Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Громадська інвентарізація Андріівського узвозу

В неділю 22 травня о 12.00 відбулась громадська інвентарізація Андріівського узвозу. Вона проводилась робочою групою відомих громадських експертів, спеціалістів у памяткоохоронній справі, юристів, істориків, архітекторів. Серед експертів був присутній Михайло КАЛЬНИЦЬКИЙ, історик- київознавець, Марина СОЛОВЙОВА, юрист, та інші. Також участь брали активісти громадської ініціативи "Збережи старий Київ".

На меті заходу учасники ставили оцінити реальний стан Андріївського узвозу, привернути увагу киян до фактів нищення пам'яток узвозу, анонсувати подальші дії на захист вулиці, зокрема, проведення 11 червня Маршу захисників Києва, присвяченого Андріївському.

Учасники акції слухали оцінку історика, юриста, інших, та виносили вирок будинкам. Вирок мав вигляд наліпки А-4, з трьома позначками різних кольорів. Зелений - задовільний стан будинку, жовтий - середній стан, ближче до незадовільного, червоний - незадовільний стан, під загрозою руїнації або вже зруйнована будівля. Як зазначили учасники, червоних наліпок їм не вистачило.

Як помітили учасники шляхом громадського експерименту, на Андріївському узвозі існує ряд точок, що захоплені агресивними людьми. Ці люди, представляючись охоронцями або власниками будівель, зривали позначки (зазвичай, червоні) фізично перешкоджали знімати «приватну власність», хоча фото робились безпосередньо з вулиці, і журналісти в даному випадку нічим не відрізнялись від туристів.

"Стан усіх об'єктів, що потрапили у приватні руки - жахливий", - зазначив представник "Збережи старий Київ" Ігор ЛУЦЕНКО. - "Можна ставити знак рівності між приватним власником і руйнівником. Один з власників був настільки агресивним, що образив міліціонера, який зробив йому зауваження. Також дивна річ - будинки під номерами 19 та 21 чомусь позначені на кадастровому плані як «багатоповерхова забудова», хоча зараз це унікальні 2-поверхові будівлі з аутентичною архітектурою, які є в прекрасному стані і є окрасою Узвозу. Тим не менш, хтось у кадарсті, спеціально чи по дурості, призначив цим ділянкам бути забудованими багатоповерхівками. Ну і нарешті, друга лінія Андріївського, тобто дома у дворах, представляють собою у більшості випадків руїну різного ступеню. Ці дома також належать вулиці, мають відповідні адреси, але реально їх майже втрачено".

Реліз прислала Марія Лебедєва.


Tags: київ
Subscribe

 • Дай, Боже...

  (папір, гелева ручка) * * * Дай, Боже, мудрість відрізнити Своє від того, що хотів. Дай, Боже, мужності не снити Уривками чужих життів. Дай сили…

 • Загинув побратим...

  Загинув побратим. Ярік Карлійчук, він же "Малий". З 10-ї гірськоштурмової. Під Шумами. Куля снайпера. Залишились дружина і крихітний синок.…

 • Олена Білозерська. Чи буде повномасштабна війна з Росією (ВІДЕО)

  Олена Білозерська про те, чи буде найближчим часом повномасштабна війна з Росією. Уривок з програми "Зворотний відлік" на UA:Перший, за участі…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments