?

Log in

No account? Create an account
лютий 2019   01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
Фронт зима

Відео з сутичок у Львові і деякі висновки

Posted on 2011.05.10 at 14:47
Tags:
Я уже в Києві. Ось тепер сяду і нормально розповім вам, що вчора відбулося у Львові.

Репортаж у реальному часі: http://bilozerska.livejournal.com/447966.html
Фото з Марсового поля: http://bilozerska.livejournal.com/448373.html
Фото з Пагорбу Слави: http://bilozerska.livejournal.com/448014.html


Пара необхідних коментарів до відео: на першому - цілком мирна акція на Марсовому полі. Оці, що з георгіївськими стрічками, кидають квіти через голови міліцейського очеплення. Праві тим часом скандують "Слава Україні! Героям слава!" тощо.

Ми з друзями пішли з Марсового десь о першій, майже певні, що на сьогодні все. І якраз обідали у якійсь кав’ярні, коли почала приходити непевна інформація, що "родінці" з червоними прапорами їдуть чи то на Марсове, чи то на Пагорб Слави. Поколивавшись трохи, ми рвонули на Пагорб Слави.

Я прибігла туди у розпал побоїща, тому на відео не все і не так добре, як хотілося б. Чую крики, бачу скупчення людей і над ними дим від димовухи. З натовпу правих у "космонтавтів", яких я давно стільки не бачила, летить каміння, і вони починають атаку. Коли на тебе пруть ці озвірілі "танки", доводиться рятуватись, щоб не затоптали, а це теж позначається на якості відео :)
Я не все зняла, але все бачила - і каміння, і димовухи, і те, як "беркути" гамселили всіх, хто потрапляв їм під руку. Зрозуміло, це були здебільшого випадкові люди.

Коли закінчилася найактивніша фаза сутички, я залізла на паркан і звідти вже зробила значно кращі фото і відео. Звідти, з підвищення, було видно, що вдалині, у парку, підняті червоні прапори. Саме вони, ясна річ, і стали причиною того, що молодь спробувала прорвати міліцейське очеплення.

Як довго відбувався червонопрапорний мітинг, я сказати не можу. Прапори згорнули приблизно через 5 хвилин після того, як я там з’явилася. Бачила здалеку, як українофоби організованою колоною під охороною міліції відходили з парку до припаркованих поруч автобусів.

Це так, побіжні коментарі. Тепер по суті.

1. Наскільки я встигла відмоніторити, по російських і проросійських ЗМІ пішла інформація про поганих фашистів-націоналістів, які нападали на стареньких ветеранів.
ЦЕ БРЕХНЯ.
Я не могла бути всюди одночасно, але з того, що бачила на власні очі, картина ясна. Не тільки на ветеранів (тобто дуже літніх людей з орденами і без), але й на людей різного віку і статі з квітами в руках і георгіївськими стрічками на грудях ніхто не нападав. На Марсовому полі були кілька ветеранів, а решта - саме ці персонажі. Вони ходили безперешкодно по всьому полю, підходили до правих, стояли з ними вперемішку - і ніхто їх особисто не ображав навіть словесно. І єдине, що обурювало носіїв георгіївських стрічок - це те, що міліція очепила поле і не підпускає їх до могил.
Коли місцеві регіонали пішли покладати квіти - їм, звісно, кричали "Ганьба!". Кидання квітів через міліцейську загорожу відбувалося під скандування правих "Бандера наш герой!", "Комуняку на гілляку!" тощо - але не більше.

В атаку, і то на "космонавтів", хлопці пішли, коли зрозуміли, що "родінців", чи хто вони там такі, в автобусах підвезли до самого меморіалу на Пагорбі Слави, і вони розгорнули там червоні прапори - що не тільки заборонив суд, а взагалі є плювком в обличчя львів’янам.

Підкреслюю: всього бачити я не могла, і припускаю, що десь якісь найняті уроди могли спробувати, наприклад, перед камерою побити бабусю. Але я була в обох місцях, де відбувалися основні події, бачила масу людей і їхні настрої, і свідчу, що всі вони мали єдиний намір - не допустити підняття у Львові окупаційного червоного прапору. Не більше.

2. Акція у Львові була нашим програшем. Інша річ, що за таких умов перемоги бути не могло.
У вуличних акціях патріоти можуть перемогти українофобів чи навпаки, коли не втручається влада, тобто - коли величезних загонів "космонавтів" або нема, або вони не отримали чіткого наказу виступити на одній із сторін.

