?

Log in

No account? Create an account
липень 2019   01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Фронт зима

Суд над Сергієм Костаковим

Posted on 2011.05.05 at 14:53
Tags: , ,
Я зараз у Печерському суді на засіданні над Сергієм Костаковим, якого звинувачують у побитті машини під час підприємницького Майдану (хоча на відео, яке переглядали на минулому судовому засіданні, видно, що він не торкався машини).

Костаков заявив клопотання про відправлення справи на дослідування.
Мотивація: відео, що свідчить про його непричетність; будинку, що фігурує у справі, немає в природі; з 10 свідків-міліціонерів, прізвища яких фігурують у справі, проводили з ним опізнання лише 4.

Адвокат заявив клопотання про зміну запобіжного заходу.
Прокурор і представник потерпілих сказали: "На розгляд суду". Суддя Крістіна Тарасюк пішла до нарадчої кімнати.

Суддя Крістіна ТарасюкУПД. 15:05. Суддя залишила Костакова у СІЗО. У направленні на додаткове розслідування теж відмовила.

15:10. Суддя відмовила телеканалу СТБ у фото- і відеозйомці.

Голова ВГО "Наш захист", членом якої є Костаков, хоче взяти його на поруки організації. Але має при собі лише посвідчення особи, не має чим підтвердити, що він голова. Хоча клопотання про взяття на поруки від організації оформлене правильно - ясно, що суддя відмовить на цій підставі. Пішла до нарадчої кімнати.

Мені зараз треба бігти в інше місце, подробиці про закінчення суду будуть ввечері.

UPD. Подробиці від Ірини Костакової, дружини і громадського захисника підсудного.
Засідання тривало до 6-ї години. Відпустити Костакова на поруки суддя відмовила - з огляду на те, що не були належним чином надані документи, які засвідчують, що голова організації справді є головою організації.

Сергій Костаков зробив заяву про відвід судді Тарасюк на ім’я голови Печерського суду - через упередженість судді, яка порушує його права. Суддя Тарасюк пішла у нарадчу кімнату і, повернувшись, зачитала ухвалу - від свого імені, а не від імені голови суду - що вона відмовляє у задоволенні цієї заяви.

Далі почали заслуховувати свідків. Суддя викликала першого свідка, Ніколаєва, водія пошкодженого авто. Він розповідав, що він нібито під’їхав до натовпу, зупинився, і одразу люди, що там стояли, почали спершу розгойдувати, а тоді бити його машину, і що він запам’ятав саме Сергія, що Сергій був зліва від водійських дверцят, бив машину по лобовому склу кулаком і начебто зробив кулаком тріщину-павутинку.

Коли захисники задавали йому питання, за якими прикметами він впізнав Сергія - відповів, що прикмет особливих немає, впізнав по рисах обличчя. (Що малоймовірно - оскільки була темрява і Сергій був у капюшоні). Не зміг згадати жодної прикмети - наприклад, у що Костаков був одягнений (на Сергієві був великий червоний рюкзак, який водій не міг би не помітити, якби його бачив).

Жінки з організації "Спільна справа", які прийшли підтримати Костакова, але трохи спізнилися і стояли в коридорі поруч зі свідками-міліціонерами, чули, як Ніколаєв, що вийшов з засідання суду, розповідав оцим міліціонерам, як він "упізнав" Костакова: перед процесом впізнання йому показали фотопортрет Сергія - щоб він правильно впізнав :(

Заслухали також жінку-свідка, яка сиділа поруч з водієм. Сказала, що була в шоці, у неї була істерика, був великий натовп людей, було темно, і вона нічого не пам’ятає і нікого не може впізнати.

Далі заслухали свідка на прізвище Бартош, заступника начальника відділу карного розшуку. "Це ж треба вміти так викручувати! - каже Ірина Костакова. - Спочатку він сказав, що він не був свідком подій, лише брав участь у затриманні Сергія. Тоді ми сказали, що у нас до нього нема запитань. А потім він сказав, що бачив, як Сергій бив машину. Тоді у нас, зрозуміло, виникли питання, але суддя сказала: "Коли я задаю питання, ви вже не задаєте, моє питання останнє". Люди обурились, і суддя трохи відступила і дозволила запитання. І він розповів (після 25-го запитання, бо щоразу відповідав по-іншому), що був на відстані приблизно 20 метрів і не бачив, як Сергій наносив удари. Ми питаємо: а як же ви тоді у показах слідчому сказали, що саме Сергій бив машину? Тоді він почав казати, що не бачив, які частини машини пошкодив Сергій у той момент. Ми: а що ж ви тоді бачили?? Він каже: я не бачив, але я потім узнав про це з оперативної інформації. Коротше, це був цирк. Також сказав, що впізнав його по обличчю (з 20 метрів, у натовпі, в капюшоні), а у що він був одягнений і чи не мав чогось прикметного при собі - на це не звернув уваги".

