Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Українські націоналісти вшанували жертв мінського теракту (фото)

Сьогодні, 13 квітня, представники патріотичних партій і організацій вшанували біля білоруського посольства жертв мінського теракту.

Людей було небагато, чоловік 30, але в таких ситуаціях головне не кількість.
Поклали квіти, запалили лампадки. Виступали білоруський опозиціонер, лідер незареєстрованої Білоруської партії "Свобода" Сергій Висоцький, голова Київської УНА-УНСО Ігор Мазур (Тополя), голова секретаріату КУН Володимир Манько, режисер Володимир Петранюк. Практично всі і практично прямим текстом казали про те, що без російської ФСБ тут не обійшлося.

Тополя сказав, що це символічно для України - що теракт у Мінську майже співпав із візитом в Україну Путіна. Це ніби нам як натяк - якщо будемо сильно обніматися з Кремлем, київське метро теж може стати полігоном для ФСБ.

"Вчора Москва, сьогодні Мінськ, а завтра Київ? - питав Володимир Манько. - Москва ніколи не погодиться з тим, що Україна, Білорусь, інші колишні радянські республіки є тепер незалежними".

Після акції я записала невеличке інтерв’ю з керівником білоруської "Свободи" Сергієм Висоцьким. Подаю його у перекладі з білоруської:

- Пане Сергію, хотілося б почути Вашу оцінку того, що відбулося. Кого підозрюєте, які можуть бути версії?
- Те, що ми прийшли сьогодні під амбасаду - це все-таки була данина пам’яті. Ми просто сумуємо, як і всі білоруси. Зараз достовірних фактів ні в кого немає, і давати однозначні коментарі було б передчасним. Ті люди, що роблять це, - це, щонайменше, непрофесійно, і для політиків, і для журналістів. Ми кажемо про версії - кому це вигідно.

У Білорусі зараз відбуваються трагічні події. Був у нас "оксамитовий авторитаризм", потім жорсткий авторитаризм, потім тоталітаризм, події 19-го числа, тепер події 11-го квітня. Це вже виходить такий ланцюжок. Всі білоруси, з ким я спілкувався, зараз кажуть: "Куди ми потрапили, куди Лукашенко втягнув Білорусь?". Минуло не так багато часу після виборів і вступу до митного союзу, єдиний економічний простір - і вже такі наслідки... 19-го - бійня, стільки людей сидить, тепер ось таке бузувірство... Ніколи не було нічого подібного у Білорусі - я маю на увазі, щоб загинули зовсім невинні люди. Вбивали опозиціонерів, вбивали незалежних журналістів, але щоб зовсім випадкових людей - це справжній напад на Білорусь. Це нова кривава дійсність. Головне - не допустити, щоб було продовження цих подій.

А хто це зробив - я думаю, це з часом стане відомим. За почерком це нагадує те, що відбувалося у Москві свого часу - підрив будинків. Це нагадує справді слід ФСБ. Тут є паралель з білоруськими подіями трирічної давнини - ви знаєте, у нас був вибух на Площі незалежності, після якого мене, до речі, ні за що ні про що посадили. Потім виправдали, але це завдало і мені, й іміджу організації дуже серйозних збитків.

- А довго Вас тримали?
- Ні, я сидів лише кілька діб, але справа не в цьому. З мене взяли підписку про невиїзд, пропустили це по всіх ЗМІ, були постійні допити, цілодобовий нагляд за мною, обшуки, в т.ч. у моїх близьких... І ось зараз подібний сценарій. Тоді тисячі людей перетягали на допити, людей саджали, відпускали, знову саджали... А потім слідчі вийшли на те, що ниточки тягнуться з Росії. І після того справу закрили, всіх відпустили, ніхто ні в кого не попросив пробачення, оце і все.


Пам’ятник білоруському поету письменнику Уладзіміру Караткевічу біля посольства
Тополя


Володимир Манько
Володимир Петранюк


Микола Коханівський

Tags: білорусь, фсб
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 21 comments