Якщо ж все відбувається згідно заздалегідь розписаного сценарію, то демонстранти нічого не можуть протиставити загонам "космонавтів" - крім вогнепальної зброї та вибухівки, але це означало б початок громадянської війни.

3. Вчора у Львові все відбувалося саме за сценарієм. У ньому було заплановано, що на Марсовому полі сутичок не буде. Міліціонери розслаблено стояли за парканчиком і ні на що не реагували, було видно, що вони втрутяться, тільки якщо почнеться серйозна масова бійка. А приводів для бійки не було, бо не було червоних ганчірок, а нести до могил квіти нікому не заказано.

(А може, інертність міліції була показною - у розрахунку, що "фашисти" нападуть на бабусь із георгіївськими стрічками, а вони, сякі-такі, не напали, і довелося-таки піднімати червоний прапор. Бо сценарій розроблявся у Москві, а вони не враховують нашу ментальність).

Було заплановано, що бійка відбудеться саме на Пагорбі Слави, після обіду, коли люди після шестигодинного стояння під палючим сонцем втомляться і частково розійдуться - хтось піде зовсім, хтось розосередиться між Пагорбом Слави і Марсовим. Не випадково під час бійки було так небагато людей - частина були на Марсовому, частина хто де.

Українофобів, мабуть, свіженьких, невтомлених, бо вони весь цей час каталися в автобусах, привезли просто до меморіалу і дозволили розгорнути червоні прапори. Хоча чого було простіше - якщо влада і міліція не хотіли сутичок, то вони повинні були виконати заборону суду на будь-які політичні масові акції. А саме: організовано, тобто натовпом, до меморіалів нікого не підпускати, а якщо українофоби просочаться по одному і піднімуть червоний прапор, затримати того, хто його підняв. І все. І тиша. Молоді праві постояли б збоку, щоб переконатися, що червоних ганчірок немає, і розійшлися б.

4. ХТО АВТОР ЦІЄЇ ПРОВОКАЦІЇ? Після сутички обурені люди кричали "Ганьба!" голові Львівської облдержадміністрації Михайлові Цимбалюку, і сьогодні він подав у відставку, звинувативши у провокаціях МВС та СБУ. Не знаю, як щодо СБУ, але Могильов вчора довів, що підпорядковується Путіну не через Януковича, а безпосередньо. Адже це, перш за все, була акція на розкол України.

5. НАШІ ПОМИЛКИ. Незважаючи на те, що при такій кількості міліції, яка виконує заздалегідь написаний сценарій, протидіяти цьому сценарію важко, у наших було було повно прорахунків, не допустивши які, ми, принаймні, точно б знали, що зробили все, що могли.

- протидіяти червоним ганчіркам зібралася порівняно мала кількість патріотів. Занадто багато хто розслабився: рішення суду про заборону і взагалі місто Львів, які червоні ганчірки можуть бути у Львові?
Котрий вже раз пишу: наша держава зараз - поза правовим полем, у ній можливо все, і рослаблятися недопустимо.

- втомилися і розслабилися. Якщо вже зібралися/приїхали, то треба було половині до темряви чергувати на одному меморіалі, половині - на другому, і мати постійний зв’язок один з одним. Якщо з’являються українофоби - не підпускати їх до меморіалу. Звичайно, це не означає, що "беркути" не відтіснили б патріотів і не провели б червоноганчірників до меморіалу. Але якщо і там, і там стояло б по п’ять тисяч людей - імовірність цього низька.

- нульова розвідка і поганий зв’язок. Здогадуєтесь, скільки людей знають номер мого телефону і дзвонять мені, коли десь щось починає відбуватися? Так ось, я так само, як і всі, нічого не знала, і на сутичку майже спізнилася.

- взагалі, подію такого масштабу треба розглядати не як привід фанатам відірватися, поскандувати гасла перед міліцейським оточенням і покидатися димовухами - а майже як військову операцію (для нелюбителів - як шахову гру). Прораховувати дії опонента на кілька кроків вперед, приймати несподівані рішення і швидко їх виконувати.


Comments:


Сторінка 1 з 3
<<[1] [2] [3] >>
(Deleted comment)
(Анонімно) at 2011-05-10 15:57 (UTC) (Посилання)

Не вірте провокаторам!!!

ДРУЗІ!

Не ведіться на провокацію розкольників із Партії Регіонів і Свободи. Це одна банда, яка спеціально влаштовує подібні провокації. Вони цим піарять і заробляють собі рейтинг.
Львів це місто порядних і культурних людей, а нападали на ветеранів і жінок 9 травня лише члени Свободи, велика честина яких з'їхалась з різних регіонів.
МИ НЕ З НИМИ! МИ ЗА ВАС!

