?

Log in

No account? Create an account
липень 2019   01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Фронт зима

Фотозвіт з Маршу захисників Києва

Posted on 2011.04.03 at 18:45
Tags: ,
На моїй пам’яті це перша подібна акція. Бо зазвичай люди збираються і проводять невеличкі пікети, а то й більш активні дії маленькими групами, кожна проти "своєї" незаконної забудови.
Сьогодні ж зібралися всі - ініціативні групи мешканців з різних куточків Києва, що роками добиваються припинення незаконного будівництва, активісти громадських організацій (але без символіки), велосипедисти з плакатиками "мінус одне авто", що вимагають створення нарешті велосипедних доріжок.

Народ зібрався, відповідно, дуже різний. Бачила "матьорих" націоналістів і молодь з дредами і растаманською символікою. Дехто - у клоунських масках, дехто - з марлевими пов’язками на обличчі. Зворушила старенька бабця з двома ціпками біля "контрсистемного" плакату "Вийди на вулицю, поверни собі місто!". Деякі люди були з дітьми і навіть з немовлятами.

Ще - кидалося у вічі, що більшість присутність не були призвичаєні до участі у масових акціях. Принаймні, ще на початку, у Золотоворітському сквері, один з ведучих пояснював, як реагувати на можливі провокації, і якими вони бувають: "Наприклад, до вас можуть підійти і почати казати: "Що ви тут ходите, все одно це нічого не дасть!". Або: "Скільки вам заплатили?". Або: "Що ти тут ходиш, як дурочка, йшла би вчитись, чи там, дітей народжувати".

Починали доволі млявенько, майже без кричалок, але поки дійшли до великої незаконної забудови біля метро "Театральна", яка, за словами учасників акції, "пережила трьох президентів і трьох мерів", все встало на свої місця. Люди пропонували позитивні кричалки, типу "Захисти природу!", "Вулиці міста - велосипедистам!" тощо, і їх підхоплювали, але якимсь незрозумілим чином все одно все закінчувалося "Зека на нари!" і "Банду геть!".

Час від часу колона зупинялася, усі бажаючі виступали з промовами. Найбільші овації зірвала середнього віку жіночка, яка виступила з маленькою пропозицією: задля економії державних коштів зобов’язатися самим розібрати незаконну забудову :) А ще одна учасниця запропонувала, щоб платили за все ті, хто будував.

Дві найдовші зупинки були біля забудови на метро "Театральна" і напроти КМДА. Далі колона пішла на Європейську площу, до незаконної забудови біля готелю "Дніпро", а далі біля Українського дому мав розпочатися ще один мітинг і концерт, але мені вже час було бігти...

ВИМОГИ МАРШУ ЗАХИСНИКІВ КИЄВА

1. ЗАХИСТИТИ ЗЕЛЕНІ НАСАДЖЕННЯ! Припинити незаконні вирубки зелених зон. Негайно відновлювати ті зелені насадження, котрі було неправомірно знищено. Змінити законодавство з метою посилити санкції щодо замовників незаконних вирубок.

2. НІ ЗАБУДОВІ ІСТОРИЧНОГО ЦЕНТРУ! Вимагаємо ввести мораторій на нове будівництво в історичному центрі, законодавчо обмежити існуючі забудови у центрі по висотності до 25 метрів, негайно зупинити всі будівництва в буферних зонах Софії та Лаври.

3. КУЛЬТУРА МАЄ ЖИТИ! Ввести мораторій на виселення чи приватизацію музеїв, книжкових магазинів та бібліотек. Переглянути рішення про відчуження таких об’єктів за останні 5 років. Надати гідне приміщення Музею історії Києва.

4. КИЄВУ - ВЕЛОСИПЕДИ, ВЕЛОСИПЕДИСТАМ - КИЇВ! Створити велосипедну інфраструктуру європейського рівня як необхідну складову підготовки до Європейської футбольної першості: доріжки, стоянки, прокат.

5. МІСТО МАЄ БУТИ ЧИСТИМ! Забезпечити всі громадські місця достатньою кількістю сміттєвих урн і баків для роздільного збору сміття, у тому числі в зонах пересування пішоходів (встановити у місті урни через кожні 60-100 метрів, а також біля кожної лавки та забезпечити своєчасне прибирання сміття з них). За розкидання сміття – штрафувати.

6. НІ ЗАКОНУ ПРО ГОРОДОМОР! Негайно прийняти закон, котрий зупиняє дію лобістського закону <<Про регулювання містобудівної діяльності>>. За участі громадськості розробити новий закон.

7. ПАМЯТКАМ - ВІДКРИТИЙ РЕЄСТР! Оприлюднити у наявному стані для вільного доступу всіх громадян України Державний реєстр нерухомих пам'яток України і надалі негайно публікувати будь-які зміни до нього.

8. НІ ГРАБУНКУ КИЯН ЧЕРЕЗ БЮДЖЕТ, ТАРИФИ І ДЕРИБАН МАЙНА! Припинити необґрунтовані підвищення цін на опалення і транспорт, непрозору приватизацію та розбазарювання міського бюджету, зокрема на потреби окремих релігійних організацій. Покарати чиновників, винних у вказаних злочинах.

9. НІ ЦЕРКОВНИМ РЕЙДЕРАМ! Негайно звільнити самовільно захоплені представниками окремих конфесій зелені зони та історичні місця.


