Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Справа Рафальського: Маленька перемога над катами в погонах

Сьогодні, 24 березня 2011 р., у Верховному суді розглядалася скарга адвоката Бущенка в інтересах Олександра Рафальського, який отримав довічне ув’язнення за нібито вбивство 4-х людей, якого, як свідчить безліч доказів, зібраних батьками і правозахисниками, він не скоював і навіть ніколи не бачив убитих. Всі матеріали слідства, показані мені колись його мамою Тамарою Михайлівною, явно шиті білими нитками, а факт жахливих катувань Рафальського «правоохоронцями» визнала Міжнародна Амністія, розібратися у цій справі вимагав від ГПУ Верховний комісар з прав людини ООН.

Усі подробиці про справу Олександра Рафальского:
http://bilozerska.livejournal.com/276683.html
http://bilozerska.livejournal.com/415261.html
http://hr-lawyers.org/index.php?id=1265991952

Сьогоднішнє судове засідання відбулося у складі – судді Олег Кривенда, Олександр Прокопенко і Тетяна Гошовська, а також представник Генпрокуратури Тарас Тилик.

Адвокат Аркадій Бущенко попросив касаційний суд скасувати постанову апеляційного суду і залишити в силі постанову суду першої інстанції. Річ у тім, що 14 грудня 2009 р. суддя Печерського районного суду Києва Смик скасувала постанову слідчого Кармана про відмову в порушенні кримінальної справи проти працівників міліції, які били Рафальського, - Бурмакова, Шевчука і Трясуна.

Апеляційний суд 27 січня 2010 р. скасував постанову Печерського суду, тому що прокуратура не погодилась із цим рішенням.

Але сьогодні у Верховному Суді прокурор Тилик підтримав клопотання адвоката Бущенка про відміну рішення апеляційного суду, і суд задовольнив це клопотання. Постанову апеляційного суду скасовано, справу направлено на новий апеляційний розгляд.

Батько Рафальського Анатолій Адольфович, який теж брав участь у сьогоднішньому засіданні, спробував підняти тему про катування і викрадення сина, але один із суддів заперечив: «Ми перевіряємо законність судових рішень, в даному разі рішення апеляційного суду, який скасував рішення суду першої інстанції, а про тілесні ушкодження зараз не треба казати».


Батьки Олександра Рафальського Тамара Михайлівна і Анатолій Адольфович і адвокат Аркадій Бущенко біля Верховного Суду.

Моє коротеньке інтерв’ю з адвокатом Аркадієм Бущенком

А. Бущенко: Постанова апеляційного суду лише затягнула весь процес і з юридичної точки зору була зовсім необґрунтованою.

- А як склалася доля тих ментів, що катували Рафальського?
- Я не стежу особливо за їхньою кар’єрою, але знаю, що слідчий, який причетний до цих подій, дуже добре просувається службовими сходами, і наскільки мені відомо, працює зараз у генпрокуратурі.

- Якщо буде доведена вина правоохоронців у катуванні, чи допоможе це змінити вирок Рафальському?
- Не можу дати однозначну відповідь, оскільки Рафальский не давав зізнання, він не зізнався у злочині навіть попри всі катування. Але його "співучасники", яких разом з ним засудили, давали визнавальні покази, і на підставі цих самих показів він був засуджений. Зараз ми будемо ініціювати паралельні процедури, і якщо буде доведено, що їхні покази дані під тортурами, це дуже вагома підстава для перегляду вироку Рафальському.

Зараз у нас є висновок медексперта про те, що покази обвинувачуваних абсолютно не відповідають судово-медичним даним, зібраним на попередньому слідстві. Це вже є підставою для перегляду справи.

- Сьогоднішнє рішення Верховного суду не означає, що проти катів у погонах порушать кримінальну справу?
- Ні, буде новий апеляційний розгляд, на якому буде вирішуватися питання про законність і обґрунтування рішення суду першої інстанції.

Начебто і невелика поки що перемога, але мама, почувши рішення суду, плакала від щастя. Вона твердо вірить, що сина удасться витягти.

Tags: бєспрєдєл, мєнти, суд
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 4 comments