Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

"Поетичний марафон" на підтримку політв’язнів (фото, відео)

Сходила на другу половину заходу. Побачила купу добрих знайомих. Люди скидались на допомогу політв’язням хто скільки міг.
Провести захід на Майдані не вийшло - звідти "попросили" менти, бо на Майдані вчергове ставлять чергову потужну сцену для якоїсь попси. Перемістилися, як і планувалося початково, до виходу з метро "Хрещатик".

Там теж вийшло не супер, бо в кількох метрах підлітки під гучну гоцалку танцювали брейк, і навколо них, як зазвичай, зібрався натовп глядачів. В результаті патріотичні пісні з озвучки і виступи учасників трохи перекривалися цією гоцалкою.
І взагалі, Хрещатик у вихідний день і взагалі Хрещатик - не найкраще місце для читання віршів. Скільки разів казала - зараз не час поетів взагалі, і тому поетичні вечори мають бути камерні, у закритому тихому приміщенні, для любителів, а не в центрі міста, де ходять байдужі перехожі з пивом.

Формат людного місця і взагалі заходу, не розрахованого лише на своїх, - виступи музикантів і співаків. Подумалось мені, що якби на сьогоднішній захід прийшла відома людина - будь-хто, кого знають в обличчя - і почала б казати промову чи декламувати вірші - перехожі б не зупинялися послухати, і будь-яка нікому не відома дівчинка з гітарою (якщо, звісно, вона вміє грати і співати) дала б їй фору.

Поки мене не було, виступили Артем Полежака і ще кілька людей. Хлопчик років 13 (про нього розповіла мені Катря Коханівська) попросився виступити і несподівано прочитав, може, ще дитячий, але бойовий вірш про те, що треба братися до зброї проти олігархів і визволяти політв’язнів.

Передзвін прочитав вірш Славка Артеменка, молода дівчина Ярослава - "Лист із запорізького СІЗО" авторства Надії Моклюк. Гарні вірші, я знімала на відео, послухаєте.
Роксолана почала співати, але обірвала і вибачилась - через музику "брейк-денсерів" не чула власну гітару.

Коротше, перший млинець трохи комом, але, дасть Бог, не останній. Головне - усіма можливими засобами привертати увагу суспільства до політв’язнів.


Микола Коханівський і Кость ЗацарнийБрейк-денсери


Катруся і Микола КоханівськіПередзвін

Tags: вірші чужі, політв’язні, репресії
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 16 comments