Виходьте краще на протест 14 травня у своїх містах вимагати від влади виконання своїх обіцянок! Досить воювати пальцями в інтернеті та язиком на кухні!
Скажіть владі публічно: "Владо, виконуй передвиборчі обіцянки або йти геть!"

Долучитись до Дня Гніву:
+38 (067) 505-60-55
+38 (067) 538-89-97
+38 (099) 224-10-74

Сайт коордитаорів протестних акцій:
http://www.spilnasprava.com/wp/?page_id=2661

Час: 11-00
Місце: Київ – бідя Верховної Ради, у регйонах біля державних адміністрацій

НЕ ТЕРПИ!
(Deleted comment)
Xto-xto
kapitoxa13 at 2011-05-10 21:23 (UTC) (Посилання)

Re: Ваш пост добавлен в сюжет

про те, що Свобода в тих же руках, що й регіони, я теж уже не раз чула
Via
viaaaa at 2011-05-10 12:06 (UTC) (Посилання)
Оленко, ти як і всі ті, що були вчора у буремних подіях у Львові, вважаєш, що ви зробили мало і з юнацьким максималізмом прагнете більшого і незадоволені зробленим.
А я тобі скажу наступне - ви зробили все можливе і неможливе у існуючих обставинах, ви великі молодці, є шалений резонанс, і кількість Беркуту у Львові була небачена донині - про це також всі говорили.
Москалі отримали надзвичайно цінний урок - і саме ви вчора розпочали наступний етап національно-визвольної боротьби - коли хіхоньки-хахоньки і симулякри закінчилися, і ми переходимо до відкритого протистояння. Оце і є реванш - оце і є пробудження нації.
І ще раз дякую за твій он-лайн репортаж - вчора новони валилися звідусіль і дуже протирічні, і ти була нашими очима, тому багато гнилих новинних заготовок від ворогів нівелювалися одразу після кількох коротких рядків від тебе про стан справ.
Честь вам і хвала!
(Анонімно) at 2011-05-10 12:18 (UTC) (Посилання)
Хорошо лизнула! Честь и хвала тебе. Ппц хоспади дай ей моск.
(Deleted comment)
henyk
henyk at 2011-05-10 12:07 (UTC) (Посилання)
Додай суттєвий момент: біля поля стояли "на чергуванні" лише дві швидких допомоги. Біля пагорбу же — щонайменше десяток, і ще я не спромігся порахувати скільки "рятувальна МЧС" бо вони темно-синього кольору. Тобто готувалися власне там.
Питання: МЧС і "швидка" — теж підлягають Могильову?
(Deleted comment)
(Анонімно) at 2011-05-10 12:13 (UTC) (Посилання)
Во первых не патриоты,а нацики. Патриоты вчера праздник отмечали. Во вторых объяснялово белозерской опят однобокое какое-то вышло,наци белые и пушистые,ветераны их бедных и нежных спровоцировали. В третьих не пойму в чем проблема дать спокойно пожилым людям вспомнить погибших товарищей,положить цветы,постоять под теми флагами под которыми они шли в бой. Если не понимаете то зачем мешать? Тем более ничего кроме отрицания общества не добились...
Георгій Стуруа
regoriy at 2011-05-10 12:24 (UTC) (Посилання)
Вы читали текст? А то снова: ветераны, спокойно вспомнить...
re: - (Анонімно) Розгорнути
Hector
hector_lv at 2011-05-10 12:45 (UTC) (Посилання)
Львівська поліція поки ще не здатна підтримувати порядок у Львові)
Можна просто – «Мессір...» :)
alek_ya at 2011-05-10 12:57 (UTC) (Посилання)
Во Львове, увы, нет полиции.
nik_adams
nik_adams at 2011-05-10 13:10 (UTC) (Посилання)
Ви помиляєтеся, Оленко. "Ваша" поразка була не в тому, що хтось там десь розгорнув червоний прапор. Над Конотопом він майорить навіть сьогодні, в самому центрі міста і всім на це начхати. Був прапор чи не було його- громадська свідомість конотопців не змінилася. Ручаюсь, більшість людей його і не помітила, хіба що хтось сторонній звернув би на прапор їхню увагу. "СВОБОДА" зробила саме це- привернула увагу людей до нікому не потрібного дійства. Мало того, що привернула, в очах більшої частина суспільства вона створила з "розгортантів" мало не героїв у праведній боротьбі з фашизмом. Що стосується міліції, "...яка тільки й чекала, щоб хтось накинувся на бабусь...". Повірте, того що саму міліцію закидали камінням цілком достатньо, щоб вона почала діяти на цілком законних підставах і підстави для порушення кримінальної справи- залізо-бетонні. Те, що тих 4-х нещасних затриманих майже відразу відпустили говорить про те, що міліція була зацікавлена в тому, щоб не загострювати конфлікт. З іншого боку, кримінальні справи можуть порушити і заднім числом, як це вже ввійшло в звичку діючої влади, коли ажіотаж вляжеться.
blessedthirteen at 2011-05-10 13:16 (UTC) (Посилання)
каких героев?)))
с комми?))))
от Киева до Днепра, все клянут регионалов и комми.)))
и все симпатизируют Свободе и то что случилось вчера еще аукнется очень сильно регионалам и иже с ними.)))))
robitnuk at 2011-05-10 14:07 (UTC) (Посилання)
Тим що дозволили підняти комуняцький прапор.
robitnuk at 2011-05-10 14:11 (UTC) (Посилання)
ОЛЕНО !

