Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Пікет у Тернополі за звільнення затриманого націоналіста

16 травня 2011 року відбувся велелюдний пікет Управління МВС України в Тернопільській області з вимогою припинити політичні репресії та звільнити заарештованого націоналіста, члена ВО "Свобода" 21-річного Віктора Козорога. Тернопільська «Свобода» звернулася до правоохоронних органів із вимогою негайно припинити протиправні дії проти члена об'єднання та наголосила, що затримання Віктора Козорога відбулося всупереч чинному законодавству, повідомляє прес-служба Тернопільської "Свободи".

Під часу пікету голова місцевої "Свободи", він же голова Тернопільської облради Олексій Кайда зазначив, що повістки на допити отримали близько 20 членів тернопільської організації партії.

Міський голова Тернополя, свободівець Сергій Надал додав: «Те, що відбувається, свідчить про слабкість влади. Будучи не в змозі дати собі раду з економічними й соціальними проблемами, вона вдається до нав’язувань дражливих тем нашому постгеноцидному (що означає – неоднорідному) суспільству, тим самим сіючи розбрат. «Зачистки» інакомислячих – методи совєцького минулого, повернення до якого ми не допустимо. Саме таким є посттоталітарне обличчя чинної влади, яка застрягла у міжчассі».

О.Кайда та С.Надал звернулися із заявами до старшого Слідчого в ОВС СО УМВС України в Тернопільській області Андрусяка В.Б. про взяття під особисту поруку затриманого тернополянина Віктора Козорога з метою сприяння звільненню його з-під варти.

У документі йдеться: «З врахуванням того, що санкція статті, за якою порушена кримінальна справа, передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до 4 років, з врахуванням того, що відсутні будь-які достатні дані, які б свідчили, що він буде ухилятися від слідства й суду або виконання процесуальних рішень, які перешкоджають становленню істини у справі чи продовжувати злочинну діяльність, просимо вас застосувати до Козорога В.В. запобіжний захід у вигляді особистої поруки».

Довідка. Тернопільська міська рада сесійним рішенням заборонила використання радянської (червоної) символіки під час святкування 9 травня.
9 травня свободівець Віктор Козерог (юрист, помічник депутата міської ради) брав участь у знятті червоного прапора з офісу комуністів.
14 травня ввечері його після 5-годинного допиту затримали і вночі перевезли в КПЗ в Підволочиськ. Зараз до нього не пускають навіть батьків.
Інкримінують статтю 296 пункт 2 - до 4 років увязнення.


Tags: репресії, свобода, тернопіль
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 8 comments