Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Фотозвіт з Маршу захисників Києва

На моїй пам’яті це перша подібна акція. Бо зазвичай люди збираються і проводять невеличкі пікети, а то й більш активні дії маленькими групами, кожна проти "своєї" незаконної забудови.
Сьогодні ж зібралися всі - ініціативні групи мешканців з різних куточків Києва, що роками добиваються припинення незаконного будівництва, активісти громадських організацій (але без символіки), велосипедисти з плакатиками "мінус одне авто", що вимагають створення нарешті велосипедних доріжок.

Народ зібрався, відповідно, дуже різний. Бачила "матьорих" націоналістів і молодь з дредами і растаманською символікою. Дехто - у клоунських масках, дехто - з марлевими пов’язками на обличчі. Зворушила старенька бабця з двома ціпками біля "контрсистемного" плакату "Вийди на вулицю, поверни собі місто!". Деякі люди були з дітьми і навіть з немовлятами.

Ще - кидалося у вічі, що більшість присутність не були призвичаєні до участі у масових акціях. Принаймні, ще на початку, у Золотоворітському сквері, один з ведучих пояснював, як реагувати на можливі провокації, і якими вони бувають: "Наприклад, до вас можуть підійти і почати казати: "Що ви тут ходите, все одно це нічого не дасть!". Або: "Скільки вам заплатили?". Або: "Що ти тут ходиш, як дурочка, йшла би вчитись, чи там, дітей народжувати".

Починали доволі млявенько, майже без кричалок, але поки дійшли до великої незаконної забудови біля метро "Театральна", яка, за словами учасників акції, "пережила трьох президентів і трьох мерів", все встало на свої місця. Люди пропонували позитивні кричалки, типу "Захисти природу!", "Вулиці міста - велосипедистам!" тощо, і їх підхоплювали, але якимсь незрозумілим чином все одно все закінчувалося "Зека на нари!" і "Банду геть!".

Час від часу колона зупинялася, усі бажаючі виступали з промовами. Найбільші овації зірвала середнього віку жіночка, яка виступила з маленькою пропозицією: задля економії державних коштів зобов’язатися самим розібрати незаконну забудову :) А ще одна учасниця запропонувала, щоб платили за все ті, хто будував.

Дві найдовші зупинки були біля забудови на метро "Театральна" і напроти КМДА. Далі колона пішла на Європейську площу, до незаконної забудови біля готелю "Дніпро", а далі біля Українського дому мав розпочатися ще один мітинг і концерт, але мені вже час було бігти...

ВИМОГИ МАРШУ ЗАХИСНИКІВ КИЄВА

1. ЗАХИСТИТИ ЗЕЛЕНІ НАСАДЖЕННЯ! Припинити незаконні вирубки зелених зон. Негайно відновлювати ті зелені насадження, котрі було неправомірно знищено. Змінити законодавство з метою посилити санкції щодо замовників незаконних вирубок.

2. НІ ЗАБУДОВІ ІСТОРИЧНОГО ЦЕНТРУ! Вимагаємо ввести мораторій на нове будівництво в історичному центрі, законодавчо обмежити існуючі забудови у центрі по висотності до 25 метрів, негайно зупинити всі будівництва в буферних зонах Софії та Лаври.

3. КУЛЬТУРА МАЄ ЖИТИ! Ввести мораторій на виселення чи приватизацію музеїв, книжкових магазинів та бібліотек. Переглянути рішення про відчуження таких об’єктів за останні 5 років. Надати гідне приміщення Музею історії Києва.

4. КИЄВУ - ВЕЛОСИПЕДИ, ВЕЛОСИПЕДИСТАМ - КИЇВ! Створити велосипедну інфраструктуру європейського рівня як необхідну складову підготовки до Європейської футбольної першості: доріжки, стоянки, прокат.

5. МІСТО МАЄ БУТИ ЧИСТИМ! Забезпечити всі громадські місця достатньою кількістю сміттєвих урн і баків для роздільного збору сміття, у тому числі в зонах пересування пішоходів (встановити у місті урни через кожні 60-100 метрів, а також біля кожної лавки та забезпечити своєчасне прибирання сміття з них). За розкидання сміття – штрафувати.

6. НІ ЗАКОНУ ПРО ГОРОДОМОР! Негайно прийняти закон, котрий зупиняє дію лобістського закону <<Про регулювання містобудівної діяльності>>. За участі громадськості розробити новий закон.

7. ПАМЯТКАМ - ВІДКРИТИЙ РЕЄСТР! Оприлюднити у наявному стані для вільного доступу всіх громадян України Державний реєстр нерухомих пам'яток України і надалі негайно публікувати будь-які зміни до нього.

8. НІ ГРАБУНКУ КИЯН ЧЕРЕЗ БЮДЖЕТ, ТАРИФИ І ДЕРИБАН МАЙНА! Припинити необґрунтовані підвищення цін на опалення і транспорт, непрозору приватизацію та розбазарювання міського бюджету, зокрема на потреби окремих релігійних організацій. Покарати чиновників, винних у вказаних злочинах.

9. НІ ЦЕРКОВНИМ РЕЙДЕРАМ! Негайно звільнити самовільно захоплені представниками окремих конфесій зелені зони та історичні місця.

Tags: будівельний конфлікт, київ
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 19 comments