Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Громадська інвентарізація Андріівського узвозу

В неділю 22 травня о 12.00 відбулась громадська інвентарізація Андріівського узвозу. Вона проводилась робочою групою відомих громадських експертів, спеціалістів у памяткоохоронній справі, юристів, істориків, архітекторів. Серед експертів був присутній Михайло КАЛЬНИЦЬКИЙ, історик- київознавець, Марина СОЛОВЙОВА, юрист, та інші. Також участь брали активісти громадської ініціативи "Збережи старий Київ".

На меті заходу учасники ставили оцінити реальний стан Андріївського узвозу, привернути увагу киян до фактів нищення пам'яток узвозу, анонсувати подальші дії на захист вулиці, зокрема, проведення 11 червня Маршу захисників Києва, присвяченого Андріївському.

Учасники акції слухали оцінку історика, юриста, інших, та виносили вирок будинкам. Вирок мав вигляд наліпки А-4, з трьома позначками різних кольорів. Зелений - задовільний стан будинку, жовтий - середній стан, ближче до незадовільного, червоний - незадовільний стан, під загрозою руїнації або вже зруйнована будівля. Як зазначили учасники, червоних наліпок їм не вистачило.

Як помітили учасники шляхом громадського експерименту, на Андріївському узвозі існує ряд точок, що захоплені агресивними людьми. Ці люди, представляючись охоронцями або власниками будівель, зривали позначки (зазвичай, червоні) фізично перешкоджали знімати «приватну власність», хоча фото робились безпосередньо з вулиці, і журналісти в даному випадку нічим не відрізнялись від туристів.

"Стан усіх об'єктів, що потрапили у приватні руки - жахливий", - зазначив представник "Збережи старий Київ" Ігор ЛУЦЕНКО. - "Можна ставити знак рівності між приватним власником і руйнівником. Один з власників був настільки агресивним, що образив міліціонера, який зробив йому зауваження. Також дивна річ - будинки під номерами 19 та 21 чомусь позначені на кадастровому плані як «багатоповерхова забудова», хоча зараз це унікальні 2-поверхові будівлі з аутентичною архітектурою, які є в прекрасному стані і є окрасою Узвозу. Тим не менш, хтось у кадарсті, спеціально чи по дурості, призначив цим ділянкам бути забудованими багатоповерхівками. Ну і нарешті, друга лінія Андріївського, тобто дома у дворах, представляють собою у більшості випадків руїну різного ступеню. Ці дома також належать вулиці, мають відповідні адреси, але реально їх майже втрачено".

Реліз прислала Марія Лебедєва.


Tags: київ
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments