?

Log in

No account? Create an account
липень 2019   01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
На Покрову-2006

Справа Рафальського: Маленька перемога над катами в погонах

Posted on 2011.03.24 at 12:48
Tags: , ,
Сьогодні, 24 березня 2011 р., у Верховному суді розглядалася скарга адвоката Бущенка в інтересах Олександра Рафальського, який отримав довічне ув’язнення за нібито вбивство 4-х людей, якого, як свідчить безліч доказів, зібраних батьками і правозахисниками, він не скоював і навіть ніколи не бачив убитих. Всі матеріали слідства, показані мені колись його мамою Тамарою Михайлівною, явно шиті білими нитками, а факт жахливих катувань Рафальського «правоохоронцями» визнала Міжнародна Амністія, розібратися у цій справі вимагав від ГПУ Верховний комісар з прав людини ООН.

Усі подробиці про справу Олександра Рафальского:
http://bilozerska.livejournal.com/276683.html
http://bilozerska.livejournal.com/415261.html
http://hr-lawyers.org/index.php?id=1265991952

Сьогоднішнє судове засідання відбулося у складі – судді Олег Кривенда, Олександр Прокопенко і Тетяна Гошовська, а також представник Генпрокуратури Тарас Тилик.

Адвокат Аркадій Бущенко попросив касаційний суд скасувати постанову апеляційного суду і залишити в силі постанову суду першої інстанції. Річ у тім, що 14 грудня 2009 р. суддя Печерського районного суду Києва Смик скасувала постанову слідчого Кармана про відмову в порушенні кримінальної справи проти працівників міліції, які били Рафальського, - Бурмакова, Шевчука і Трясуна.

Апеляційний суд 27 січня 2010 р. скасував постанову Печерського суду, тому що прокуратура не погодилась із цим рішенням.

Але сьогодні у Верховному Суді прокурор Тилик підтримав клопотання адвоката Бущенка про відміну рішення апеляційного суду, і суд задовольнив це клопотання. Постанову апеляційного суду скасовано, справу направлено на новий апеляційний розгляд.

Батько Рафальського Анатолій Адольфович, який теж брав участь у сьогоднішньому засіданні, спробував підняти тему про катування і викрадення сина, але один із суддів заперечив: «Ми перевіряємо законність судових рішень, в даному разі рішення апеляційного суду, який скасував рішення суду першої інстанції, а про тілесні ушкодження зараз не треба казати».


Батьки Олександра Рафальського Тамара Михайлівна і Анатолій Адольфович і адвокат Аркадій Бущенко біля Верховного Суду.

Моє коротеньке інтерв’ю з адвокатом Аркадієм Бущенком

А. Бущенко: Постанова апеляційного суду лише затягнула весь процес і з юридичної точки зору була зовсім необґрунтованою.

- А як склалася доля тих ментів, що катували Рафальського?
- Я не стежу особливо за їхньою кар’єрою, але знаю, що слідчий, який причетний до цих подій, дуже добре просувається службовими сходами, і наскільки мені відомо, працює зараз у генпрокуратурі.

- Якщо буде доведена вина правоохоронців у катуванні, чи допоможе це змінити вирок Рафальському?
- Не можу дати однозначну відповідь, оскільки Рафальский не давав зізнання, він не зізнався у злочині навіть попри всі катування. Але його "співучасники", яких разом з ним засудили, давали визнавальні покази, і на підставі цих самих показів він був засуджений. Зараз ми будемо ініціювати паралельні процедури, і якщо буде доведено, що їхні покази дані під тортурами, це дуже вагома підстава для перегляду вироку Рафальському.

Зараз у нас є висновок медексперта про те, що покази обвинувачуваних абсолютно не відповідають судово-медичним даним, зібраним на попередньому слідстві. Це вже є підставою для перегляду справи.

- Сьогоднішнє рішення Верховного суду не означає, що проти катів у погонах порушать кримінальну справу?
- Ні, буде новий апеляційний розгляд, на якому буде вирішуватися питання про законність і обґрунтування рішення суду першої інстанції.

Начебто і невелика поки що перемога, але мама, почувши рішення суду, плакала від щастя. Вона твердо вірить, що сина удасться витягти.


Comments:


Arkadiy Buschenko
Arkadiy Buschenko at 2011-03-24 14:12 (UTC) (Посилання)
Дякую за матеріал, Олено.

Також про справу можна прочитати http://hr-lawyers.org/index.php?id=1265991952

Невеличка помилка у фамілії судді: вона Гошовська

Аркадій Бущенко
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska at 2011-03-24 14:14 (UTC) (Посилання)
Дякую, правлю, хоча мені Тамара Михайлівна диктувала прізвище по літерах. Мабуть, вона помилилася.
(Deleted comment)
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska at 2011-03-24 20:00 (UTC) (Посилання)

Re: Захищати всіх обвинувачених - справа адвокатів

Так він же не злочинець. Він не вбивав нікого. Його засудили по бєспрєдєлу, і боротися з бєспрєдєлом якраз і є обов’язком політичного журналіста...
(Deleted comment)
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska at 2011-03-25 06:22 (UTC) (Посилання)

Re: Захищати всіх обвинувачених - справа адвокатів

Мені його мама пару разів документи показувала. Там взагалі усе з усім не сходиться. Ось тут докладніше:
http://bilozerska.livejournal.com/276683.html

А бєспрєдєлу у слідчій і судовій системі у нас і без політики повно. Дуже розповсюджена ситуація: справжнього убивцю менти не можуть знайти, або знайшли, але його відкупили його покровителі, а менти ж не можуть нікого не посадити за вбивство, якщо є трупи. От вони і катують когось іншого, поки не візьме на себе. Інша річ, що дуже часто ця людина не зовсім невинна - але вона не вбивала. Наприклад, з двох грабіжників один убив, а другий на стрьомі стояв. Першого відкупили, другий сідає за вбивство.

А з цим Рафальським, взагалі, ІМХО, все чисто. Він своїх "жертв" і не бачив ніколи. Таке теж буває.

А останній приклад - з активістами антиподаткового Майдану. У псуванні покриття Майдану звинуватили, якщо не помиляюся, п’ятьох чоловік, чотирьох з них посадили в СІЗО. Усі ці четверо непричетні до вбивання кілків, один з них того дня взагалі був не в Києві, але всі вони мають у минулому судимість. Знайшли серед багатьох тисяч активістів кількох судимих і будуть пропаганду на тому, що Майдан робили кримінальники.

Оце і розраховують на таких, як Ви, які кажуть: мовляв, якщо кримінальник, нема чого йому співчувати і нема у чому розбиратися - це справа поліції.
Previous Entry  Next Entry