Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Торгівців у Києві виселяють з ринків

Матеріал ВВС про Дніпровський авторинок

На українських ринках розпочалися жорсткі перевірки діяльності підприємців. Українська влада пояснює, що таким чином наводить порядок на торгівельних точках у Києві, а продавці кажуть, що таким чином влада придушує малий бізнес.

Підприємці, які торгують на Дніпровському автомобільному ринку у Києві, влаштували акцію протесту проти їхнього виселення і вже кілька днів не залишають своїх робочих місць ні вдень, ні вночі.

"А ви б працювали, якби за вашою спиною стояла міліція, яка хоче відібрати у вас знаряддя вашої праці: мікрофон, диктофон", - питає мене Микола, дрібний підприємець з Дніпровського ринку у Києві, де він продає запасні частини для автомобілів. Він розповідає, що у понеділок був вдома, коли йому зателефонував продавець з ринку.

"Я в понеділок різав дрова, як добропорядна людина, коли дзвонить мені продавець і каже: забирають і вивозять торгове місце разом з товаром".

Підприємці розповідають, що в понеділок представники головного управління з контролю за благоустроєм Києва у супроводі міліції та невідомих осіб у бронежилетах прийшли на ринок без попередження і почали демонтувати їхні робочі місця "Купави" (автомобільні причепи-фургони) просто з товаром. Свідок цих подій, підприємець Вадим Мамедов говорить, що всі продавці були в шоці і не знали, що робити, коли кран намагався зірвати з місця і завантажити на евакуатор один із причепів з товаром.

"Краном підіймали робоче місце, яке було завантажене автомобільними акумуляторами. Кран не зміг підняти цю "Купаву", вона впала, товар розбився. Акумулятори розбилися. В середньому один такий акумулятор коштує десь 600 гривень. Ще не порахували, скільки чого розбилося, це коштувало, але річки кислоти потекли".
Міліція пильнує порядок

До інших 102 фургонів, які заплановано знести, торгівці кран не підпустили.

Вадим Мамедов говорить, що крани, які можуть в кожну хвилину знову розпочати демонтаж, стоять поблизу. Тому підприємці вирішили влаштувати нічне чергування. Вони говорять, що їхні причепи простояли на цьому місці десятки років, і весь цей час їх ніхто не чіпав. Працівники ринку зауважують, що подібні перевірки вже проводили на інших київських ринках і це схоже на якусь одну спільну стратегію, як вони говорять, "рейдів" влади.

"На мою думку, це робиться, щоб остаточно задушити малий бізнес. Маю лише таку відповідь. Інших причин я не бачу".

Керівництво ринку говорить, що запит від головного управління контролю за благоустроєм отримували і відповіли на нього. Більше запитів, запевнюють на ринку, не було.

У державних структурах твердять, що ці перевірки пов‘язані із запитом із Служби безпеки України та дорученням перевірити законність розміщення тимчасових споруд у районі Дніпровського ринку. Владислав Шелоков, прес-секретар головного управління контролю за благоустроєм говорить, що у підприємців немає дозволу на встановлення причепів.

"Це не є ринок. Це не є сам ринок, оцей Дніпровський ринок. Це за забором встановлені "Купави", тобто, трейлери, які вже фактично є торговими точками. Вони там були встановлені дуже давно, але чомусь ці підприємці, на превеликий жаль, ніколи не думали, щоб оформити їх. У них немає жодної дозвільної документації".

Пан Шелоков відкидає звинувачення підприємців у тому, що влада у такий спосіб чинить тиск на малий і середній бізнес.

"Завжди, коли ми щось демонтуємо, хтось кричить, що ми або знищуємо бізнес, або позбавляємо їх останнього джерела існування. Ми розуміємо, але ж є нормативна база, ми ж не можемо одних демонтувати, а інших ні. Треба ж, щоб був загальний підхід".

В Україні ринки, де можна купити практично все необхідне для побуту, залишаються місцем роботи для сотень тисяч людей. Уряд вже викликав протести підприємців новим податковим кодексом. Багато з них вийшли восени мітингувати на Майдан. Зараз підприємці не виключають нових протестів.

http://www.bbc.co.uk/ukrainian/news/2011/04/110407_car_market_kiev_ob.shtml

Кілька присланих мені фотографій:
Tags: підприємці
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 28 comments