнили, що винною у провокаціях 9 травня є місцева влада. Зважаючи на цю позицію Києва, розуміємо, що рішення щодо патріотів будуть надуманими й вигідними центральній владі. На наш погляд, сьогодні ухвалюють тенденційні та однобокі рішення – як міліція і прокуратура, так і суди. В Україні постає поліцейська держава, повертається 37-й рік, і якщо громада не зрозуміє і не підтримає протестні акції, – за рік чи два вже не буде кому протестувати, бо пересадять усіх «неугодних». А безтермінову акцію ми розпочали для того, аби суди, міліція та прокуратура зрозуміли, що повинні захищати українців, а не вислуговуватися перед режимом Януковича», – зазначив голова фракції Всеукраїнського об’єднання «Свобода» у Львівській міській раді Руслан Кошулинський.

25 травня 2011 року голова фракції ВО «Свобода» у Львівській обласній раді Ірина Сех упродовж п’ятьох годин перебувала в Львівському міському управлінні міліції, де відбувалися слідчі дії. Наступний допит призначено на 26 травня 2011 року на 15.00. Ірину Сех допитуватимуть у справі про 9 травня у Львові.

За словами Ірини Сех, спершу один слідчий проводив так звану «очну ставку» зі свідком – працівником правоохоронних органів, котрий начебто був на Пагорбі слави 9 травня, коли туди приїхала «делегація» з червоними прапорами. Свідок стверджував, що бачив Ірину Сех «з обіду» на Пагорбі слави, що на Пасічній, і що вона давала вказівки людям «ставати рядочком навпроти працівників міліції». Ірина Сех зауважила, що була на Пагорбі, але в інший час – вранці, коли відбувалося офіційне покладання квітів, та близько 15.00, коли вже відбулося підняття червоних прапорів, і її пропустили через кордон міліції лише після приїзду голови Львівської обласної ради Олега Панькевича.

Наступну «очну ставку» проводив інший слідчий, а свідком виступав ще один працівник міліції. Він начебто бачив, що Ірина Сех на Пагорбі слави підходила до невідомого чоловіка в сірому костюмі з мегафоном і щось йому говорила. Що саме говорила - не чув, від зустрічних запитань ухилявся.

«Відразу було видно, що свідки почуваються невпевнено, губляться в свідченнях, - зазначає Ірина Сех. – Вони плуталися в часі – ніби бачили мене на Пагорбі слави, та не знали коли. Таке враження, що події вони скоріше дивилися на відео, ніж насправді 9 травня».

Наступний допит призначено на 26 травня 2011 року на 15.00 – цього разу викликали в Управління боротьби з організованою злочинністю МВСУ у Львівській області.

Нагадаємо:

25 травня 2011 року Личаківський районний суд міста Львова виніс рішення про адміністративний арешт двох членів Всеукраїнського об’єднання «Свобода» – Назарія Семчія – брата депутата Львівської міської ради від Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Михайла Семчія – та його помічника Олега Новоставського. Вирок про ув’язнення відповідно на 7 та 10 діб був винесений, незважаючи на те, що у протоколах про адмінпорушення не було вказано, у чому власне полягали неправомірні дії Олега Новоставського та Назарія Семчія. «Свобода» подає апеляцію на рішення суду.

25 травня Апеляційний суд Львівської області залишив чинною постанову Личаківського районного суду м. Львова про взяття під варту депутатів Самбірської районної ради від ВО "Свобода" Володимира та Михайла Ковалівих. Їх утримуватимуть в СІЗО на час слідства. 15 травня братів міліція затримала і силоміць доправила до Львівського міськуправління міліції. Згодом щодо депутатів Ковалівих порушили кримінальну справу за статтею 345, ч.2 Кримінального кодексу України, тобто "за умисне заподіяння працівникам правоохоронних органів побоїв, легких тілесних ушкоджень під час виконання ними службових обов'язків". Ця стаття передбачає покарання обмеженням волі або позбавленням волі на термін до 5 років. Володимирові Коваліву 33 роки, у нього двоє маленьких дітей. Михайлові Коваліву – 31 рік, має маленьку дитину.

23 травня 2011 року увечері в будинку депутата Пустомитівської районної ради від Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Степана Підкуймухи в Лисиначах міліція провела обшук. Слідчий Львівського міського управління міліції, який здійснював обшук, вилучив піджак депутата, в якому той був на подіях 9 травня у Львові.

