?

Log in

No account? Create an account
липень 2019   01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Фронт зима

Під Адміністрацією Президента затримували молодь за «літаючі» намети (фото, відео)

Posted on 2011.04.21 at 20:38
Tags: , ,

Це, по суті, ще один звіт з сьогоднішньої акції по символічному встановленню наметів біля Адміністрації Президента. Перший звіт, оперативний, я розмістила в реальному часі, коли акція ще тривала, з двома нашвидкуруч зробленими фото, ось він:
http://bilozerska.livejournal.com/437210.html

А це - ще один звіт, вже з нормальними фото, з невеликим відеороликом, до якого увійшов аудіозапис, на якому міліціонер в автозаку погрожує затриманому активісту. (Послухати аудіо окремо можна тут). В якості тексту - прес-реліз організаторів.


21 квітня під стінами Адміністрації Президента молодь спробувала розбити намети. В такий спосіб молоді громадські діячі вимагали від влади, в першу чергу від Віктора Януковича, виконати свої передвиборчі обіцянки щодо забезпечення молоді соціальним житлом та надання доступних молодим людям кредитних ставок на придбання квартир. Приводом також стала і нещодавна заява Президента, що він доб’ється того, що в Україні житло буде коштувати в межах 4000 грн. за квадратний метр.

В заході, організованому громадянською кампанією «Молодіжна варта», взяли участь активісти Молодіжного Націоналістичного Конгресу, Фундації Регіональних Ініціатив, Української Асоціації студентського самоврядування, Студентської Спілки «Студентський актив» і Студентського Братства «Дельта Ксі».

Після короткого брифінгу за участі Сергія Пархоменка, Андрія Лозового, Романа Козачкова, хіп-хоп виконавця Богдана «Хмари» Ковальчука, письменника Сергія Пантюка, молодь намагалася розбити намети. Але в цей час підійшли працівники МВС і сказали, що намети не дадуть розкласти, бо, мовляв, «малі архітектурні форми не можна встановлювати в центрі міста». В цей же час один з міліціонерів намагався вирвати намет з рук учасника акції Максима Кицюка. Максим спитав, на якій підставі у нього хочуть забрати його майно (намет ще був у чохлі, його не встигли розкласти). Але в цей момент підлетіли бійці «Беркуту» і скрутили хлопця, потім доправили в міліцейську машину. Учасники акції все одно почали розкладати намети, тримаючи його над землею, не ставлячи на асфальт, аби міліція не побачила в тому спробу «пошкодити бруківку». Учасники акції жартували, що земля біля Адміністрації коштує настільки дорого, що на ній можна буде щось встановити, лише викупивши її на земельному аукціоні.

В цей час до учасників акції вийшов представник Адміністрації Президента аби забрати звернення до Віктора Януковича від організаторів акції. Поки координатор акції передавав йому звернення, молоді активісти перенесли намет до міліцейської машини, вимагаючи відпустити Максима Кицюка.

Побачивши, що молодь налаштована рішуче, міліції все таки довелося відпустити Максима.

До речі, під час акції знову «відзначився» майор Онищенко з Шевченківського РУВС, який рік тому розганяв активістів АнтиТабачної кампанії біля університету Шевченка. Він намагався перешкодити студентам провести і цю акцію, попутно обізвавши її учасників «клоунами». Координатор акції Сергій Пархоменко на це відреагував, що посадовцю ще доведеться відповісти за свої слова.

«Це ненормально, коли працівники правоохоронних органів, на будівництво житла для яких урядом урізано фінансування, не дозволяють молоді висловити свою позицію. Міліція повинна бути солідарна з молоддю, натомість вона шукає приводів, як би їй заткнути рота, невідомо на яких підставах затримує», - каже Максим Кицюк.

Втім, молодим активістам, які все таки розклали намет, таким чином побудувавши символічне «молодіжне житло», вдалося отримати заслужену винагороду - символічні ключі з написом «віртуальне житло. Ключ від піщаного замку. З повагою, українська влада». Це мало засвідчити те, що справа з виконання обіцянок щодо житла знаходиться лише у «віртуальній реальності» і поки що не перейшла у формат реальних дій.

Молодь пообіцяла не зупинятися і обіцяє провести низку акцій в обласних центрах країни. Подібний захід вже відбувся 20 квітня в Луганську.


Довідка:
Громадянська кампанія «Молодіжна варта» рік тому вже проводила ряд заходів з житлової проблеми, зокрема - Марш Безквартирної молоді. Тоді влада частково пішла молоді на поступки, збільшивши в бюджеті статті витрат на соціальне житло. Але цього року з ініціативи Уряду знову різко скоротилося фінансування молодіжного житлобудування і кредитування.

У відповідь МВарта розпочала Тиждень безквартирної молоді, в рамках якого планується провести акції в ряді обласних центрів України.Майор Оніщенко попереджає: хто встановить намета - буде затриманий!


Затримання Максима Кицюка - за спробу розгорнути згорток із наметом


Максим Кицюк уже на волі і отримує премію - символічного "ключа від віртуального житла"
http://www.youtube.com/watch?v=N9NCFdvKIUs


Comments:


(Анонімно) at 2011-04-21 18:48 (UTC) (Посилання)

а мені всьо по...

голосували противсіх - їжте
161kobra83
161kobra83 at 2011-04-26 09:13 (UTC) (Посилання)

Re: а мені всьо по...

Голосував проти всіх і пишаюсь цим.
fett_messer
fett_messer at 2011-04-21 19:54 (UTC) (Посилання)
аудіо з мєнтом шикарне :)))
(Анонімно) at 2011-04-28 07:11 (UTC) (Посилання)

Да, аудио шикарное! Пацан...

просто Лошара! Базарить не умеет! В жизни его разведут любые гопники и не только на мобилу! Не пацан а тупо сынок, вот для этих целей и армия есть у нас - послужит такой щенок там и выйдет нормальным мужиком, а не писюном-задротом, каким он сейчас является.
(Анонімно) at 2011-04-21 21:59 (UTC) (Посилання)
А шо, Януковичу завжди служили мертві душі, і бюлетені на дільницях заповнювали, і в Раді голосують
pirogov_alex
pirogov_alex at 2011-04-22 05:49 (UTC) (Посилання)
Цього клоуна з розштаними нервами треба викинути так далеко...як тільки видно. Наші менти просто красавці..і ця країна буде проводити Євро-2012..Шкода уболівальників з інших країн!!!!
(Анонімно) at 2011-04-25 15:40 (UTC) (Посилання)
Чому було не долучитись до акції, що робив КУН? повторна акція виходе.
(Анонімно) at 2011-04-28 07:16 (UTC) (Посилання)

З КУНом не вийшло домовитись...

Їм платили с iнших джерел, а нам треба було вiдробляти тi грошi що нам дали. Тому все це ми зняли на вiдео та диктофони - тим самим вiдзвiтувались.
Previous Entry  Next Entry