Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Ганна Сінькова - перша дівчина-політв’язень


Аню Сінькову виводять із залу суду у наручниках. 1 квітня 2011 р.


29 березня міліція заарештувала 20-річну студентку, члена Національної спілки театральних діячів України, активістку протестного руху Ганну Сінькову. Її звинувачують у тому, що вона разом з іншими дівчатами засмажила яєчню на Вічному вогні у Парку слави. Справу веде слідчий Печерського РУГУ МВС майор Дмитро Володимирович Цуркан - той самий, що проводив у мене обшук і тричі мене допитував.

1 квітня Печерський районний суд відправив Ганну на час слідства у СІЗО - незважаючи на численні гарні характеристики і поруки нардепа. Зараз вона сидить на Лук’янівці, у камері разом з нею 15 ув’язнених. Ганні загрожує строк від 3 до 5 років - за статтею "Наруга над могилами".

На сайті "Братства" є деякі подробиці і контакти для допомоги Ганні:
http://bratstvo.info/bratstvo-text-23636.html

Будь ласка, зрозумійте, що відбувається.
Я була однією з перших, хто засудив вчинок цих дівчат: "Бо дуже багато людей сприймуть це як особисту образу. Не Симоненко, не Янукович, не Путін, а звичайні люди, що пам’ятають війну, що просто виросли в СРСР і для них це святе". (http://bilozerska.livejournal.com/348895.html).
Крім цього, слід чітко розмежовувати пам’ятники катам і загарбникам (Ленін, Сталін, Дзержинський, чекісти і їм подібні), які слід зносити, від пам’ятників солдатам, які загинули, захищаючи, у лавах будь-якої армії, свою Батьківщину, і до яких треба ставитись із максимальною повагою.

Давайте не будемо брехати, в тому числі самим собі. Діяльність будь-якого політичного, громадського чи мистецького об’єднання, будь-якої публічної людини чи не наполовину складається з популяризації цієї діяльності (це я навмисно уникаю слова "піар", бо більшість із вас незаслужено сприймають його як негативне). Бо люди не читають книжки письменників, яких не знають, не голосують за політиків, про яких не чули, не долучаються до об’єднань, про які їм нічого не відомо. Це не негатив і не позитив, це даність. І хто з публічних людей не визнає, що йому потрібен піар - нахабно бреше.

Те, що зробили дівчата, було невдалим кроком з привернення уваги до діяльності їхнього об’єднання і спробою показати, що вони вільні від нав’язуваних згори пафосних кліше. Вони помилились, обрали не той об’єкт, внаслідок чого співчуття до них заглушила і перекрила хвиля обурення їхнім вчинком, причому, на жаль, не тільки з боку "матьорих комуняк". Людське мислення інерційне, більшість людей сприймають як беззастережну істину те, чого їх навчили у юності.

Дівчата помилились - і навіть не тому, що "молоденькі-дурненькі", а тому, що помиляються всі, навіть імениті піар-технологи, які ведуть виборчі кампанії кандидатів у Президенти, і вигадують їм іноді таке, що ті з тріском програють вибори.

Але складу злочину - тобто НАРУГИ НАД МОГИЛОЮ - У ДІЯХ ДІВЧАТ НЕМА.
Хто зі мною не згоден - спробуйте на хвилинку подумати не за шаблоном, а самостійно - де тут наруга?

На Гробки всі люди їдять і навіть випивають на могилах. Це наша народна традиція, яку ніхто не вважає наругою над пам’яттю мертвих.

Дівчата не сказали у своєму зверненні жодного поганого слова про загиблих солдатів.
Вони лише стверджували, що на підтримання Вічного вогню іде забагато коштів, які слід було б використати на допомогу ще живим ветеранам.

З цим можна не погоджуватись (особисто я, наприклад, вважаю, що не з вічного вогню слід починати економити, а з чиїхось вертольотів і резиденцій). Але від незгоди з їхніми діями ці дії не стають наругою над пам’яттю мертвих. Наругою було б поваляти хрести на цвинтарі, чи обмалювати надгробок, чи помочитись на могилу.

А дівчата нічого не зіпсували і навіть не забруднили. І за це молода обдарована дівчина має сидіти кілька місяців у СІЗО?

Я знаю, що це заказуха, і знаю, звідки вона прийшла, але і це зараз не головне. Головне - що пішли скажені гоніння на всіх, хто здатний на будь-яку не санкціоновану згори активність.

Друзі, давайте я по-простому скажу: Аню треба витягати. Тому що це бєспрєдєл. Тому, що вона нічого злочинного не зробила. Тому що тих, які обмальовують наші будинки, мочаться у наших ліфтах і курочать невинні скульптурки у парках (ті, що дійсно малі архітектурні форми), руйнують патріотичні пам’ятники - навіть не шукають. Тому що якби Аня щось украла, вона, як раніше несудима, вже була б на підписці.
Отже, Ганна Сінькова - класичний політв’язень.

Я поки що не знаю, що для неї можна зробити. Може, хтось знає?

P.S. Особисто моє ставлення до Вічного вогню: його треба запалювати лише у військові свята, при великому зібранні народу, під військовий оркестр, із салютом. Тоді це буде урочисто, а не горітиме він взимку в безлюдному місці. Таке порожнє горіння нівелює саму повагу до подвигу. Так само, як би військові салюти були щодня.
А саме вічний вогонь має бути маленький, один на державу, у музеї військової слави, і щоб запалив його особливо заслужений ветеран (UPD: перевірити його біографію, щоб не з НКВД і не з заградзагону дідусь). А від цього вогню вже потім запалювати великі вогні у свята.
А Парк слави варто було б освятити на честь усіх загиблих за Україну.

Tags: бєспрєдєл, політв’язні
Subscribe

 • З приводу співпраці "Правого сектора" і ВО "Свобода"

  Нещодавно у деяких ЗМІ з'явилася інформація, що члени політичної партії "Правий сектор" нібито підуть на місцеві вибори по списках ВО "Свобода". З…

 • Дві історії про свободівців

  Перша про Юрка Сиротюка, якого суд відправив на 2 місяці у СІЗО за участь в подіях під Верховною Радою. Якось, коли Сиротюк був нардепом, зустріла…

 • И причем здесь Майдан?

  ДО ЧОГО ТУТ МАЙДАН? (В КОНЦЕ БУДЕТ ТО ЖЕ САМОЕ ПО-РУССКИ) Простий аргумент для тих опонентів, які ще не розучилися мислити, але чомусь…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 325 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →

 • З приводу співпраці "Правого сектора" і ВО "Свобода"

  Нещодавно у деяких ЗМІ з'явилася інформація, що члени політичної партії "Правий сектор" нібито підуть на місцеві вибори по списках ВО "Свобода". З…

 • Дві історії про свободівців

  Перша про Юрка Сиротюка, якого суд відправив на 2 місяці у СІЗО за участь в подіях під Верховною Радою. Якось, коли Сиротюк був нардепом, зустріла…

 • И причем здесь Майдан?

  ДО ЧОГО ТУТ МАЙДАН? (В КОНЦЕ БУДЕТ ТО ЖЕ САМОЕ ПО-РУССКИ) Простий аргумент для тих опонентів, які ще не розучилися мислити, але чомусь…