21 травня 2011 року депутат Пустомитівської районної ради від ВО "Свобода" Степан Підкуймуха, проти якого 20 травня прокуратура Львівської області порушила кримінальну справу, оголосив голодування на знак протесту проти його незаконного затримання.

20 травня 2011 року проти депутата Пустомитівської районної ради від Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Степана Підкуймухи порушено кримінальну справу за статтями 293 і 296 (ч.2) Кримінального кодексу України. Його затримали 20 травня 2011 року, коли він прибув до Львівського міського управління МВСУ на допит як свідок у справі щодо подій 9 травня у Львові. Згодом йому повідомили, що проти нього порушено кримінальну справу.

19 травня українець Роман Семчій був затриманий на робочому місці працівниками правоохоронних органів Російської Федерації. 9 травня у м. Львові міліція затримала Романа Семчія, який постійно працює в Красноярському краї РФ, а у Львові перебував у відпустці. Того ж дня міліція відпустила Романа Семчія після складання протоколу про вчинення ним адміністративного правопорушення, а 11 травня він виїхав на постійне місце роботи. 19 травня Роман Семчій встиг повідомити свою родину по телефону про те, що його закували в кайданки для екстрадиції на Україну, після чого зв'язок обірвався. Від того часу відсутні всякі відомості щодо місця перебування і долі Романа Семчія.

19 травня 2011 року на сесії Львівської обласної ради Ірина Сех повідомила, що Львівське управління МВСУ вимагає в Бродівської міської ради надати характеристику на неї, а районній лікарні мають надати довідку, чи не перебуває Ірина Сех на обліку в нарколога і психіатра.

16 травня 2011 року голова Тернопільської обласної ради, чільник Тернопільської обласної організації ВО "Свобода" Олексій Кайда більше двох годин перебував на допиті у міському відділі Управління МВС України у Львівській області. Допит стосувався червонопрапорної істерії у Львові 9 травня. Крім того, 16 травня на допитах в Управлінні МВС України в Тернопільській області були близько десяти тернопільських свободівців. Так, депутата Тернопільської міської ради, керівника Тернопільської міської "Свободи" Михайла Головка міліція вже вдруге "запросила" на бесіду. Як і минулого разу, допит депутата тривав більше 5-ти годин.

16 травня 2011 року голову фракції Всеукраїнського об'єднання "Свобода" у Львівській міській раді Руслана Кошулинського та керівника Львівської обласної організації ВО "Свобода" Ірину Сех допитали у Головному управлінні МВС у місті Львові. Свободівцям інкримінують порушення статті 293 КК України – групове порушення громадської безпеки та активна участь у ньому. Ідеться про події 11 квітня, коли ВО "Свобода" проводила акцію протесту проти політики Президента Віктора Януковича біля Палацу залізничників у Львові, де відбувалося засідання Регіонального комітету з економічних реформ під головуванням Президента.

15 травня 2011 року о 16-25 у центрі Львова працівники ДАІ вчинили спробу затримати депутата Львівської обласної ради свободівця Михайла Блавацького. Міліціонери без вручення повістки намагалися заштовхати свободівця до міліцейської машини і вивезти у невідомому напрямку. Свої дії вони пояснювали службовим орієнтуванням на автомобіль свободівця, який нібито знаходиться у розшуку. Після дзвінка прокурору міста Львова, міліціонери відпустили відомого у Львові свободівця, знаного своєю принциповою боротьбою з корупцією.

15 травня, в оселях сестри депутата Стрийської районної ради від "Свободи" Мар'яна Берездецького, а також його дівчини міліція здійснила обшуки.

13 травня 2011 року заступник голови фракції ВО "Свобода" у Львівській міській раді Юрій Михальчишин дав пояснення працівникам міліції щодо подій 10 травня. Як повідомив Юрій Михальчишин, його викликали в міліцію, аби він дав покази про причини перебування у кабінеті голови Львівської обласної державної адміністрації Михайла Цимбалюка вранці 10 травня 2011 року.

12 травня у центрі Львова невідомі, які представилися працівниками міліції, намагалися затримати голову Стрийської районної організації ВО "Свобода", депутата райради Мар'яна Берездецького.

12 травня депутатам Львівської обласної ради, зокрема депутатам від ВО "Свобода", вручили повістки в міліцію у зв’язку з подіями у Львові 9 травня 2011 року.

Tags: політв’язні, репресії, свобода
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 15 comments