ВИ теж проявили свою українську (не кажу хохляцьку через величезну повагу до вас) - у гіршому розуміння, натуру, написавши тоді в середині дня "ну, на цьому напевне все"
В мене тоді сердце йокнуло!
Не кажи гоп - придумав український народ
Треба було стояти до ночі , не дати їм прорватись !
Вчора я дуже сильно засмутився але сьогодні вже спокійніший
Не так все і погано
Вчитись і вчитись на помилках
Родіновці стояли як затравлені собаки під прикриттям беркуту , але звичайно краще їх би там взагалі не було

Розумієте москаль це ПІДЛІСТЬ
а українець завжди чесний він надіється на чесну боротьбу
а не може бути чесної боротьби з МЕРЗОТОЮ
в них нема поняття про ЧЕСТЬ
Via
viaaaa at 2011-05-10 14:30 (UTC) (Посилання)
Тнреба було самому поїхати і постояти до ночі - а то звикли ховатися за спинами Оленки і дітей, поради давати здалеку :(
biryuk_tmb
biryuk_tmb at 2011-05-10 14:30 (UTC) (Посилання)

Еще один гвоздь вбит в гроб Соборной Украины..

Самое забавное, что это сделали именно те, которых Алена называет украинскими патриотами.
biryuk_tmb
biryuk_tmb at 2011-05-10 14:47 (UTC) (Посилання)

Так победа или поражение:)?

Вот украинская националистка Белозерская считает, что Львовские события -- это поражение. Другая украинская националистка Омельченко считает, что это -- победа (как и Илленко на УП)...
... как же трудно иметь дело с людьми, которые не могут отличить победу от поражения...:):)
Ярило
_che at 2011-05-10 14:47 (UTC) (Посилання)
Мы обращаемся к президенту Украины Виктору Януковичу с требованием принять самые решительные, самые жесткие меры в отношении виновных в позорном инциденте, прогремевшем на весь цивилизованный мир и омрачившим светлый день памяти борцов с гитлеризмом. Мы требуем от главы Украины повести бескомпромиссную борьбу с фашистскими недобитками, разогнать то поганое неонацистское гнездо, которое отморозки свили во Львове, каленым железом выжечь нацистский лишай, нацистские шанкры на здоровом теле братского украинского народа.

Мы не должны позволить кучке манкуртов осквернить светлую память наших отцов, дедов и прадедов, мы не должны допустить, чтобы их подвиг был опорочен, оболган, растоптан. Непоколебимо должны мы выполоть сорные ростки неонацизма, дающие свои всходы на бескрайних просторах стран-победительниц гитлеровской химеры.
Ярило
_che at 2011-05-10 14:48 (UTC) (Посилання)
оцените этот комсомольский слог :)
http://molvremya.ru/step_times/154
loquaciousserg at 2011-05-10 14:50 (UTC) (Посилання)
Какой у вас язык смешной.
biryuk_tmb
biryuk_tmb at 2011-05-10 17:37 (UTC) (Посилання)
у украинцев -- не язык, у них -- мова:)
(Deleted comment)
biryuk_tmb
biryuk_tmb at 2011-05-10 15:38 (UTC) (Посилання)
Так она допускает, что где-то какие-то уроды могли и побить бабушку, но свидетельствует о другом -- что единственной целью было не допустить поднятия во Львове оккупационного Красного Знамени --- исходя, вероятно , из соображений, что эта цель оправдывает средства...
Previous Entry  Next Entry