Comments:


stepan53
stepan53 at 2011-04-03 15:58 (UTC) (Посилання)
Оленка спасибі за цікаву інформацію!
Розмістив http://starog1.ucoz.ru/
Сергій Кубряк
Сергій Кубряк at 2011-04-03 17:26 (UTC) (Посилання)

народ

Якесь в наших людей безмежне терпіння:ціни,тарифи,політв'язні, незаконна забудова...Чому?Коли вони прокинуться?
22he_travnya at 2011-04-03 17:59 (UTC) (Посилання)

Бракує лідерів

 
(Анонімно) at 2011-04-03 22:12 (UTC) (Посилання)

Re: Бракує лідерів

лідером має стати кожен небайдужий українець!

А мені сподобалося розмаїття "зірок" на марші))
Хтось знає що означає той плакат із перекресленим дельфіном у дівчинки?
(Deleted comment)
(Deleted comment)
(Deleted comment)
Так істерично склалося.
horbal at 2011-04-04 08:44 (UTC) (Посилання)

Re: народ

+1
igordaily
igordaily at 2011-04-03 17:36 (UTC) (Посилання)
дякую за репортаж!
"Дівчина з іншого життя"
afina_ua at 2011-04-03 17:53 (UTC) (Посилання)
Потім було досить цікаве продовження:) Півсотні людей пішли до Щекавиці. Відучора організаторам акції повідомили, що там знесли ледь не півгори і починають забудову. Там вимагали, щоб приїхав забудовник і показав документи. Було веселенько=)
(Deleted comment)
rheinmetal
rheinmetal at 2011-04-04 21:23 (UTC) (Посилання)
Якраз рівно 50 осіб.

Щонайменше 44 особи пішки, можете порахувати на відео:
http://www.youtube.com/watch?v=srhrB2sFMp8

І 6 осіб на двох машинах що приїхали на місце.
bartalomeo
bartalomeo at 2011-04-03 20:37 (UTC) (Посилання)
Чудовий репортаж! Мій на Фейсбуці. Ти там теж пару разів в кадр потрапила :)
Sergey Kovalyov
skovalyov at 2011-04-03 21:40 (UTC) (Посилання)
А что там делает Ильенко? И "свободовцы" вообще? Это марш за украинский Киев? :-)
(Анонімно) at 2011-04-03 21:54 (UTC) (Посилання)

А що їм ще треба? - Влада і гроші звісно!

а що вони там можуть робити? звичайно ж влаштовувати провокації і руйнувати такі громадянські рухи зсередини.
Так само діє Михальчишині Фаріон натравлюючи одних українців на інших...
Мені згадався той момент коли вони на акції проти Табачника почали скандувати "Революція", потім ті 20 чоловік розійшлися, ніякої революції не відбулось, зате сама акція була сплюндрована і МОС не пішло на поступки студентам. Ось так працюють провокатори в народі!
22he_travnya at 2011-04-03 22:00 (UTC) (Посилання)

З програми ВО Свобода

Зберігати наявні заповідні території та парки і створювати нові рекреаційні зони

Розвивати мережі концертних залів, кінотеатрів, книгарень, виставкових залів та галерей, забезпечивши для них сприятливі умови оренди

Дозволяти передавати у власність об'єкти історично-культурної спадщини, з метою їх відновлення, збереження та ефективного функціонального використання, за умови виконання інвестором державних вимог реставраційних та інвестиційних зобов'язань. У разі їх невиконання повертати об'єкт у державну власність

Реформувати житлово-комунальне господарство на ринкових засадах

Запровадити довгострокову державну програму культивування в суспільстві здорового способу життя, що включає пропаганду духовного і фізичного здоров'я ...

http://www.svoboda.org.ua/pro_partiyu/prohrama

Аналогії з вимогами маршу бачите, чи не так?
Sergey Kovalyov
skovalyov at 2011-04-03 22:02 (UTC) (Посилання)

Re: З програми ВО Свобода

Какая разница, какая "программа" у марионеточной партии чокнутых нацистов? Что хозяева прикажут, то и будут делать.
22he_travnya at 2011-04-03 22:05 (UTC) (Посилання)

Нащо тоді запитуєте про "український Київ"?

 
Via
viaaaa at 2011-04-03 23:06 (UTC) (Посилання)

Re: З програми ВО Свобода

Чого тошниш? У закордонах погано годують?
Sergey Kovalyov
skovalyov at 2011-04-04 08:19 (UTC) (Посилання)

Re: З програми ВО Свобода

Как сам себя накормишь, так и будет. Всяко лучше, чем кости, которые кидает Партия регионов своим послушным собачкам из ВО "Свобода".
(Анонімно) at 2011-04-04 07:53 (UTC) (Посилання)

а та вівця з бендерою на голові, теж захисник?

як на мене - натуральний провокатор.

А як бо ні, то треба було ше червоний прапор в натовп, та й клоунські маски всім роздати.

Ну чому, як нормальна акція - обов'язково знайдеться хтось на попіаритися....
ivan_911
ivan_911 at 2011-04-04 08:21 (UTC) (Посилання)
Їм би мітли взяти та мусорні пакети, або інстумент який, скинутись на цемент, трохи попрацювати - ціни б не було.
Бабаболки картонні.
(Анонімно) at 2011-04-07 06:21 (UTC) (Посилання)
А Ви там побачили хоча б один " Свободівський" прапор ???
Я не є членом ВО " Свобода " , проте , якщо людям не байдуже до ситуації в їх рідному місті , то що , вони не мають права туди з'явитися тільки через приналежність до партії ???
Як на мене , Ваші слова , щодо провокаторів - абсурдні!
І мені , як політологу , дуже дивно спостерігати такий Ваш хід думок , бо , якби Ви були достатньо проінформовані про внутрішньополітичну ситуацію , Ваші слова були б кардинально іншими!
Previous Entry  Next Entry