Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Солідарність з білоруськими націоналістами (фото)

Сьогоднішня акція "Свободи", проведена спільно з білоруськами націоналістами, наклалася на "Автомайдан". В результаті на "Автомайдані" я була не до кінця, а на акції "Свободи" не з початку :( Через це вирішила власний текст не писати, а скористатися свободівським релізом. Але якщо коротко і від себе: сьогодні у білорусів свято - День Волі, і на честь цього дня націоналісти пікетували посольство Білорусі, протестуючи проти проросійських режимів і політичних репресій.

25 березня 2011 року біля Посольства Республіки Білорусь Київська міська організація Всеукраїнського об'єднання «Свобода» провела акцію солідарності з білоруськими патріотами, присвячену білоруському Дню Волі – традиційному національному святу, річниці утворення Білоруської Народної Республіки. Захід відбувся спільно з білоруськими націоналістами.

Свободівці вийшли до посольства із вимогою звільнити білоруських патріотів з-за грат. Білоруські націоналісти ж вимагали припинити русифікацію країни.

Під час заходу українці та білоруси вигукували гасла «Свободу політв’язням!», «Живе незалежна Білорусь! Хай живе вільна Україна!», «Свобода народам – свобода людині!».

На акції з білоруської сторони виступили опозиційні лідери – голова оргкомітету зі створення руху солідарності «Разом» В’ячеслав Сівчик, лідер білоруської організації «Правий Альянс» Юрась Каретніков та політв’язень Артем Дубський. Вони повідомили, що подібні акції на честь святкування білоруського Дня Волі відбуватимуться сьогодні по всій Білорусі о 18-й годині. В’ячеслав Сівчик зазначив, що вже нині вранці відбулися арешти патріотів з метою зірвати відзначення святого для всіх білорусів дня. З 6-ї ранку арештовано біля 70 осіб (цифра від Ігоря Коктиша - О.Б.). А площа Якуба Коласа у Мінську перекрита з 7 ранку. «Так режим готується до звичайної акції білоруських патріотів. Та ми розуміємо, що історію ще нікому не вдавалося скасувати», - зазначив Вячеслав Сівчик.

Під час виступу голова Київської міської організації ВО «Свобода» Андрій Іллєнко зазначив:

«Метою акції, що відбувається з ініціативи білоруських побратимів, є показати солідарність українських націоналістів з білоруським народом та з білоруськими патріотами, яких переслідує та репресує режим Лукашенка. Ми підтримуємо білоруських націоналістів, яких кидають за грати лише тому, що вони патріоти, лише за те, що вони розмовляють білоруською мовою і не хочуть, щоби їхня країна перетворювалася на колонію чужої держави.

Фактично в Білорусі створено режим, який спирається на заперечення титульної нації. Результатом цього є те, що лише 16% школярів навчаються білоруською. В Україні у великій мірі відбувається спроба створити такий самий режим – побудувати авторитарну диктатуру, засновану на запереченні культури, мови, історії титульної нації. І все це робиться в інтересах Москви, в інтересах імперського реваншу.

Ми проводимо цю акцію у білоруський День Волі – річницю створення Білоруської Народної Республіки, яка була знищена у процесі більшовицької окупації.

Ми простягаємо руку допомоги нашим білоруським побратимам, адже у наших інтересах, щоби Білорусь була незалежною, національною, щоби ми з нею могли мати дружні, братські відносини. Більш ніж упевнений, що у білоруських патріотів така сама мета. Тільки сильна, незалежна українська держава зможе стати надійним партнером, надійним другом Білорусі. І ми разом зможемо протистояти московській експансії, стати основою вісі нової Європи, яка буде базуватися на національних, а не космополітичних чи імперських засадах.

Ми віримо, що Білорусь обов’язково буде національною державою, що в цій країні будуть сильні націоналістичні партії, які творитимуть політику держави».

Після закінчення мітингу білоруські націоналісти намагалися передати через посольство резолюцію із вимогами до влади Білорусі, але з будівлі до них ніхто не вийшов.

Далі білоруси поклали гвоздики кольорів національного прапору Білорусі до пам’ятника Тарасові Шевченку.
В’ячеслав Сівчик
Юрась Каретніков
Руслан Андрійко


Юрко Ноєвий

Tags: білорусь, свобода
Subscribe

 • Сільвер Кусака, блакитнооке дитя

  Щось я давно вам не показувала свою малечу. Їх у мене двоє - Ефка і Сільвер. Оцьому малому ще немає трьох місяців. Як і Ефка, він сильно хворів,…

 • Ефка хвора

  Ефка важко хвора. Діагноз - вірусний ентерит. Шанси вижити - приблизно 50/50. Ввечері вона була ще нормальна - може, трохи менше їла, ніж…

 • Купання Ефки Собакіної, собачої дочки

  З Ефкою Собакіною, сподіваюся, ви уже знайомі? Зараз до вашої уваги відео, на якому двоє бійців з мого підрозділу (обоє, до речі, з нами з перших…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 67 comments

 • Сільвер Кусака, блакитнооке дитя

  Щось я давно вам не показувала свою малечу. Їх у мене двоє - Ефка і Сільвер. Оцьому малому ще немає трьох місяців. Як і Ефка, він сильно хворів,…

 • Ефка хвора

  Ефка важко хвора. Діагноз - вірусний ентерит. Шанси вижити - приблизно 50/50. Ввечері вона була ще нормальна - може, трохи менше їла, ніж…

 • Купання Ефки Собакіної, собачої дочки

  З Ефкою Собакіною, сподіваюся, ви уже знайомі? Зараз до вашої уваги відео, на якому двоє бійців з мого підрозділу (обоє, до речі, з нами з перших…