Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Конгрес Українських Націоналістів провів акцію на підтримку Івана Дем’янюка29 березня КУН пікетував посольство Німеччини в Києві з вимогою не засуджувати 90-річного українця Івана Демянюка, щодо якого ведеться судовий процес в місті Мюнхен. Прокуратура Мюнхена звинувачує Дем’янюка у злочинах проти людства в період Другої світової війни та вимагає покарання – 6 років тюрми.

Івана Дем’янюка обвинувачують не вперше. У 80-х роках минулого століття він був засуджений в Ізраїлі до страти, але Верховний суд цієї країни, переглянувши матеріали справи, повністю його виправдав. Під час перегляду матеріалів Верховний суд встановив, що деякі документи, які були надані суду радянським КДБ сфальшовані.

Конгрес вважає, що справа Дем’янюка є політичною. На наш погляд, він став жертвою міжнародного зговору, метою якого є перекласти вину за злочини під час Другої світової війни на українців. Така політична оборудка може відбутись лише за участі в неї спецслужб ряду країн, які не бажають бачити Україну незалежною.

Під час пікету виступали голова Секретаріату КУН Володимир Манько та правозахисник Олександр Гудима. Під кінець акції до посольства було передано листа зі зверненням Конгресу до суддів Земельного суду міста Мюнхен, в якому містився заклик проявити об’єктивність та гуманізм, прийняти не політичне, а правове, засноване на неспростовних фактах, рішення.

Досі я цитувала реліз КУН. Зараз напишу від себе про своє ставлення до справи Дем’янюка.
У мене недостатньо інформації, щоб сформувати власну думку щодо того, винен Дем’янюк чи ні у тому, що йому інкримінують.

Але, по-перше, я вважаю негідним переслідувати 90-річного діда (якби йому хоч 70 було). Його вже чимало тягали по судах і, пишуть, навіть засуджували до страти. Тобто, навіть якщо він винен - він уже покараний. Дайте діду дожити спокійно.

По-друге, несправедливо, що імовірного охоронця німецького концтабору тягають по судах, а сотні охоронців радянських концтаборів брязкають орденами. Якщо судити - то судити всіх, адже навряд чи хто буде стверджувати, що радянські концтабори були гуманніші за німецькі.

По-третє, КУНівці мають рацію: чому етнічного українця судять за фашизм саме у Німеччині, яка, з одного боку, є батьківщиною націонал-соціалізму, а з іншого - запобігає зараз перед Москвою? Не їм українців судити.


Tags: кун, суд, європа
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 39 comments