?

Log in

No account? Create an account
липень 2019   01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Фронт зима

Наша прес-конференція в Одесі

Posted on 2011.04.16 at 10:23
Tags: , ,


Вчора ми з Ярославцевим провели прес-конференцію в Одесі, на якій розповідали про милий моєму серцю законопроект про внесення змін до КПК з приводу захисту джерел інформації журналістів. Для постійних читачів цього блогу нічого нового ми не сказали, тому розписувати багато не буду, а для тих, кому цікаво, із чистою совістю ставлю реліз, відеозапис і кілька фото.


Прес-анонс

15 квітня в 12:00, в Одесі, в прес-клубі «Право»,
Одеської регіональної організації Національної спілки журналістів України,
відбулася прес-конференція «Про захист джерел інформації журналістів»17 березня 2011 р. у Верховній Раді був зареєстрований законопроект № 8256 «Про внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу України (щодо забезпечення права журналістів на захист джерел інформації), представлений 11 народними депутатами.

Даним законопроектом до переліку професій - нотаріуса, лікаря, психолога, священнослужителя, адвоката - яких не можна допитувати як свідків з приводу інформації, що стала їм відома у процесі виконання їхньої роботи, додається професія журналіста.

Також законопроектом передбачається, що обшук і виїмка обладнання і носіїв інформації у журналіста можуть проводитися лише за вмотивованою постановою голови апеляційного суду за місцем проведення слідства на підставі подання прокурора області (АРК, міст Києва або Севастополя). При цьому, у такому поданні обов'язково має бути зазначено, що йдеться про обшук у журналіста.

Новий законопроект - не просто ще один юридичний акт, що захищає права журналістів. Такі закони на сьогоднішній день вже існують. Зокрема - закон про державну підтримку та соціальний захист журналістів, закони про ЗМІ, що включають статті, які передбачають кримінальну відповідальність за перешкоджання їхній законній діяльності.

Однак, всі ці норми не є перешкодою для міліції, тому що представники правоохоронних органів заявляють, що у своїй діяльності керуються виключно Кримінально-процесуальним кодексом, де про журналістів нічого не сказано.

Даний законопроект є практичним результатом круглого столу «Журналісти і міліція: як уникнути протистояння?», проведеного в Києві активістами Київської незалежної медіа-профспілки та журналістами інформаційного агентства «Поряд з вами» за підтримки МГО «Інтерньюз-Україна».

До його підготовки були залучені юрист Інституту Масової Інформації Роман Головенко, представник неурядової організації «Репортери без кордонів» Оксана Романюк, відомі в Україні журналісти.

Ідея законопроекту була підтримана Київською незалежною медіапрофспілкою, громадською організацією «Новий громадянин», керівником парламентського комітету з питань свободи слова та інформації Андрієм Шевченком, першим заступником голови комітету з питань правосуддя Юрієм Кармазіним, іншими народними депутатами України.

Даною прес-конференцією організатори - діючі журналісти - переслідують мету привернути увагу колег до проблеми, яка будь-якої миті може торкнутися кожної редакції, кожного журналіста. Приміром, проведені обшуки в Харкові та в Києві супроводжувалися вилученням редакційної техніки (всієї фото-і відеотехніки, комп'ютерів і архівів) на термін від місяця і більше. Таке втручання, по-перше, є серйозним перешкоджанням роботі редакції - одномоментно і на тривалий термін вилучаються всі напрацьовані матеріали, шаблони, службові дані і дороге обладнання, замінити яке за короткий проміжок часу найчастіше неможливо, а по-друге, підриває довіру до журналістів людей, що надають інформацію. Ніхто не може поручитися за те, що архівна інформація, зібрана редакцією за роки роботи, після такого вилучення не спливе у конкурентів або не буде використана як компромат проти самих джерел.

Автори та ініціатори законопроекту просять колег звернути увагу на важливість і необхідність запропонованих змін.
Домогтися прийняття цього закону Верховною Радою - наша спільна справа.


Голова НСЖУ Одеси Юрій Работін


Олексій Ярославцев, Олена Білозерська
Фото - Юлія Сущенко.UPD: Морально застарілий Кримінально-процесуальний кодекс необхідно адаптувати до нинішніх реалій. Зокрема, прийшов час всерйоз замислитись над захистом конфіденційної інформації, наявної в розпорядженні редакції – про це йшлося на прес-конференції, проведеній в одеському прес-клубі «Право», українськими журналістами за підтримки регіональної організації НСЖУ.

Читати далі на сайті ІА "Поряд з вами" (відкриється у новому вікні)

Previous Entry  Next Entry