Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

І знову про наші суди

Я щойно з Шевченківського суду, де судили голову КМО ВО «Свобода» Андрія Мохника по подіях 7 листопада. (Писала про це по гарячих слідах тут).

Прізвище судді – Притула. Рішення вона винесе завтра о 12:00. Якщо Андрія визнають винним, йому загрожує штраф від 10 до 25 неоподатковуваних мінімумів (170-450 грн.).

Мохнику інкримінують ст.185 -1 «Порушення порядку організації і проведення зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій». Нагадую, «мітинг» складався з двох осіб: пана Андрія з паном Миколою і державного прапора. Після заборони суду проводити акцію на Майдані вони стояли там, щоб завертати людей, котрі не встигли про це почути, на Михайлівську площу. Цікаво, що про другого учасника акції судді «забули», його жодного разу нікуди не викликали.

Мохнику і його адвокату Олександру Башуку не дали ознайомитися із матеріалами справи – під приводом, що вони не заявляли про це клопотання. Протокол про затримання, за словами Андрія, був складений з порушенням усіх юридичних вимог. Суддя питала, чим вони можуть довести, що зареєстрували свій інформаційний пікет в КМДА до, а не після затримання (причому є фото, де Андрій демонструє зареєстровану заявку «беркутам»). І так далі.

Отже, завтра буде вирішено принципове питання: дозволено чи ні двом українцям стояти на центральній площі суверенної України з державним синьо-жовтим прапором.

* * * * * *
UPD: 29 грудня суд визнав Мохника винним і виніс попередження. Андрій не зміг довести, що подавав повідомлення до, а не після акції, і чи КМДА не мала нічого проти.

І це при тому, що:
- за законом, якщо КМДА була проти, вона мала звернутися до суду;
- ніхто взагалі не має доводити свою невияність. Це суд має доводити провину. В даному випадку - що заявка була подана після акції.

Один знайомий політик казав мені у 2004 р., що репресії влади проти проющенківських сил - це "беззубі репресії, які тільки підбурюють народ". Дійсно - якщо репресії криваві і страшні, як за Сталіна, то більшість народу стає залякана і покірна. А якщо вони такі беззубі, безглузді, явно несправедливі і провокаційні, як у нас зараз, це тільки підбурює людей на подальші виступи.
Tags: мохник, репресії, свобода, суд
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 11 comments