Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

„Російські свята з присмаком репресій"

Сьогодні активісти Ініціативи «Солідарність» і Союзу Гетьманців-державників України провели пікетування посольства РФ. Мета – привернути увагу до політичнх репресій в Росії, від яких страждають громадські активісти і журналісти.


Хлопці встановили біля посольства ялинку і прикрасили її вперемішку фотографіями репресованих (метафора – репресії в якості новорічних подарунків влади росіянам) і портретами Путіна. Упаси Боже, вони ніяк не натякали на його майбутню долю після втрати влади :)
Учасники акції підготували «Посилку до Москви» - сухарі і апельсини у картонній коробці. Для затриманих, звичайно, а знов-таки не для Путіна :)


До пікетувальників вийшов «черговий дипломат» (сам так представився) Юрій Пасютін, очима схожий на старого кагебіста, посилку не взяв, порадивши відправити її поштою, і довго розказував про те, що Росія – правова держава, і винні чи не винні затримані, вирішить суд. Якщо на суді вони вестимуть себе неадекватно, звичайно, можуть отримати і 15 діб. І так далі.Від себе: хлопцям і дівчатам, що організували і провели пікет, величезний респект. Окремий респект автору креатива.
Їх було лише 5 або 6 чоловік, а журналістів було набагато більше, в тому числі кілька телеканалів.

Я знаю, тут є любителі, котрі скажуть, що Російське посольство слід було підірвати, а не влаштовувати біля нього ліберастичні акції. Але ж вони його не підірвуть. І на акцію не прийшли.
А ті, що прийшли, зробили велику справу. Конкретніше – максимум того, що можуть зробити 5 молодих українців за нинішньої геополітичної ситуації – ще раз привернути увагу до того, що робить Кремль.
Буде від цього затриманим краще чи ні – я не знаю. Але для них і для їхніх, на жаль, багатьох наступників було зроблено все, що можливо.ДОВІДКА (взята з прес-релізу):

За останні два тижні в Росії відбулася низка політичних репресій:

– Олег Козловський, лідер молодіжного руху «Оборона», маючи ранг офіцера запасу, був затриманий і незаконно призваний до армії як рядовий. Сьогодні його утримують у військовій частині в Рязанській обл.;
– затримання російських активістів під час акції проти призову Олега Козловського. Один із затриманих був побитий співробітниками міліції;
– арешти свідків під час судового засідання щодо акцій (в тому числі доньки публіциста Віктора Шендеровича). Через кілька днів на них чекає суд, і їм загрожує 15 діб арешту;
– висилка з країни опозиційної журналістки Наталії Морарь (громадянки Молдови);
– нез'ясована загибель активіста руху «Другая Россия» Юрія Червочкіна (до того над ним було встановлено зовнішнє спостереження УБОП).
Tags: акції, гетьманці, посольство рф, путін, репресії, росія, рф, сгду, фото
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 26 comments