Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Пікет на захист "Газети по-київськи"

Сьогодні, 24 березня 2011 р., журналісти "Газети по-київськи", яка не виходить з 11 березня ("Причини того, що нас не друкують - політична цензура і тиск інвестора"), а також інші представники ЗМІ і громадські активісти пікетували Банкову, вимагаючи відновити вихід газети і її регіональних випусків, а також виплатити журналістам зарплату.

"Ви вже знаєте, що з 11 березня «Газета ...»виходить тільки в інтернеті. Причина-друкарня УПМ, що належить нашому інвесторові, відмовляється друкувати тираж. Наші рахунки в банку, які належать тому ж інвесторові, заморожені. Тиснуть на нас з політичних міркувань: «Газета...», висвітлюючи стан справ в найрізноманітніших сферах суспільного життя, завжди мала свою позицію.
На сьогоднішній день, як ви бачите, тиск не припиняється. Мабуть, змінивши керівництво, розраховують змінити й політику редакції, залишивши від нинішнього видання тільки логотип".


Учасники пікету тримали гасла: "Свободу слову і газеті!", "Миллиардер, не позорься!", "Верните городу газету!", "Вільним киянам - вільну газету!" тощо, скандували: "Дайте свободу - решту заробимо!", співали "Як тебе не любити, Києве мій".

На акцію, зокрема, прийшла прес-секретар Президента Дарка Чепак і довго про щось розмовляла з головредом ГПК Сергієм Тихим.

Траплялися мені нещодавно результати дослідження, згідно якого у США 2010 рік був переламним - Інтернет-ЗМІ отримали перевагу над газетами за кількістю читачів і доходами від реклами.
І ось ми наочно бачимо, чому так відбувається. При однаковій кількості читачів паперова газета потребує значно більше матеріальних ресурсів, ніж Інтернет-ЗМІ, і через це вона є більш вразливою і більше залежить від "грошових мішків". Захотів олігарх - і закрив газету. Захотів - і поміняв керівництво чи редакційну політику...
Головред "Газети по-київськи" Сергій Тихий і прес-секретар Президента Дарка ЧепакP.S.: Зателефонував мені Олександр Місюра, який вже давно голодує на Банковій, вимагаючи відставки Могильова.

Пан Місюра каже, що у зв’язку з тим, що на завтра планується велика акція біля Адміністрації Президента за участі автомобілістів, які приїдуть завтра до Києва у рамках Автопробігу протесту, активісти спробували підвезти на Банкову кілька піддонів для створення імпровізованої сцени. Одразу ж зібралося все міліцейське керівництво Києва, приїхав "Беркут", машину, яка привезла піддони, арештували, самі піддони звалили біля будинку Спілки письменників і доручили комунальникам їх забрати.
Tags: журналістика, пікет
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 28 comments