На наступне засідання будуть запрошені свідки обвинувачення - міліціонери, а наші свідки ще не проходять по справі як свідки, ми їх будемо долучати, каже пані Костакова.

Наступне засідання 12 травня о 15:00.

UPD від Ірини Костакової: До речі, Олено, я про це забула сказати. На суді ми просили суддю ще раз передивитися відеозапис, тепер вже разом із свідком-водієм, щоб він вказав безпосередньо на відео на Сергія. Так суддя відмовила!!! Бо вона знає, що водій вкаже на чоловіка, який саме бив машину (ліве крило та водійське скло), але це ж не Сергій! Сергій стоїть з іншого боку авто - спереду і не в першому ряду.


Comments:


odyn_1
odyn_1 at 2011-05-05 13:21 (UTC) (Посилання)

Кривосуддя...

В англійській "справедливість" і "правосуддя" - синоніми.
Ну не піндоси?
То лі дєло в країнах суверенної демократії: тут і дитина знає, що "справедливість" і "правосуддя" - як небо і земля..
Завдяки ось таким крістінам тарасюк, щоб у них пір"я в роті поросло....
(Deleted comment)
odyn_1
odyn_1 at 2011-05-05 18:14 (UTC) (Посилання)

Re: Кривосуддя...

Дякую за урок, пСереда. Насправді, я не володію і не вивчаю англійську, скористався гугель-перекладачем, який видав на обидва українські слова одне і те ж "justice".Отже, гугель буває неправий :)
Щодо образливої клички - так це ж була іронія щодо наших північних братів, які дуже полюбляють цю зневажливу кличку.Мабуть, вийшло невдало, сорі :)
Осин Андрей Дмитриевич
bolshoy63 at 2011-05-05 18:39 (UTC) (Посилання)

Re: Кривосуддя...

Ну, я б не согласился. Fairness - я бы перевел скорее как честность. А вот justice - действительно можно перевести и как правосудие и как справедливость. Хотя многое, конечно, и от контекста зависит. Переводчиком не первый год работаю.
А что до меня лично - больше всего симпатичен Mickey Spillane с романом I, the jury...
(Deleted comment)
Осин Андрей Дмитриевич
bolshoy63 at 2011-05-06 03:48 (UTC) (Посилання)

Re: Кривосуддя...

Слово honesty выглядит несколько искусственно и в виде существительного практически не употребляется. Вот прилагательное honest - другое дело.
eugnat
eugnat at 2011-05-05 18:23 (UTC) (Посилання)
Ключевые показания водилы, так как он был ближе всех. На хера он топит невинного человека, что за придурок?
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska at 2011-05-05 20:08 (UTC) (Посилання)
Наскільки я пам’ятаю, він дуже довго не впізнавав Костакова, а потім раптом "впізнав".

Я так скажу: щоб у темряві, у натовпі, у стресовому стані запам’ятати, хто саме з натовпу бив твою (або й не твою) машину - ніяка феноменальна пам’ять не допоможе. Людина з доброю пам"яттю на обличчя може сказати, була чи не була ця людина на місці події, але це максимум. Хіба що ти до цього добре знав підозрюваного, але саме в такому разі твої покази можуть бути упередженими - ти можеш хотіти врятувати або навпаки, потопити його.

Взагалі, у ситуації, коли є відео, значно краще довіряти цьому відео, ніж свідченням будь-кого.
eugnat
eugnat at 2011-05-05 20:16 (UTC) (Посилання)
Для таких ситуаций и нужен суд присяжных, а не произвол одной судьи, которая что-то берет во внимание, а что-то отметает...
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska at 2011-05-05 22:47 (UTC) (Посилання)
+100.
Ірина Костакова
До речі, Олено, я про це забула сказати. На суді ми просили суддю ще раз передивитися відеозапис, тепер вже разом із свідком-водієм, щоб він вказав безпосередньо на відео на Сергія. Так суддя відмовила!!! Бо вона знає, що водій вкаже на чоловіка, який саме бив машину (ліве крило та водійське скло), але це ж не Сергій! Сергій стоїть з іншого боку авто - спереду і не в першому ряду.
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska at 2011-05-05 22:47 (UTC) (Посилання)
Додала у текст.
Dmytro Groysman
Dmytro Groysman at 2011-05-07 10:33 (UTC) (Посилання)

Несколько правовых моментов

1. Института "общественных защитников" в Украине не существует уже около 15 лет. Жена может быть просто защитником, но это не то, что раньше - общественный защитник
2. с принятием нового закона О судоустройстве и статусе судей заявления об отводе судье в уголовных делах рассматривает сам судья, которому заявляется отвод.
Previous Entry  Next Entry